Deprem Öncelikli İş İlanları Deprem Öncelikli İş İlanları

Levent Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Firma Detay

Levent Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Levent Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.

www.leventkagit.com.tr

Levent Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında

1975 yılında Kemalpaşa-İzmir ‘de kurulan LEVENT KÂĞIT, 1982 yılında Anonim Şirket olmuş ve birinci makinesinde 2,5 ton/gün kapasite ile başladığı kâğıt üretimi yolculuğunda kapasitesini arttırıp 2001 yılında 2. makinesini ekleyerek 105 ton/ gün üretim yapabilme özelliğine kavuşmuştur.

1997 yılında başladığı 22 milyon dolarlık ikinci kâğıt makinesi yatırımı ile Avusturya’da bir kâğıt tesisini satın alıp, 2001 yılına kadar yoğun modernizasyon çalışmalarıyla, en son teknolojik gelişmelerle donatılmış olarak Türk Kâğıt sektörüne kazandırdığı bu dev tesis, mevcut tesisler ile birlikte günde 105 ton / gün temizlik endüstriyel ambalaj kağıtları ürünleri üretmektedir.

5000 TL sermaye ve 9 çalışan ile başladığı kâğıt üretiminde şu anki ulaştığı seviyeye bakıldığında sermayesini 18.000.000 YTL ‘ye, çalışan sayısını ise 170’e çıkarmayı başarmıştır.

Kemalpaşa yolu 25.km’ de 12.930 m2 kapalı alan ve 37.562 m2 açık alan almak üzere toplam 50.492 m2 ‘lik bir arazi üzerinde yer almaktadır.

1975 yılında 150 ton/yıl üretim yaparken 2005 yılına gelindiğinde bu rakamın 20.000 ton/yıl’a yükseldiği görülmektedir. Türkiye’nin geri dönüşümlü kâğıt ve selülozu aynı anda işleyebilen tesislerinden biri olan Levent Kâğıt selüloz bakımından dışarıya bağımlı olan Türk ekonomisine önemli oranda katkı sağlamayı başarmıştır. Ambalaj, endüstriyel kağıtlar ve temizlik kâğıtları üretimini geniş bir gramaj aralığında (17 gr/m2-325gr/m2) gerçekleştirmektedir. Bu sayede orta ve büyük ölçekli sanayi tesislerinin yarı mamul ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

LEVENT KÂĞIT, Türkiye’nin 4. büyük temizlik kâğıdı fabrikası olma özelliğinin yanı sıra üretiminin büyük bir bölümünü de ihracata ayırmıştır. Başta İngiltere, Bulgaristan, K.K.T.C, Azerbaycan,Gürcistan ve Özbekistan olmak üzere pek çok ülkeye ürünlerini ihraç etmektedir.

Geniş ürün yelpazesi, kaliteden ödün vermeyen tavrı, güvenilir hizmet anlayışı ve çevre dostu bir şirket olarak Maliye Bakanlığı’nın ‘Yatırımda Öncü Firma Ödülü’ne layık görülmüştür. Standartlara uygunluğu göz önüne alındığında TÜV belgesine sahip bir firmadır. Ülke ve bölge ekonomisine olan katkısı ve girişimciliğinin bir karşılığı olarak EBSO Başarı Belgeleri ile ödüllendirilmiştir.

LEVENT KÂĞIT, müşterisine verdiği önem, kaliteli üretimi ve satış sonrası hizmetleriyle portföyünü daha çok genişletmeyi, daha iyi hizmet vermeyi ve Türkiye’nin 2. büyük temizlik kâğıdı fabrikası olmayı hedeflemektedir.

Levent Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. İş İlanları

Levent Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!
Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim