The Body Shop

The Body Shop
The Body Shop
Firmayı Şikayet Et
The Body Shop İş İlanı Ara

The Body Shop Hakkında

Genç, dinamik,fark yaratan pek çok markayı bünyesinde toplayan Shaya, Türkiye’yi dünyanın en prestijli markalarıyla tanıştırmaya ve hızla büyümeye devam ediyor.

  • 14 uluslarası marka
  • 163 mağaza
  • 1605 personel

Vizyonumuz :

En yüksek müşteri hizmet seviyesi , en fazla çalışan memnuniyeti, sürekli karlılık ve sosyal sorumlukla, Türkiye’nin en büyük çok markalı perakendecisi olmak

Başarı Faktörlerimiz :

  • Uluslararası ve vizyoner yaklaşım
  • Bölgesel yaklaşım
  • Lokal pazar bilgisi ve deneyim
  • Karlı iş ortaklıkları
  • Geleneksel değerlere saygı ve güvenilirlik
Markalarımız :


Dünyanın en büyük aksesuar zincirlerinden biri olan Claire’s, gündüz ve gece trendlerini, giysinin en önemli tamamlayıcısı olan aksesuarlara taşır. Her yaştan bayanın tercih ettiği bir marka olan Claire’s, birbirinden şık kolye, küpe, yüzük ve saç aksesuarlarının yanısıra rengarenk defterler, kalemler, farklı modellerde çanta, cüzdan, anahtarlık ve daha birçok eğlenceli ürün alternatiflerini de birarada sunmaktadır.

Tüm dünyada 15 ülkede faaliyet gösteren dev mağaza zinciri, global tecrübesini ve farklı mağazacılık kültürünü Türkiye’ye taşıyor ve uygun fiyatlarıyla tasarım ürünleriyle herkes için ulaşılabilir kılıyor.
Modada son trendlerin takip edebildiği Debenhams’ın kadın- erkek- çocuk giyim, aksesuar, kozmetik ve ev dekorasyonu ürünlerinden oluşan oldukça geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor.

Mağazada bir çok ünlü uluslararası markanın yanı sıra, Debenhams markasını taşıyan ürünler de satılıyor. Mağazanın önemli bir diğer özelliği ise mevcut ürünlerinin büyük kısmını sadece Debenhams’ta satışa sunuluyor olması.


Modayı formal çizgilerle yansıtan Dorothy Perkins, işte ve gündelik hayatta, kısaca kadınların her anında şıklığı temsil ediyor. Hamile giyiminde de birçok seçenek sunan Dorothy Perkins, İngiltere’nin
en gözde markaları arasında gösterilmektedir.


Evans, “44 beden ve üzeri moda” ilkesi ile hazırladığı koleksiyonlarında romantik ve feminen bir şıklığı vurgulayarak, büyük beden bayanların ihtiyaç duyabileceği, abiye kıyafetlerden günlük giyime, iç çamaşırından geceliğe kadar birçok alternatif sunmaktadır.

90’lı yılların başında, Brüksel’de saygın bir restaurant şefi olan Alain Coumont’ın yüksek kaliteli içeriklerle hazırlanmış lezzetli ve otantik damak tadı kriterlerine uygun ekmek üretme amacıyla başladığı bu serüven şu anda dünyada 9 ülkede 63 mağazasıyla faaliyet gösteren ünlü cafe zinciri Le Pain Ouotidien olarak devam ediyor.

Türkçede ‘Günlük Ekmeğimiz’ anlamına gelen Le Pain Quotidien, organik ekmekleri, kremalı tatlıları, Viyana çörekleri, iştah açıcı sandviç çeşitleri, salataları ve sıcak ortamı ile meraklılarına benzersiz bir hizmet sunmaktadır.

Le Pain Quoditien, geleneklerine sadık kalarak hazırladığı ürün yelpazesiyle, sadece bedeni değil ruhuda doyuran lezzetler sunarak konuklarına unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.


Farklı giyinmeyi ve yaşamayı seven, 13-25 yaş arası genç kızların tercihi olan Miss Selfridge, müşterilerine günlük kıyafetlerden club wear’e farklı tarzda seçenekler sunmaktadır.

Ürün çeşitliliği ve kalitesiyle İngiltere’nin en büyük moda markası olan Next, 1864’te J.Hepworth ve oğulları tarafından kuruldu. İngiltere’nin en köklü moda markası olarak bilinen Next’in, İngiltere’de 380 ve İngiltere dışında 16 ülkede 110 mağazası bulunuyor. Kadın, erkek ve çocuk giyim, kolleksiyonlarındaki zengin ürün yelpazesi ile tüm aile bireylerinin ihtiyaçlarını karşılayan Next, ürün çeşitliliği, kalite ve uygun fiyatı bir arada arayanların vazgeçilmez adresi olacak.

1884 yılında kurulan ve 90’larda hızla yayılmaya başlayan Peacocks, İngiltere’nin önde gelen fırsat mağazalar zincirlerinden biridir. Peacocks her yıl ortalama 40 yeni mağaza açarak bugün yaklaşık 5000 personeli ile 400’e yakın mağazada hizmet vermektedir.

“Alışveriş keyfini ucuza çıkarın” anlayışıyla sunulan sezon ürünlerini en uygun fiyata Peacocks’ta bulabilmek mümkündür. Kadın, erkek, 0-15 yaş çocuk, ayakkabı, ev tekstil ve dekorasyonu, iç çamaşırı, aksesuar kısacası aranılan tüm ürün çeşitleri Peacocks’ta inanılmaz fiyatlarda müşterilere sunulmaktadır.

İngiltere, İrlanda ve uluslararası zincir mağazalar dahil yaklaşık 200 mağazası ve 5000 çalışanıyla İngiltere’nin en büyük ve en başarılı moda markalarından biridir.

Hayat senin yazdığın bir oyun diyerek Türk tüketicisine merhaba diyen River Island’ın koleksiyonu kadın, erkek giyimi, iç çamaşırı ve ayakkabıdan oluşmaktadır.

River Island koleksiyonlarında tüm gün boyunca şıklığı temsil ederek müşterilerine günün her saati için rahatlık ve farklılık vaadederken günümüzün moda çizgilerini koleksiyonlarına taşıyarak iş hayatında da trendy olma ayrıcalığını sunmaktadır.


Dünyaca ünlü cilt bakımı ve güzellik ürünleri zinciri The Body Shop, “kendine ve yaşadığı dünyaya değer veren” tüketicilerine, geliştirdiği doğal formüllü ürünleri sunmaktadır. The Body Shop’un felsefesi; kendine bakmak, bakımlı olmak ve bedenle ruhu biraz olsun şımartmaktır. Ev yapımı doğal kremler satan ufak bir dükkanla 1976 yılında yola çıkan The Body Shop’un, 50 ülkede 1.900’den fazla satış noktası bulunmakta ve toplam 25 dilde hizmet vermektedir.


Özgür yaşamayı seçen erkeklerin vazgeçemediği Topman, 15-35 yaş arası erkeklere özel hazırlanan ve yalın çizgiler taşıyan bir koleksiyona sahiptir.


Modayı yaşam tarzı olarak benimseyen ve günün tadını çıkarmasını bilen, trendy kadınların tercihi Topshop, geniş koleksiyonunda giyimin yanısıra iç çamaşırı, ayakkabı ve birbirinden orjinal aksesuarlar da sunmaktadır. Genç olan ve kendini genç hissedenlerin markası Topshop, “sokak modasının” da öncüsü olarak bilinmektedir.

Her sezon son trendleri ve şık koleksiyonları sunan Wallis, 36-48 beden arası kadınlar için sürekli yenilenen ürün çeşitlerinin yanısıra zengin aksesuar seçenekleriyle de dikkat çekmektedir.

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz :

Kardeş Okullar Projesi

Starbucks Coffee, Türkiye’deki Sosyal Sorumluluk projesi olan ‘Kardeş Okullar Projesi’nin temellerini 2003 Aralık ayında attı. Mağazalara yakın devlet ilköğretim okullarına destek veren proje kapsamında, Starbucks mağazalarının her biri için bir ‘kardeş okul’ seçiliyor ve bu okullardaki öğrencilere ihtiyaç duydukları malzemeler dağıtılıyor. Okul yönetiminin belirlediği kitap, kıyafet ya da temizlik gibi malzemelerin yanı sıra yılbaşında da çocuklara hediyeler dağıtılıyor. Firma çalışanlarının, gönüllülük anlayışıyla okulların demirbaş malzemelerin bakım ve onarımına aktif olarak katılımlarını da öngören projenin planlanması ve koordinasyonu, yine çalışanlar arasından seçilen Sosyal Sorumluluk Temsilcileri ile sağlanıyor.

Aile İçi Şiddete ‘Karşı Sessiz Kalma’ Kampanyası

Avrupa, Asya, ABD’deki The Body Shop mağazalarının katılımıyla genişleyen kampanya, The Body Shop’un kurucusu Anita Roddick’in kampanya lansmanına katılımıyla Türkiye’de de 2004’de start aldı.

Bu sorumluluk kampanyası dahilinde The Body Shop ve Kadının İnsan Hakları- Yeni Çözümler Vakfı İşbirliği ile ‘Kadının insan hakları eğitim grupları’ oluşturuldu. Proje yerel kadın organizasyonlarına finansal ve manevi destek sağlayarak hizmet ettiği topluma da yatırım yapmayı amaçlıyor.

İnsan Kaynakları

Vizyonumuz

Perakende sektöründe en iyi hizmeti sunarak, müşteri memnuniyetinde mükemmelliği sağlayacak, nitelikli insan kaynağını seçmek, onlara iş imkanı sağlamak ve geliştirmek.

İşe Alım

Şirketimizde yetkinliklere dayalı işe alım süreci mevcuttur. Merkez Ofis ve Mağaza çalışanlarının işe alımlarında, şirket bünyesinde bulunan aday havuzundan, toplu iş görüşmelerinden, gazete ilanlarından, secretcv.com ve uluslararası danışmanlık şirketlerinden faydalanılmaktadır.

Eğitim ve Geliştirme

Çalışanlarımızın sürekli gelişimlerini sağlamak, kariyerlerinde yönlendirici olabilmek amacı ile oluşturduğumuz yıllık eğitim planlarımız ve yurtiçi-yurtdışı eğitim olanaklarımız bulunmaktadır.

Performans Değerlendirme

Şirketimizde yetkinliklere dayalı bir Performans Değerlendirme Sistemi kullanılmakta ve yılda bir kez (Ocak) Performans Değerlendirme Görüşmeleri yapılmaktadır. Bu görüşmelerden toplanan bilgiler, yıllık eğitim ve kariyer planlarının oluşturulmasında ve ücretlendirme çalışmalarında kullanılmaktadır.

Kariyer Planlama

Şirket olarak çalışanlarımızın gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kariyer planlama sistemimizi oluşturmaktayız. Hedefimiz yeni açılacak mağazalarımızın yönetici kadrolarını, mevcut mağaza çalışanlarımız arasından seçebilmektir.

Çalışma Şartları

Çalışma saatlerimiz Pazartesi-Cuma 08.00-17.00 saatleri arasındadır. Ücret ayarlamaları yılda bir kez yapılmakta ve tüm çalışanlarımız için performansa bağlı prim sistemi bulunmaktadır.Tüm merkez ofis çalışanlarımıza özel sağlık sigortası uygulamamız bulunmaktadır.

The Body Shop İş Başvurusu

The Body Shop, kariyerinizi zirveye taşımanız için kapılarını açıyor!

The Body Shop firmasına iş başvurusu yaparak heyecan verici bir kariyerin kapılarını aralayabilirsiniz. Siz de The Body Shop ailesine katılarak profesyonel gelişiminize katkı sağlamak ve keyifli bir çalışma ortamında yer almak için hemen başvurun.

En güncel The Body Shop iş ilanlarına göz atın ve hayalinizdeki işe bir adım daha yaklaşın!

The Body Shop iş ilanlarına iş başvurusu yapmak için aday girişi yapın veya cv oluşturun.

Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver