Firma Üyelik

İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
  • Ankara:0216 572 25 25
  • İzmir:0232 441 71 44
  • Antalya:0216 572 25 25
  • Bursa:0216 572 25 25
Firma Girişi

Kastamonu Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş.

İmalat  

Kastamonu Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş. hakkında:

HAYAT HOLDİNG

1937 yılında tamamı yerli sermaye ile kurulan ve Hayat Kimya ile temelleri atılan Hayat Holding; Hayat Kimya San. A.Ş., Hayat Temizlik ve Sağlık Ürünleri San. ve Tic. A.Ş., Kastamonu Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş., Yongapan Orman Ürünleri San. ve Tic. A.Ş., Limaş Liman İşletmeleri A.Ş. ve Ekotek Ağaç San. ve Tic. A.Ş. ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’nin ilk yüz sanayi şirketi içinde bulunan ve uluslararası iştiraklere sahip bir kuruluş olan Hayat Holding, bugün, bünyesindeki grup şirketleriyle toplam 6000 kişiye istihdam sağlarken, 2006 yılı ciro hedefini 800 milyon $ olarak belirlemiştir.

Orman ürünleri sektöründe ülkemizde lider ve dünya pazarlarında ise yerini alan Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1969 yılında İstanbul ‘da kurulmuştur. Bünyesindeki yurt içinde 3 (Kastamonu, Gebze ve Balıkesir) ve yurt dışında 2 (Bulgaristan ve Romanya) olmak üzere, toplam beş entegre tesis ile üretimlerine devam etmektedir. Bosna- Hersek, Maglaj’ da ise 1956 yılında kurulan ve Mayıs 2005’ den itibaren çoğunluk hisseleri Hayat Holding tarafından alınan Natron- Hayat Tesislerinde; ambalaj kağıdı, oluklu mukavva, MG ve kraft kağıdı gibi ürünler üretilmektedir.

2004 yılı verilerine göre Türkiye’ nin en büyük 150 kuruluşu arasına giren Kastamonu Entegre, yeniliklere açık yapısıyla ve ISO 9001/2000 ve T.S.E.kalite yönetim belgeleri ile aşağıda belirtilen ürünleri gerek yurt içi ve gerekse yurt dışındaki tesislerinde üretmektedir.

• DOORPAN ( Hazır Kapı Paneli)
• FLOORPAN ( Laminat Parke)
• SUNFLOOR (Laminat Parke)
• YONGALAM (Melamin Kaplı Levha)
• YONGAPAN (Yonga Levha)
• MEDEPAN (Orta Yoğunlukta Lif Levha)
• MEDELAM ( Melamin Kaplı MDF)
• PRINTPAN ( Boyalı MDF)
• KONTRPAN (Kontrplak)

1969 yılında Kastamonu ilinde faaliyete başlayan Yongapan Orman Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, kaplama ve kereste tesislerini revize ederek 1990 yılında Kocaeli’ nin Gebze ilçesine taşınmıştır. 1990 yılından 2003 yılına kadar yapılan çeşitli yatırımlarla fabrikamız, bugünkü modern durumana gelmiştir. Sektörde gelişmelerin öncüsü olan YONGAPAN, yurt içi ve yurt dışı satışlarını her geçen gün arttırarak hızlı ve kararlı adımlarla ilerlemeye devam etmekte olup, gerek T.S.E. gerekse de ISO 9001/2000 kalite yönetim belgeleri ile aşağıdaki ürünleri piyasa sunmaktadır.


• YONGAKAP (Ahşap Kaplamalı Yonga Levha)
• MEDEKAP (Ahşap Kaplamalı MDF)
• MEDEFOL (Folyo Kaplı MDF)
• PROFİL
• MASİFPAN

Ekotek Ağaç Sanayi 2003 yılında Ankara-Çubuk’ta faaliyetlerine başladı. Türk inşaat sektöründe özellikle toplu konut projelerinin kapı ve mutfak işlerinde Doorpan markası ile önemli başarılara imza atan Ekotek’in kısa dönemdeki en önemli hedefi yoğun talepleri karşılamak için kapasiteyi arttırmaktır.

Limaş Liman İşletmeleri, İzmit-Yeniköy’de 100 bin metrekare arazi üzerinde kurulu uluslararası hizmet veren iki iskelesi ile, Hayat Holding’in grup şirketlerinin yanı sıra, diğer işletmelere de depolama, yükleme ve boşaltma hizmeti veriyor.

Temeli 1937’ye dayanan Hayat Kimya, temizlik ve kişisel bakım ürünleri sektöründe faaliyet gösteriyor. İstanbul-Altunizade’deki merkez binasında, yönetim kadrosu ve konusunda uzman çalışanlarıyla dünyadaki en son gelişmeleri yakından izleyen, pazarlama ve yatırım stratejilerini belirleyen Hayat Kimya, markalarını 5 kıtada, 70 ülkede tüketici ile buluşturuyor.

Hayat Grubu, Bulgaristan, Ukrayna ve Cezayir’deki üretim tesisleri, Romanya’daki dağıtım şirketi, Rusya ve Azerbaycan’daki temsilcilik ofislerileri ile uluslararası arenada sürekli büyüyor. Hayat Kimya, Türkiye’de olduğu gibi dünya pazarlarında da tercih edilen markalarıyla tüketicinin nabzını tutuyor.

Hayat Kimya, uluslararası kalite ve standartlardaki ürünlerini, İzmit-Yeniköy’deki 235 bin metrekarelik alan üzerine kurulu entegre tesislerinde üretiyor. Hayat Grubu, silikat, labsa, sıvı ve toz deterjan, gliserin, sabun, kozmetik, çocuk bezi, hijyenik ped ve temizlik kağıdı üretim tesislerinden oluşuyor.

Çevreye saygıyı öncelikli kural olarak benimseyen Hayat Kimya, sadece İzmit yöresinde1500’e yakın çalışanıyla bölgede yüksek istihdam sağlıyor.

Bulunduğu sektördeki rakiplerine kıyasla, Hayat Grubu, sahip olduğu limanı sayesinde, hem hammadde tedariğinde, hem de ürünlerinin yurtdışı pazarlara ulaşımında, lojistik avantaja sahiptir.

Hayat Kimya Ev Temizlik Ürünleri; çamaşır bakımı, bulaşık deterjanları ve sert yüzey temizleyicileri kategorilerinde 500’ü aşkın ürünüyle, Türkiye’nin tercih ettiği Bingo, Test ve Has ana markalarıyla market raflarında tüketiciyle buluşuyor. Deterjan pazarında 2006 üretim hedefimiz; toz deterjanda 180 bin tona, sıvı deterjanda 75 bin tona ulaşmak olarak planlanmıştır.

Hayat Kimya, temizlik ve kişisel bakım alanındaki engin deneyimini kozmetikte de sürdürüyor. 2003 yılında tam otomatik ve bilgisayar kontrollu olarak kurulan sabun üretim tesisimizde katı sabun üretimine ek olarak gliserin üretimi de gerçekleştiriliyor. Katı sabun ve gliserin üretim kapasitesi yılda 110.000 ton’dur. Kozmetik Bölümünde ise şampuan, saç kremi, sıvı sabun ve losyon üretimi yapılıyor .

Bebek bakım ve kadın hijyen ürünleri, Hayat Grubu Hijyen Tesisleri’nde, uluslararası rekabet gücüne sahip, yüksek hız ve teknolojiyle tasarlanmış makinelerle üretiliyor. Hayat Grubu, Molped ve Joly markalı hijyenik ped ürünleriyle güveni, Molfix ve Bebem markalı çocuk bezleriyle rahatlığı, Molfix, Bebem ve Hayat markalı ıslak havlu ürünleriyle de temizliği günlük yaşamda kullanıma sunuyor.

Üretim kapasitesi olarak, çocuk bezinde yıllık 1.5 milyar beze, hijyenik pedde de yine yıllık 1.5 milyar pede, ıslak havlu ve cep mendillerinde ise yıllık 950 milyon yaprağa ulaşan Hayat Temizlik ve Sağlık Ürünleri A.Ş., sektöründeki en büyük kuruluştur.

Hayat Grubu, insan hayatına yenilik ve kalite sunan ürünlerini çeşitlendiriyor. Pazardaki gücünü yeni bir sektöre taşıyan Hayat, geniş üretim yelpazesine temizlik kağıtlarını da ekledi. 100 milyon doları aşan yatırım ile kurulan Hayat Temizlik Kağıtları yıllık 60.000 ton üretim kapasitesi ile Türkiye’nin ikinci büyük temizlik kağıdı üreticisi olarak pazara girdi.

Firmamız, bu alanda dünyanın en gelişmiş üretim teknolojisini ülkemize kazandırarak pek çok ilke imza atıyor. Hayat Temizlik Kağıtları Türkiye’de çevreye zarar veren yapay beyazlatıcıları kullanmadan üretime başlayan ilk firmadır.

Bu projede, dünyada ilk defa, hem elektrik gücünü, hem de termal enerjiyi birlikte üreten 2 adet, toplam 15 megawatt kapasitede gaz türbinleri kullanılıyor. Yüksek sıcaklık ve yüksek hava debileri sayesinde proses verimi yükseltilirken, kağıt kalitesi de mükemmelleştirildi. Çevre dostu olan bu proje ile, kullanılan enerji ve çevreye verilen karbondioksit miktarı azaltıldı. Kullanılan özel teknoloji sayesinde, kimyasal maddelere gerek kalmaksızın kağıtlara ekstra yumuşaklık kazandırılıyor. Tüm ürünler, son sistem konfeksiyon makinelerinde üretim prosesinden geçtikten sonra el değmeden paketlenip otomatik olarak kolilere yerleştiriliyor.

Hayat Kimya, güçlü satış organizasyonu kadrosuyla, tüm teknolojik yeniliklerden yararlanarak pazar rekabetinde etkin rol oynuyor. Türkiye genelinde 450 kişilik, konusuna hakim satış kadrosu, 50 satış hissedarından oluşan bayilik ağı ve tüm Türkiye’yi kapsayan dağıtım kanallarıyla tüketicinin olduğu her noktaya ulaşıyor. Hayat Kimya, sektörü iyi tanıyan iş ortakları ve distribütörleri ile piyasadaki dengeleri tüketici lehine belirliyor.

Tabii ki bu başarıların ardında çaba, özveri, azim, yapılan işe saygı ve özen var…

Hayat Holding, yeniliklere açık yapısı, çevreye ve insana saygıyı gözeten ilkeleri, yaşam kalitesini artıran markalarıyla, Hayat’ın her alanında, tüketicilerin beklentilerini karşılamak için çalışmaya, üretmeye devam ediyor, devam edecek...


Web Adres

:

www.hayat.com.tr

Kastamonu Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları

Kastamonu Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş. firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!