Deprem Öncelikli İş İlanları Deprem Öncelikli İş İlanları

İhlas Holding

Firma Detay

İhlas Holding Hakkında

İhlas Grubu, yaklaşık yarım asırlık köklü geçmişiyle inşaat ve devremülk işletmeciliğinden medya ve iletişime; üretim, pazarlama ve ticaretten madenciliğe; eğitimden sağlığa kadar uzanan geniş bir faaliyet alanında hizmet vermektedir.


İhlas Grubu; 26 şirketi, 2.935 çalışanı ve 75 il, 286 ilçede bulunan 731 dağıtım-bayi ağı ve yaklaşık 5.500 kişilik pazarlama ekibiyle ülke çapında geniş bir etkinliğe sahiptir. Kültürel hizmetleriyle de ön plana çıkan İhlas Grubu, sağlamış olduğu ticaret hacmi ile Türkiye’nin en önemli gruplarından birisidir. Grubun temelleri 1970 yılında Türkiye Gazetesi’nin kurulmasıyla atılmıştır. 1978 yılında gazetenin elden dağıtılmaya başlamasıyla birlikte, “TÜRPA” markasıyla pazarlama faaliyetleri de gerçekleştirilmiştir. 1981 yılında kendi matbaa tesislerini kurarak Türkiye Gazetesi basılmaya başlanmış ve farklı baskı işleri ile yayın yelpazesi genişletilmiştir. “TÜRPA”, gazete dağıtımının yanı sıra daha pek çok ürünü de portföyüne dâhil ederek büyümüş ve 1994 yılına gelindiğinde binlerce tüketiciye yüz yüze ürün tanıtımı yapan yaygın bir pazarlama ağına dönüşmüştür. 

İhlas Grubu, 1989 yılında İhlas Yuva Evleri projesi ile inşaat sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır. Kurumsal gelişimine devam eden Grup, 1990 yılında İhlas Ev Aletleri şirketini kurarak elektronik cihaz ve ev aletleri üretimine, 1991 yılında da Türkiye Gazetesi Hastanesi’ni kurarak sağlık hizmetleri sektörüne adımını atmıştır.

MEDYA SEKTÖRÜNDE KÖKLÜ DENEYIM
1990’lı yıllarda tiraj rekorları kıran Türkiye Gazetesi, aynı dönemde İngiltere ve Amerika’da dağıtılmaya, ardından Almanya’da da basılmaya başlanmıştır. Grup, habercilikte elde ettiği bu başarılı deneyimi farklı mecralarda değerlendirmek üzere 1993 yılında İhlas Haber Ajansı’nı, TGRT FM radyosunu ve TGRT programlı televizyon kanalını kurmuştur. İhlas Grubu, gelişim sürecini daha sağlam adımlarla yürütmek adına 1993 yılında şirketlerini Holding çatısı altında birleştirmiştir. Yeni yatırım stratejileri doğrultusunda 1995 yılında Kuzuluk Kaplıca Evleri ile devremülk inşaatına başlamıştır. Yine aynı dönemde internet sağlayıcılığı, finans, gıda, taşımacılık ve sigortacılık alanında da hizmet vermeye başlamıştır. Toplumsal bir sorumluluk olarak gördüğü eğitim alanında hizmet vermek amacıyla da 1996 yılında İhlas Koleji’ni kurmuştur.

Enerji sektöründeki liberalleşme sürecine eş zamanlı olarak, 1997-98 döneminde ihalelere katılmış, daha sonraki yıllarda metalik madenler, kömür ve endüstriyel ham maddeler gibi pek çok yeraltı kaynağını ekonomiye kazandırabilmek amacıyla lisanslar almıştır. 2000’li yıllarda, Grup şirketleri arasında sinerji oluşturabilmek ve hizmet verdiği alanlarda uzmanlaşmaya gidebilmek amacıyla Holding bünyesinde grup yapılanmalarına gidilmiştir. 2003’te İhlas Yayın Holding kurularak; gazetecilik, haber ajansı, televizyonculuk ve radyo haberciliğinin yanı sıra dergi yayıncılığı, medya planlama ve dijital yayıncılık alanlarında da faaliyet gösterilmeye başlanmıştır. 2004 yılında ise tematik bir kanal olan TGRT Haber TV kurulmuştur. İki yıl sonra geniş bir konu yelpazesiyle programlı yayıncılık yapan TGRT TV satılmış ve TGRT Haber TV ile sadece haber yayıncılığında ilerleme kararı alınmıştır.

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE GENIŞ YELPAZELI UZMANLIK
2004 yılında, yayıncılıktaki gelişmelere eş zamanlı olarak Yalova ilinin Armutlu ilçesinde 300 bin m2’lik alan üzerine, Armutlu Devremülk Tatil Köyü inşa edilmiştir. 2010 yılında İhlas İnşaat Holding çatısı altında birleştirilen inşaat çalışmaları kapsamında bugüne kadar iş merkezleri, devremülkler, televizyon stüdyoları, eğitim kompleksleri ve siteler de dâhil olmak üzere, 21.749 konut projelendirilmiş, 16.722’si tamamlanmış, 5.027 konutun inşaatı ise sürdürülmektedir. İhlas Grubu, lokomotif faaliyet alanı olan inşaatta yatırımlarını her geçen gün artırmış, 13 Kasım 2013 tarihinde, İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde, Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesini hayata geçirmek üzere, Gaziosmanpaşa Belediyesi’ne bağlı Gaziosmanpaşa İnşaat Yatırım Taahhüt Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. (GOPAŞ) ile bir sözleşme imzalamıştır.

Grup, inşaat yatırımlarına Kristal Şehir ve Bizim Evler projeleriyle 2015 yılında da devam etmiş; ayrıca, Güzelce bölgesinde 92.293 m2 arsa üzerine konut ve Armutlu Tatil Köyü’nde 62 bin m2’lik arsa üzerine ikinci etap daire inşa çalışmalarına başlamıştır.

PAZARLAMA ALANLARINDA ARTIŞ
İhlas Grubu, elektronik ev aletleri ile başladığı üretim faaliyetlerine süreç içerisinde bisiklet, motosiklet, çocuk arabası ve gıda ile yemek üretimini de eklemiştir. Tüm bu ürünlerin pazarlama çalışmalarının tek bir çatı altında yürütülebilmesi amacıyla yine 2010 yılında İhlas Pazarlama Yatırım Holding A.Ş.’yi kurmuştur. 22.12.2015 tarihinde İhlas Pazarlama A.Ş. ile birleşen İhlas Pazarlama Yatırım Holding A.Ş.’nin tüzel kişiliği sona ermiştir.

SAĞLIKTAN EĞITIME SOSYAL SORUMLULUK YATIRIMLARI
İhlas Holding, “Eğitim ve Sağlık Grubu” çatısında birleştirdiği faaliyetlerinde sosyal bir misyon üstlenmiştir. Ülkemizin köklü sağlık kurumu Türkiye Gazetesi Hastanesi’nde; sağlık sorunlarının fiziksel olduğu kadar psikolojik etkilerini de dikkate alan bir yaklaşımla, aile sıcaklığını ve ev konforunu hissettiren özel ve etik bir sağlık hizmeti sunulmaktadır. Anaokulundan lise düzeyine kadar her kademede eğitim veren İhlas Eğitim Kurumları’nda toplumsal değerleri özümsemiş, günümüz bilgi ve teknoloji çağının koşullarını dikkate alan, iş ve günlük yaşamda pratiğe dönüştürülebilen bir eğitim-öğretim sistemi esas alınmaktadır.

Firma Bilgileri

Çalışma Saatleri Haftaiçi: 08:07:00 - 17:45:00 Cumartesi: Belirtilmemiş Pazar: Belirtilmemiş

İhlas Holding İş İlanları

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim