Firma Üyelik

İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
  • Ankara:0216 572 25 25
  • İzmir:0232 441 71 44
  • Antalya:0216 572 25 25
  • Bursa:0216 572 25 25
Firma Girişi

Sandoz İlaç

İlaç  

www.sandoz.com/site/en/index.shtml

Sandoz İlaç hakkında:

Novartis, Şubat 2005’ de jenerik ilaç şirketi Sandoz adına tüm dünyada Hexal AG'yi bünyesine kattı. Böylece Türkiye’de şimdiye kadar İlsan Hexal olarak faaliyet gösteren Hexal; Sandoz Türkiye olarak faaliyetlerine devam etmeye başladı. Bu gelişme ile 1996’dan beri Türkiye ilaç pazarında yer almayan Sandoz, bilinen kalite ve güvencesi ile jenerik bir ilaç şirketi olarak geri dönmüş oldu.
Dünya çapındaki 20.000’ den fazla çalışanıyla 110’ dan fazla ülkede faaliyet gösteren Sandoz, bir ilacın ömrünün patent süreci bittikten devam edebilmesi için Sandoz markası ile jenerik pazara, güvenilir, kaliteli ve makul fiyatlarla sunmayı ve sağlık sektörüne destek vermeyi hedefliyor.
Halihazırda Vermidon, Panto, Omeprol, Famodin, Passiflora, Glukofen, Enapril, Peditus, Tamol, Vermidon Hot, Dorsilon, Erdostin ve Avil gibi birçok bilinen markayı bünyesinde tutan Sandoz Türkiye, Global Sandoz dünyasında 100 milyon Euronun üzerindeki Türkiye pazarı cirosu ile 9. sırada yer almaktadır. 2005 yılında Türkiye’de IMS verilerine göre dolar bazında % 2,5 pazar payı ile 15., kutu bazında % 4,3 pazar payı ile 8. sırada yer almıştır. Özellikle oral formlar ve pellet üretimi konusunda yoğun bilgi birikimi ve teknolojiye sahip olan Sandoz Türkiye aynı zamanda Gebze tesisleri ile Sandoz Global Üretim Ağı’nın dünyadaki 6 önemli üretim üssünden biridir. Halihazırda yıllık 2.2 milyar tablet ve 200 ton pellet kapasitesi olan Gebze tesisleri, planlanan yeni yatırımlar ile özellikle Avrupa ve Amerika başta olmak üzere tüm dünya pazarları için üretim yapan, yıllık 5 milyar tablet ve 400 ton pellet üretebilen dev bir üretim üssüne dönüşecektir. Novartis kalite sistemlerinin uygulandığı ve çevreye saygının en önemli kurallardan biri olarak benimsemiş olduğu tesislerde her türlü sıvı, katı ve gaz atık üretimi en üst düzeyde kontrol edilmektedir. Sandoz Türkiye, Türkiye ilaç ihracatında bir numara olup, Avrupa ve Amerika başta olmak üzere birçok kalite denetimini başarı ile geçmiş üretim tesislerinde Avustralya, Japonya, Amerika ve Avrupa gibi tüm önemli pazarlara ürün üretmektedir.
Jenerik ilaçta dünyanın önde gelen firmalarından biri olan Sandoz özellikle biojenerikler ve antibiyotikler konusunda çok ileri teknolojilere sahiptir. Bu alanlardaki ürünlerini de Türkiye pazarına sunmayı hedefleyen Sandoz Türkiye; ayrıca onkoloji pazarı için de önemli adımlar atmaktadır.

Jenerik ilacın ne demek olduğunu, jenerik ilaç geliştirmenin ve üretmenin ne demek olduğunu, bunun ekonomi üzerindeki katkılarını Türkiye’ye tanıtmayı hedefleyen Sandoz, kaliteden ödün vermeden ürettiği jenerik ürünleri ile hem tüm Dünya için ürün üreterek ihracat liderliğini devam ettirmeyi, hem de erişilebilir etkin ürünleri ile sağlık sistemlerini desteklemeyi hedeflemektedir.

Sandoz İlaç İş İlanları

Sandoz İlaç firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!