Secretcv.com'un 3-9 Kasım tarihleri arasında yaptığı ankete katılanlar, işe başvuru sürecinde en etkili yöntemin

Secretcv.com'un 3-9 Kasım tarihleri arasında, işe başvuru süreçlerinde adayların önem verdiği kriterler üzerine yaptığı anket çalışmasına 11 bin 500 kişi katıldı.

Ankete katılanların %40.79'u işe başvurma sürecinde araya tanıdıkları sokmanın en etkili yöntem olduğuna inanıyor. Katılanların %21.39'u iyi bir cv'nin başvuruda yeterli olduğunu düşünürken %16.96'sı görüşme sırasında iyi giyimli ve kendinden emin olmanın önemli olduğuna inanıyor. Başvurulan konuya dair bilgili olmanın önemine inananların oranı %12.71 iken başvurulacak şirketi iyice araştırmanın %8.15 ile çok önemli olmadığı düşünülüyor.

Anketten çıkan sonuçların aksine işe başvurma sürecinde en önemli adımlardan birinin iyi bir cv hazırlamak olduğunun altını çizen insan kaynakları danışmanları, adaylara iş arama sürecinde ne istediklerini iyi belirlemelerini ve istedikleri işe ulaşacakları yolları belirleyerek kararlı bir şekilde o yolları denemelerini tavsiye ediyor. İnsan Kaynakları danışmanları, kendini istediği işin yetkinliklerine göre donatan ve kararlı olan adayın hedefine ulaşacağını, araya tanıdık sokmaya ihtiyaç duymayacağının altını çiziyor.


www.secretcv.com Kimdir?

İnsan kaynakları sektöründe 2000 yılından beri faaliyet gösteren Secretcv.com eleman arayan firmalarla iş arayan adayları online ortamda biraraya getiren Türkiye'nin en güvenilir internet sitesidir. Firmalara en doğru adaya ulaşmada zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlarken, iş arayan adaylara da en doğru iş fırsatlarını sunan bir insan kaynakları platformudur.

Kurulduğu günden bu yana teknolojideki yenilikleri sürekli takip ederek gizlilik ve güven ilkesini temel alan Secretcv.com %100 aday gizliliği ile Türkiye'nin en kaliteli ve en güncel aday veritabanına sahiptir.

Sektöründe önemli bir ihtiyaca cevap veren Secretcv.com 8 yıldır hızla büyümektedir. Secretcv.com her zaman teknolojik gelişimi ve yenilikleri uygulamalarına adapte etmekte ve gerçekleştirdiği ilklerle farklılıklar yaratmaya devam etmektedir.