İlkevin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon

Rehabilitasyon  

www.ilkevin.com.tr

İlkevin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon hakkında:

Hikâyemiz

İLK EVİN Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucu ailenin 90’lı yılların Türkiye’sinde engelliler konusunda karşılaştığı eksik ve sıkıntıları giderip engellilere daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla başlayan bir yolculuğun eseridir. Kuruluş aşamasında öncelikle yurt içindeki eksikler ve yurt dışındaki imkanlar araştırılıp asıl olması gereken rehabilitasyon kriterleri göz önünde bulundurulmuştur. Bu doğrultuda ise İLK EVİN,
- şehir gürültüsü, karmaşası ve trafiğinden uzakta konumlanarak;
- sakin, huzurlu ve yeşil bir çevrede;
- her türlü engelli bireyin bina içerisinde hareket özgürlüğünü ve eşitliğini gözeterek;
- binasında ferah, geniş koridorları ve eğitim odalarıyla;
- uzman eğitim kadrosunu bir araya getirerek;
- eğitim kalitesine azami yatırımlar yapan yönetim mantığını sahiplenerek
2008 yılında inşasına başlanıp 2009 yılı itibariyle engelli birey ve ailelerine kapılarını açılmıştır.

Kurumumuz

İLK EVİN 4000 m² alan üzerinde son deprem yönetmeliklerine uygun olarak toplam 5 katlı binasında şu an 75’e yakın personel sayısı ile yaklaşık 700 engelli bireye hizmet vermektedir. Kurumumuz, bünyesinde bulundurduğu 33 adet bireysel eğitim odası, 4 adet fizik tedavi salonu, 9 adet grup eğitim odası, uzay terapi odası, duyusal bütünleme ünitesi, el sanatları atölyesi, tam donanımlı engelli rampalı kapalı (hidroterapi) havuzu, ince motor becerilerini geliştirme odası, uygulama odası ve lavaboları, 100 m² büyüklüğünde kapalı spor salonu, aile danışmanlığı ve sosyal hizmetler birimleri, 120 kişilik tiyatro ve konferans salonu, açık teraslı kafeterya, veli bekleme salonu, bebek bakım odası, sağlık odası, geniş arka bahçesinde bulunan kum havuzu, açık oyun ve spor alanlarıyla Türkiye’de özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetinde özgün olarak projelenmiştir.

İLK EVİN daima gelişmeyi ve geliştirmeyi hedef koyarak yurt içi ve yurt dışı araştırmaları ve çalışmaları ile geçmişinde birçok başarıya imza atmış, gelecekte de başarılı projelerle ilerlemeye devam edecektir. İLK EVİN gerek velilere gerek çalışanlara alanında uzman eğitimciler tarafından eğitim ve seminer imkânları sunmaktadır. Uzman psikolog koordinasyonunda faaliyet gösteren rehberlik servisinde, aile danışmanlığı, bireysel danışmanlık, (gelişimsel) değerlendirme, hizmet içi eğitim ve seminer çalışmaları düzenlenmektedir.

Eğitim hizmetlerimiz

Kurumumuzda Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen tüm destek eğitim programları mevcuttur:
- Fiziksel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı
- Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı
- Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programı
- Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı
- Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı
- İşitme Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı
- Görme Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı

Bu programların yanı sıra hidroterapi, uzay terapi, duyusal bütünleme, spor/hareket eğitimi ve müzik eğitimlerini de içeren yoğunlaştırılmış paket ve yarım gün tamamlayıcı eğitim programları mevcuttur. Paket program ve yarım gün eğitim programlarının en belirgin özelliği engelli bireyde kısa bir sürede tüm gelişim alanlarında gözle görülür değişiklikler ve gelişmeler gözlemlenmesidir.

Önemli gün ve haftalarda gerek konferans salonumuzda gerekse bahçemizde farklı etkinlikler düzenlemekte ve engelli bireylerin sosyal-duygusal gelişimlerine, sosyal becerilerine ve toplumsal yaşam becerilerine katkı sağlanmaktadır.

Eğitim kadromuz

Kurumumuz yaklaşık 50 alanında uzman eğitim personeli ile engelli bireylere eğitim sunmaktadır. Uzman ve tecrübeli eğitim kadromuz özel eğitim alanı öğretmenleri, zihinsel engelliler sınıf öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri, çocuk gelişimi ve eğitimi uzmanları, fizyoterapistler, işitme engelliler öğretmenleri, görme engelliler öğretmenleri, dil ve konuşma terapisti, odyolog, psikologlar, hidroterapist, beden eğitimi öğretmenleri, müzik öğretmeni, duyusal bütünleme uzmanı ve usta öğreticilerden oluşmaktadır.
Özel eğitimin ayrılmaz bir parçası olarak gördüğümüz aile danışmanlığı ve eğitimi birimimizde uzman psikologlarımız sosyal hizmet uzmanımız ile koordineli çalışarak gerek bireysel görüşmeler gerekse grup toplantıları yaparak değerlendirme, destekleme ve bilgilendirme hizmeti sunmaktadır.

Firma Bilgileri

 • Çalışan Sayısı
  • 80 Beyaz Yaka
  • 20 Mavi Yaka
 • Çalışma Saatleri
  • Haftaiçi: 09:00-18:00
 • Sosyal ve Yan Haklar
  •  Servis
  •  Araç (pozisyona bağlı)
  •  Prim (pozisyona bağlı)
  •  Yemekhane
  •  Kıyafet (pozisyona bağlı)
 • Şirket İçi Yapılan IK Etkinlikleri
  • Doğum Günü Kutlaması
  • Happy Hour

İlkevin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon İş İlanları

İlkevin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!