Firma Üyelik

İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
 • Ankara:0216 572 25 25
 • İzmir:0232 441 71 44
 • Antalya:0216 572 25 25
 • Bursa:0216 572 25 25
Firma Girişi

İthalat/İhracat İş İlanları

 
Hepsini Temizle
İthalat/İhracat
 • İş AçıklamasıWe are looking for candidates for our External Trade Department in Melekırmak Medical Products Main Office in İstanbul. As part of our team, you will be responsible for; * organizing the trade department in our company which imports and exports medical consumables mainly, * communicating both in writing and verbally with our foreign companies, * representing our company in business trips, * working in coordination with relevant units in and out of the office,

  Aranan NiteliklerWe are looking for a teammate who has the following qualifications and who has at least 1 year experience in foreign trade and whose career goal is in this field; * Strong communication skills in English (speaking, writing and listening), * Ability to clearly communicate at all levels of an organization, * Experience using MS Office, * Eager to improve him/herself in this field, * Enjoys being a team member, * Very good analytical skills. * Experience in trade department is a plus. Note: Living around Esenler District is the reason for preference. There will be an interview both written and verbally in English.

  Sektör: Dış Ticaret, İthalat/İhracat, Sağlık/Hastane

  Pozisyon: Danışman, Yetkili, Eleman, Temsilci, Asistan

 • Üst Düzey Yönetici Asistanı

  Gacİstanbul Avrupa Bugün

  İş AçıklamasıHakkımızda: GAC Türkiye Gemi Acenteliği, güvenilir ve profesyonel gemicilik ve denizcilik hizmetleri sunmaktadır. Petrol ve doğalgaz sektörlerinde bir lider olan GAC Türkiye, HSSE standartlarını en yüksek beklentileri karşılayacak düzeyde tutarak endüstrideki trendleri belirlemektedir. GAC Türkiye, stratejik öneme sahip tüm Türk limanlarına yerleştirdiği personeli ile bütün Türkiye kıyılarını kapsamaktadır. Petrol ve doğalgaz alanlarında lider olan GAC Türkiye, aynı zamanda dökme yük ve ro/ro gemileriyle de çalışmakta, yılda yaklaşık 1,500 liman uğrağı yapan veya Türk boğazlarından transit geçen gemiye hizmet vermektedir. GAC Türkiye, kardeş lojistik şirketimiz ve İstanbul Atatürk Havaalanındaki temsilciliğimizin desteğiyle, Türkiye’deki ya da dünyanın herhangi bir yerindeki bir gemiye yedek parça ve her türlü diğer malzemenin depolanıp teslim edilmesini sağlamaktadır. İş Tanımı: İstanbul Avrupa yakasındaki ofisimiz için Üst Düzey Yönetici Asistanı arayışımız mevcuttur. Günlük iş takiplerini gerçekleştime, Rapor hazırlama bu raporları iletme, Programları düzenleme, Gerekli koordinasyonu gerçekleştirme, Yurtiçi-yurtdışı yazışmaları gerçekleştirme, Gelen mail ve mesajları cevaplama vb. görevlerden sorumlu olacak.

  Aranan Nitelikler​ Genel Nitelikler: Lisans mezunu, Benzer görevde minimum 2 yıl tecrübeli, Çok iyi derecede İngilizce bilen, Microsoft Office programlarını etkin kullanabilen, Protokol ve yönetim asistanlığı kurallarına hakim, Planlama, organizasyon ve raporlama becerisine sahip, Sistemli ve düzenli çalışma prensibine sahip, Diksiyonu düzgün, dinamik ve prezentabl.

  Sektör: İthalat/İhracat, Holding, Denizcilik

  Pozisyon: Yönetici Asistanı, Sekreter

 • İş AçıklamasıPlastik Enjeksiyon Makinası ve Aksesuarlarının ithalatını yapıp iç piyasaya Satış ve Servis hizmeti sunan firmamız için, - TSE tabii Makina ve Cihazların sipariş, Üretim ve İthalat süreçlerinin takibi, - Yedek parça sipariş ve sevkiyatlarının takibi, - Tüm satınalma süreçlerinin uyumsoft ERP sistemine girilmesi, - Tamamlanan ithalatlarda maliyetler raporlarının çıkarılması, - Satınlama sürecinde departmanlar arası bilgi aktarılması

  Aranan Nitelikler- TSE tabii Makina ve yedek parça ithalat mevzuatına hakim, - Tüm satınalma süreçlerini takip edebilecek, - Analitik düşünebilen, aldığı sorumluluğu yerine getirebilen, - İyi derecede İngilizce bilen,, - Takım çalışmasına yatkın, insan ilişkileri kuvvetli İthalat Sorumlusu alınacaktır

  Sektör: Plastik, Makine, İthalat/İhracat

  Pozisyon: Sorumlu, Uzman

 • İş AçıklamasıGeniş çaplı nakliye ve denizcilik servis çözümleri sunan Sea Lines firmamızın Sakarya Karasu'da bulunan ofisindeki Dökümantasyon bölümünde görevlendirilmek üzere,

  Aranan NiteliklerMüşteriden ilgili evrakların toplanması, Sistem girişlerinin yapılması, Gemiye binecek yolcularin bilet işlemlerinin yapılması, Gemi navlun ücretlerinin toplanması, Mesai bitiminde kasa hesabının tamamlanması, Gemiye yüklenecek yüke ait ilgili evrakın kontrolü, paketlenmesi, sistem girişlerinin yapılması, Navlunlara ait faturaların kesilmesi ve kargolanması görevlerinden sorumlu olacak Dökümantasyon Sorumlusu aramaktayız.

  Sektör: İthalat/İhracat

  Pozisyon: Eleman, Sorumlu

 • İş AçıklamasıYönetim kurulu başkanı liderliği ve yönetiminde yurtdışından ürün alımlarını yapmak, Ürün alım sürecini takip etmek, İade süreçlerini takip etmek, Piyasa araştırmaları yapmak, Yönetim kurulu başkanını asiste etmek.

  Aranan NiteliklerBeyazıt yerleşkesinde bulunan şirketimizde görevlendirmek üzere; Çok iyi seviyede İngilizce bilgisi olan, Yurtdışı seyahat engeli olmayan, Yurtdışından ürün satın alma sürecinde bulunmuş, Araştırmacı, girişken, aktif adayların başvurularını bekliyoruz.

  Sektör: İthalat/İhracat, Kuyumculuk/Pırlanta

  Pozisyon: Uzman, Uzman Yard, Eleman, Sorumlu, Temsilci

 • İş AçıklamasıCeran Lojistik Kemalpaşa ( Akalan ) tesislerinde görevlendirilmek üzere depo sorumlusu ve forklift operatörü alıancaktır. Depo ve Antrepomuza gelen malzemelerin sayımı , kontrolü ve indirilip bindirilmesi yapılacaktır.

  Aranan NiteliklerAskerliğini tamamlamış olması, Forklift Operatörü belgesi olan, Tercihen deneyimli olması ,

  Sektör: Lojistik, Kargo-Kurye, İthalat/İhracat

  Pozisyon: Forklift Operatörü / Reachtrack

 • İş AçıklamasıŞirketimizin Kırşehir'de bulunan Döküm Fabrikamızda İhracat departmanı bünyesinde görevlendirilmek üzere“İhracat Müdürü” arıyoruz.

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, İhracat operasyonları konularında 5 yılı yöneticilik olmak üzere, en az 10 yıl deneyimli, İhracat uygulamaları ve operasyon işlemleri ile ilgili süreçlerin yönetilmesi, Dış ticaret, ihracat operasyon süreçleri ve gümrük mevzuatına hâkim, Teklif süreçlerinin yönetilmesi, Konuşma ve yazma düzeyinde İleri seviyede İngilizce bilen, İhracat ve Gümrük mevzuatına hâkim olarak gerekli prosedürlerin getirilmesi, Planlama ve sevkiyat takibinin yapılması MS Office uygulamalarına hâkim, Tercihen Netsis bilen, Erkek adaylarda askerlik görevini tamamlamış Kırşehir’de ikamet eden / edebilecek

  Sektör: Holding, İthalat/İhracat

  Pozisyon: Müdür

 • İş Açıklamasıİstanbul Kabataş'ta yer alan ofisimizde görevlendirilmek üzere, Havayolu ve Denizyolu taşımalarına ilişkin süreçte aktif satış yapacak ve müşteri, tedarikçi ve yurt dışı ofisler ile olan iletişimi yönetecek,

  Aranan NiteliklerÜniversite mezunu, İyi derecede ingilizce bilen, İnsan ilişkilerinde başarılı, dikkatli ve takipçi, ikna kabiliyeti yüksek, En az 2 yıl freight forwarding satış ve pazarlama deneyimli, Tercihen Uzakdoğu ithalat ve ihracat pazarına hakim, Satış ve Pazarlama alanında kariyer hedefleyen, Ehliyet sahibi ve aktif olarak araç kullanabilen, Takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, ''Air Freight & Sea Freight Sales Representative'' aramaktayız.

  Sektör: İthalat/İhracat

  Pozisyon: Uzman, Eleman, Sorumlu

 • İş AçıklamasıLojistik ve Acentacılık alanlarında hizmet veren grup firmamızın İstanbul KABATAŞ'ta bulunan ofisinde görevlendirmek üzere,

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin ilgili bölümlerden mezun, Müşteri ve tedarikçi hesapları, veri girişi ve yönetimi konusunda en az 5 yıl tecrübeli, Tercihen lojistik sektöründe deneyimi olan, Raporlama yapabilecek, E-fatura konusunda bilgi sahibi, Ba-Bs konusunda deneyimli, Mutabakat çalışmaları konusunda deneyimli, Yoğun çalışma temposuna ve kurumsal yapıya ayak uydurabilecek, Tercihen ERP programları deneyimi olan (Microsoft Dynamics Navision), Problem çözme konusunda yetenekli, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Analitik düşünce yapısına sahp, Ekibimize dinamizm sağlayacak, muhasebe alanında çalışmak isteyen ekip arkadaşı aramaktayız.

  Sektör: İthalat/İhracat

  Pozisyon: Uzman, Eleman, Sorumlu

 • İş Açıklamasıİkitelli Organize Sanayi Bölgesinde Bulunan İthalat / İhracat Firmasında Çalışmak Üzere; BAYAN Muhasebe Müdür Yardımcısı Alınacaktır.

  Aranan Nitelikler- MS Office Proğramlarına Hakim, - Tercihen Zirve Muhasebe Proğramı Bilen. - Tercihen Anadolu Ticaret Meslek, Yüksek Okulu Mezenu. - İthalat İhracat ve E-fatura Bilgisine sahip, - Kendine Güvenen , Sorumluluk Alabilecek, Güvenilir, Dikkatli, Titiz ve Sistemli Çalışabilen, - 20/25 Yaş arası BAYAN çalışma arkadaşları alınacaktır.

  Sektör: İthalat/İhracat

  Pozisyon: Yardımcı, Ofis Elemanı

 • Pcc Desk Takım Lideri

  Gacİstanbul Avrupa 12 Aralık 2017

  İş Açıklamasıİstanbul Kabataş'ta bulunan ofisimizde görevlendirilmek üzere; Müşteriden gelen yük bilgilerinin ve şasi detaylarının liman ve acentelere bildirilmesi, Şasi bilgilerine göre taslak yük evraklarının hazırlanarak taşıyıcıdan onay alınması, Hazırlanan yük evraklarının müşterinin sistemine girilmesi, Gelen yükler ile ilgili taşıyıcı ile koordine ederek fiyat alınması ve booking oluşturulması, Fatura kontrolleri ve fatura kesimi, gibi görevleri olan PCC DESK ekibimizden sorumlu olacak:

  Aranan NiteliklerEvrak, formalite ve ilgili süreci takip ederek sorunlara müdahale edebilecek şekilde, gemi acentalığı ve liman operasyonları ile ilgili minimum 4 yıl tecrübeli, (Car Carrier, Ro-Ro tipi gemiler üzerine tecrübe tercih sebebidir.) İyi derecede ingilizce bilen, İletişimi kuvvetli, dikkatli ve çözüm odaklı, Raporlama ve kontrol mekanizması güçlü, Ekip yönetiminde tecrübe sahibi, Takım Lideri olarak görev olacak bir ekip arkadaşı aramaktayız.

  Sektör: İthalat/İhracat

  Pozisyon: Takım Lideri, Yönetici

 • İş AçıklamasıKEMAL REİS DENİZCİLİK Yurt içi, Yurt Dışı Çalışan Yolcu, Ro-Ro, Tanker, Yük Gemileri ve Özel Yatlarda Çalışabilir, Denizcilik sektöründe iyi bir kazanç ve Meslek sahibi olabilirsiniz. Aşçı,Aşçı Yardımcıları,Garson,Komi,Barmen,Barista,Elektrikçi,Yağcı,Boyacı Personel kadrolarında; 3500-4500 TL ve DOLAR arası Kazanç ile Sabıka kaydınız yoksa (Varsa ve 1 Yıldan az ve Yüz kızartıcı suç değil ise) ve en az ilköğretim mezunu iseniz ilgili telefonlarımızdan bilgi alabilirsiniz. *MAAŞ, *MESAİ, *SSK, *SEFER BAŞI PRİM, *YEMEK, *KALACAK YER, *6 AYDA 1 MAAŞ İKRAMİYE.

  Aranan NiteliklerEn az İlköğretim Mezunu iseniz, 18-55 Yaş Aralığında iseniz, T.C. vatandaşı iseniz, Seyahat Engeliniz de yoksa Müşteri Temsilcilerimizden Detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca; Gemi adamı cüzdanı olmayan acemi personeller için M.E.B ve denizcilik haberleşme bakanlığı onaylı anlaşmalı kurumumuzda tam teşekküllü gemi adamı yetiştirme kursları düzenlenmektedir. Cüzdan ile ilgili Müşteri Temsilcilerimizden her sorunuz için cevap alabilirsiniz. Müşteri Temsilcilerimizle: Hafta İçi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-16:00 Saatleri arası iletişime geçebilirsiniz İLETİŞİM Tel:0232 502 54 52 CEP:0537 400 7116 CEP:0507 677 9669 CEP:0546 762 2282

  Sektör: Denizcilik, Restorancılık, İthalat/İhracat

  Pozisyon: Ahçı/Aşçı, Komi, Barmen/Barmaid, Garson, Ahçı/Aşçı Yardımcısı

 • İş AçıklamasıÖZLEMİX ALBÜM FABRİKASI GELİN DAMAT FOTOĞRAFÇILIĞI YAPAN FOTOĞRAF STÜDYOLARINA HİZMET VERMEKTEDİR. FİRMAMIZ DÜĞÜN ALBÜMÜ BASIM VE CİLTLEME ÜRETİM YERİDİR. FİRMAMIZ MATBAA YA YAKIN BİR İŞ KOLUDUR. MESLEKTAŞLARIMIZA TELEFON YOLUYLA ULAŞIP TASARLADIĞIMIZ ( ÜRETTİĞİMİZ ) ÜRÜNLERİN SATIŞINI YAPMAK AMACI İLE '' BAYAN MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ '' ARAMAKTAYIZ.

  Aranan NiteliklerÖN MUHASEBE BİLEN, DİKSİYONU DÜZGÜN, KİŞİLERLE İLETİŞİMİ İYİ, GİRİŞKEN, MATEMATİK HESABI İYİ OLAN ŞEHİRDIŞI FUARLARDA BULANABİLECEK ( SEYEHAT SORUNU OLMAYAN ) BAYAN ### ARADIĞIMIZ NİTELİKERİ KISACA YAZMAYA ÇALIŞTIK. BİZE KATILACAK ARKADAŞIMIZA ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN. ###

  Sektör: Matbaacılık/Baskı, İthalat/İhracat, Müşteri ilişkileri

  Pozisyon: Satış Temsilcisi, Müşteri Temsilcisi

 • İş AçıklamasıKONTEYNER VE AÇIK YÜKTAŞIMACILIĞINDA ÇALIŞACAK DENEYİMLİ TIR ŞÖFÖRLERİ ALINACAKTIR.TIR ŞÖFÖRLÜĞÜ YAPMAMIŞ ADAYLARIN MÜRACAT ETMEMELERİNİ RİCA EDERİZ.

  Aranan NiteliklerEn az 1-2 yıl Tır Şoförlüğü tecrübesi olan, Tercihen konteyner taşımacılığı yapmış, D sınıfı ehliyet, SRC 3, 4 veya 5 ve Psikoteknik belge sahibi,

  Sektör: İthalat/İhracat

  Pozisyon: Şoför

 • İş AçıklamasıMarket Ekipmanları ve Endüstriyel Soğutma Sistemleri sektöründe imalat ve satış faaliyetlerinde bulunan firmamızın Gebze Plastik Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikasında istihdam edilmek üzere ;

  Aranan NiteliklerÜretimin CNC, Montaj, Boyahane, Bakım-Onarım, Elektrik, Poliüretan v.s bölümlerinde çalışabilecek, Tercihen Lise mezunu, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, İstanbul – Anadolu yakası ve Kocaeli-Gebze civarında ikamet eden, Tecrübeli-tecrübesiz takım arkadaşları arıyoruz.

  Sektör: İmalat, İthalat/İhracat, Isıtma/Soğutma/İklimlendirme

  Pozisyon: Kalfa, Formen, Eleman, Çırak

 • Yurtdışı Müşteri Temsilcileri

  Tüter Çorapİstanbul Avrupa 9 Aralık 2017

  İş AçıklamasıAvcılardaki çorap imalatı ve ihracatı yapan fabrikamıza: Müşteriden gelen tüm talepleri gerekli birimlere aktaracak, İmalatın müşteri istekleri doğrultusunda gerçekleşmesinin kontrolünü yapacak, İşinin her aşamasını kontrol edecek, Müşteri ile koordinasyonu sağlayacak, Hedef müşteri ve pazar araştırması yapacak,

  Aranan Niteliklerİyi derecede ingilizce konuşup yazabilen, ikinci dil olarak Almanca tercih nedenidir. Yurtdışı seyahat engeli olmayan, En az 3 yıl müsteri temsilciliği yapmış olan İnsan ilişkileri kuvvetli, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olması, Takım çalışmasına yatkın, Önyargısız, dinamik ve prezantabl olması, Avrupa yakasında ikamet etmesi ( Avcılar, Bağcılar, Yüzyıl, Güngören, Sefaköy, Altınşehir, İkitelli, Esenyurt, Güneşli, Küçükçekmece tercih nedenidir)

  Sektör: İmalat, İthalat/İhracat, Tekstil

  Pozisyon: Yetkili, Müşteri Temsilcisi, Temsilci, Yetkili Yardımcısı, Merchandiser

 • Bilgi İşlem Asistanı

  LİNTEKS TEKSTİL İstanbul Avrupa 11 Aralık 2017

  İş Açıklamasıİtalyan spor giyim markası Lotto'nun Türkiye distribütörü ve lisansörü Linteks Tekstil A.Ş'de Bilgi İşlem departmanında , Bilgi İşlem Asistanı olarak görev alacak, Kullanıcıların yazılımsal ve donanımsal sorularına destek verilmesi, Yazıcı, fotokopi ve faks cihazları sorunları çözümlenmesi ve kartuş- toner takibi yapılması, Pc, Notebook bakım onarım ve yedekleme kontrolünün gerçeştirilmesi, Acces Point, IP, LAN, WAN, cihazlarının yapılandırmaları yapılması Depo ve Mağaza sayım işlerinde görev alınması, Servise giden cihazların takibinin yapılması, Bağlı olan şube ve ofislere destek verilmesi, Bilgi gizliliğini sağlayıp, genel iş takibi ve bağlı olduğu departman yönetisine raporlanması ,

  Aranan NiteliklerÜniversite , Meslek Yüksek Okulu veya Meslek Lisesi ilgili bölümlerinden mezun Temel network protokolleri konusunda, (TCP/IP, DHCP, DNS, FTP, TELNET, SMTP, HTTP, HTTPS, PROXY ) Active Directory , Terminal ,SQL,Server, Firewall hakkında bilgi sahibi, Swicth ,Access Point, CCTV ,DVR ,Kablolama ,Alarm ,Analog-IP ,Printer ve yedekleme yapabilecek, Ms Windows 7, 8 ,10, Mac Os, Ms Ofis uygulamalarını bilen, Gelişime açık, sorumluluk sahibi, raporlama yapabilecek , iletişimi kuvvetli ,planlı, çözüm odaklı, Yoğun çalışma temposuna ayak uyum sağlayabilecek. Tercihen yazılımla ilgili bilgi sahibi Beylikdüzü veya çevresinde ikamet eden.

  Sektör: Mağazacılık / Perakendecilik, İthalat/İhracat, Toptancılık

  Pozisyon: Teknisyen, Bilgisayar Programcısı

 • İş AçıklamasıYetiştirilmek üzere, Firmanın yurtdışı şubelerine yönelik tüm ihracat çalışmalarını takip edecek, İhracat müşterilerine yönelik, spariş alma, stok yönetimi, tahsilat, C/H takibi süreçlerini yürütecek, Uluslararası nakliye organizasyonunu yürütecek, İhracat müşterilerine ve yurtdışı şubelere yönelik yurtdışı seyahatlerde bulunacak

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret, İşletme, İktisat lisans bölümlerinden mezun, İyi derecede (konuşma ve yazışma) Rusça dil bilgisine sahip, 30 yaşını aşmamış, Tercihen ihracat alanında 2 yıllık iş tecrübesine sahip, İletişim ve ilişki yönetiminde başarılı, Takım çalışmasına yatkın, Titiz çalışan, dikkatli ve detaylara hakim, MS Office uygulamalarını etkin olarak kullanabilen, Sunum becerileri gelişmiş, Yurtdışına seyahat ve ikamet engeli olmayan, Sürücü belgesine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen, İstanbul Avrupa Yakasında ikamet eden, Askerlikle ilişkisi kalmayan bay adaylar

  Sektör: İthalat/İhracat, Yapı Malzemeleri

  Pozisyon: Bölge Sorumlusu

 • General Accounting

  LAM Şirketler Grubuİstanbul Avrupa 12 Aralık 2017

  İş AçıklamasıLojistik ve Acentacılık alanlarında hizmet veren grup firmamızın İstanbul KABATAŞ'ta bulunan ofisinde görevlendirmek üzere,

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin ilgili bölümlerden mezun, Mali işler alanında en az 5 yıl deneyimli, Muhasebe bürosu deneyimi olan Tercihen lojistik sektöründe deneyimi olan, KDV iade konusunda tecrübeli, Genel kurul işlemleri konusunda tecrübeli, Genel muhasebe süreçlerine hakim, Yasal beyannameler konusunda bilgi sahibi, Vergi dairesi, SGK vb. kurumlarla ilişkileri yönetebilecek, Raporlama yapabilecek, E-fatura konusunda bilgi sahibi, Mevzuata ve işleyişe hakim, Yoğun çalışma temposuna ve kurumsal yapıya ayak uydurabilecek, Tercihen ERP programları deneyimi olan (Microsoft Dynamics Navision) Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Analitik düşünce yapısına sahip, Ekibimize dinamizm sağlayacak, muhasebe alanında çalışmak isteyen ekip arkadaşları aramaktayız.

  Sektör: İthalat/İhracat

  Pozisyon: Eleman, Sorumlu, Uzman

 • İş AçıklamasıYurtdışı anlaşmalı tedarikçi firmalarla sözlü ve yazılı iletişim süreçlerini yürütecek, Tedarik planlama ve satın alma süreçlerinde amirine destek olacak, Yurtdışında alternatif tedarikçi ve malzeme araştırması yapıp sonuçları hakkında amirine raporlama yapacak, İthalatı yapılan ürünlerin belirlenen zaman ve istenilen kalitede temin edilmesi için gerekli takip ve kontrolü sağlyacak, Sorumlu olduğu ürün grubuyla ilgili gerekli stok takiplerini kullanılan sistem üzerinden kontrollerini yapıp sonuçları hakkında amirine bilgi verecek

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun, 30 yaşını aşmamış, İyi derecede sözlü ve yazılı İngilizce bilen, MS Office programlarını etkin olarak kullanabilen, İletişim becerileri gelişmiş; ilişki yönetiminde başarılı, Takım çalışmasına yatkın, Takip ve sonuçlandırma becerileri gelişmiş, Titiz ve dikkatli çalışan; detayları önemseyen, İstanbul Avrupa Yakasında ikamet eden, B sınıfı ehliyet sahibi aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,

  Sektör: İthalat/İhracat, Yapı Malzemeleri, Makine

  Pozisyon: Uzman, Uzman Yard, Sorumlu

 • İş AçıklamasıManage foreign trade processes. Handle import and export transactions. Prepare transportation documents based on the contract terms and conditions. Interacting with the customs broker on the customs clearance of cargoes incoming and outgoing shipments. Increasing sales and reaching out annual sales targets. Reporting all activities directly to the manager. Generating new contacts in related regions.

  Aranan NiteliklerWe are looking for “Foreign Trade Specialist” with the following qualifications: University degree in departments of Economics, Business Administration, Engineering or related fields. Minimum 2 years experience of purchasing, supply chain management, subcontractor management and foreign trade. At least 2 years experience in sales and marketing preferred. Fluency in English is a must. (Russian language is preferred). Very good knowledge of import/export regulations. Experienced for financial knowledge and prepared budgets, L/C payment, banking and device & material operational costs. Strong teamwork, and communicational skills. Ability to travel and work internationally. High sense of responsibility. Driving License: B Proficiency in Microsoft, MS Office, E-mail and others. Ability to develop and implement business strategies, new markets and customers. Military service must be completed.

  Sektör: Gıda, Dış Ticaret, İthalat/İhracat

  Pozisyon: Uzman

 • İş Açıklamasıİstanbul Pendik/Kocaeli Gölcük Bölge ofislerimizde görevlendirmek üzere İthalat İhracat Müşteri Temsilcileri istihdam edilecektir.

  Aranan NiteliklerMinimum ön lisans eğitimi veren Gümrük,Dış Ticaret ve Avrupa Birliği konularında uzmanlık programı olan meslek yüksek okullarından mezun olmak Tercihen İthalat-İhracat operasyonu konusunda deneyimli ve Gümrük Müşavir Yardımcısı belgesine sahip Evrim Paket Program,MS Office Programlarına iyi derecede hakim İnsan ilişkileri kuvvetli olan Takipçilik yeteneği yüksek Hızlı pratik çalışan Dinamik ve öğrenmeye açık Takım çalışmasına yatkın

  Sektör: İthalat/İhracat, Gümrükleme, Dış Ticaret

  Pozisyon: Uzman, Müşteri Temsilcisi, Uzman Yard

 • İş AçıklamasıFirmamıza Lojistik Destek Elemanı alınacaktır.

  Aranan NiteliklerEn az 2 Yıllık Fakülte Mezunu, Çok iyi derecede ingilizce ve tercihen 3. dil bilen, Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek, Prezantabl, İthalat İhracat Operasyonel sürece hakim, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Ehliyeti olan, Servis güzergahlarımıza uygun, (Beylikdüzü,Esenyurt,Avcılar,Yenibosna,Bağcılar), Referans verebilecek çalışma arkadaşları arıyoruz.

  Sektör: İthalat/İhracat

  Pozisyon: Eleman

 • İş AçıklamasıYurtdışı anlaşmalı tedarikçi firmalarla sözlü ve yazılı iletişim süreçlerini yürütecek, Tedarik planlama ve satın alma süreçlerinde amirine destek olacak, Yurtdışında alternatif tedarikçi ve malzeme araştırması yapıp sonuçları hakkında amirine raporlama yapacak, İthalatı yapılan ürünlerin belirlenen zaman ve istenilen kalitede temin edilmesi için gerekli takip ve kontrolü sağlyacak, Sorumlu olduğu ürün grubuyla ilgili gerekli stok takiplerini kullanılan sistem üzerinden kontrollerini yapıp sonuçları hakkında amirine bilgi verecek

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun, 30 yaşını aşmamış, İyi derecede sözlü ve yazılı İngilizce bilen, MS Office programlarını etkin olarak kullanabilen, İletişim becerileri gelişmiş; ilişki yönetiminde başarılı, Takım çalışmasına yatkın, Takip ve sonuçlandırma becerileri gelişmiş, Titiz ve dikkatli çalışan; detayları önemseyen, İstanbul Avrupa Yakasında ikamet eden, B sınıfı ehliyet sahibi aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,

  Sektör: Yapı Malzemeleri, Makine, İthalat/İhracat

  Pozisyon: Uzman, Uzman Yard, Sorumlu

 • İş Açıklaması1-Kristal Taş dizimi, montaj ve pres bölümlerinin siparişten üretim aşamalarının takibine, 2- Müşteriye sevkine kadar olan tüm süreçlerin yönetimi 3- Kalite konularında departmanı daha iyi koşullara taşıyacak vizyon sahibi 4-Konusunda deneyimli ,esnek çalışma saatlerine uyumlu, 5-Problem çözme becerileri gelişmiş

  Aranan Nitelikler1-25-40 yaşlarında bay-bayan 2-Güngören,Bahçelievler,Esenler,Zeytinburnu,Bağcılar ve civarında ikamet eden, 3-İnsana saygının esas kabul edildiği huzurlu bir çalışma ortamını verimlilik ve kalite konularında daha iyi düzeye taşıyacağına inanan, 4-Çalışmaları ile kariyer hedeflerine ve şirket hedef ve stratejilerine katkı sağlayacak Takım arkadaşı aramaktayız.

  Sektör: Pazar / Piyasa Araştırma, Kuyumculuk/Pırlanta, İthalat/İhracat

  Pozisyon: Eleman, Temsilci, Görevli, Uzman

 • İş AçıklamasıSatiş ekibimize güç katacak dinamik elemanlara ihtiyacımız var. Bizim is konumuzla ilgili tecrübesi olan elemanlar öncelikle tercih edilecektir. Açık pozisyon; Satış Temsilcisi (ST) Kozyatağı, İçerenköy yolu üzerindeki kendi binamızda hizmet vermekteyiz. Deniz ticaret gemilerinin makineleri, elektrikli ve elektronik cihazlarinin parçaları, komple gemi donanımları ile ithal ve ihraç etmekte olduğumuz bazı ürünlerin satışıyla ticaretini sürdüren, 28 yıllık bir firmayız. 8 -10 kişi çalışmaktayız. Cumartesi ve Pazar günleri olağan dışı bir gereksinim olmadıkça çalışmıyoruz. ST’lerin İngilizce bilmesi (Önemli!), bilgisayar kullanımına yatkın olması gerekmektedir. Bu pozisyonda çalışacak olanlar Satış Müdürü ve Satış Müdür Yardımcılarının vereceği işleri yapmaktan sorumlu olurlar. Zamaninin büyük bölümünü ofis çalışması olarak bilgisayar karşısında geçirmeyi sevenlere uygun bir iştir. Ücretlendirme "maaş + prim” olarak uygulanmaktadır. 28 senelik deneyimleriyle sirketimiz çalışma standartları oturmus, sektöründe prestijli bir firmadır. Tüm yazışmalar şirkete özel standart formlarla yapılır. Modern yaşamı, uygarlık ve medeniyeti seven, Atatürk ilkelerini benimsemiş (Önemli!) adaylar için uygun bir çalışma ortamıdır.

  Aranan NiteliklerSatış Temsilcisi (ST) için; Yetiştirilmek üzere eleman alınacaktır, ancak makine, elektrik, elektronik, denizcilik, ve/veya yaptığımız işle ilgili deneyimi olan ön lisans (Yüksek Okul) mezunları öncelikli tercihimizdir. Takım çalışmasını, sosyal ilişkileri ve insanlarla diyalog kurmasını seven, dinamik ve yabancı kültürlere ilgi duyanlar için uygun bir seçenek olabilir. Zamanının büyük bölümünü ofis içinde bilgisayar kullanarak geçireceğinden bu tür çalışmayı sevmek gerekir. Deneyim kazandıktan sonra yoğun sayılmayacak müşteri ziyaretleri ve bazen de yurt dışı seyahatleri olabilir. Kendine özgüveni olan, şirket adresimize ulaşımı kolay mesafede oturan (Önemli!), insanlarla diyaloglarında her zaman olumlu ve uyumlu olmayı becerebilenlerin başarılı olabileceği bir işdir. Yazışma yapacak kadar İngilizce bilmeyenler bu pozisyon için uygun değildir!

  Sektör: Denizcilik, Dış Ticaret, İthalat/İhracat

  Pozisyon: Satış Temsilcisi, Müşteri Temsilcisi, Bölge Sorumlusu, Sorumlu, Uzman

 • İş AçıklamasıMuhasebe kayıtlarının eksiksiz ve hatasız bir şekilde kayıt altına alınması, Stok kayıtlarının ve işlemlerinin yapılması, Kargo takibi, Gelen ve giden evrakların takibinin yapılması, Fatura giriş-çıkışlarının yapılması, BA-BS çalışmalarına destek verilmesi Cari mutabakatların gerçekleştirilmesi, Banka hareketleri girişlerinin yapılması

  Aranan NiteliklerEn az lise mezunu(tercihen önlisans veya lisans mezunu), MS Office programlarını ve ofis gereçlerini etkin kullanabilen, Tercihen LOGO, ETA veyaZİRVE muhasebe program bilgisine sahip, Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek, Dinamik, dikkatli, titiz ve detaylara önem veren, Sorumluluk sahibi, Dış görünüşüne önem veren, 20-50 Yaşları arasında, Bay-Bayan (Tercihen Bayan) MUHASEBE DEPARTMANINDA de görevlendirilmek üzere çalışma arkadaşları arayışımız mevcuttur.

  Sektör: Danışmanlık, İthalat/İhracat, Bilgisayar / BT / Internet

  Pozisyon: Uzman, Uzman Yard, Görevli, Eleman

 • İş AçıklamasıSektörün liderlerinden olan lojistik ve taşımacılılk üzerine hizmet veren İş Ortağımızda aşağıda belirtilen görev tanımı ile çalışacak KARAYOLLARI OPERASYON UZMANI arayışımız bulunmaktadır. •Gelen yükleme talimatına istinaden yük rezervasyonlarını oluşturmak, •Tedarikçilarimiz ve müşterilerimiz ile yakın temasta olmak, •Acentelerden yük alışverişini sağlamak, •İhracat evrak süreçlerini yürütebilmek, •Gelen yükleme taleplerinin dispozisyonu nu sağlamak, •Sisteme yük girişlerini ilgili sisteme zamanında ve eksiksiz yapmak, •Çıkış ve varış ihbarlarını müşterilere zamanında göndermek.

  Aranan Nitelikler•Üniversite mezunu, •İyi derecede İngilizce ve tercihen Almanca, Fransızca, İtalyanca dillerinden bir veya birden fazlasını bilen, •Karayolu Operasyonu'nda en az 3 yıl deneyimli, •MS Office programlarını etkin kullanabilen, •Takım çalışmasına uygun, •Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış.

  Sektör: Lojistik, İthalat/İhracat

  Pozisyon: Uzman, Uzman Yard, Temsilci, Müşteri Temsilcisi, Sorumlu

 • İş Açıklaması- Şirketimiz bünyesinde gerçekleştirilen ithalat operasyon süreçlerinin yapılması

  Aranan Nitelikler- Çok iyi seviyede İngilizce bilme (yazı, okuma, konuşma) - Askerlik hizmetini tamamlamış olma - Tecrübe şartı yok - Üniversite, MYO mezunu olma - MS Office programlarını kullanmayı bilme - İstanbul Bağcılar'a erişimi kolay olma

  Sektör: Dış Ticaret, İthalat/İhracat

  Pozisyon: Uzman Yard, Uzman

 • İş Açıklamasıİhracat bölge sorumlularına tüm faaliyetlerinde destek olacak Düzenli arşivleme ve raporlama yapabilecek İhracat Nakliye operasyonlarının sağlanıp takip edilmesi Gemi acenteleri rezervasyonları,yüklemeleri ve ön taşıma operasyonlarında destek sağlanması İhracatla ilgili gereken evrakların hazırlanması ve takibi İhracat ile ilgili operasyon işlemlerinin yürütülmesi ( Faturalandırma, Gümrükçü ve nakliyeci firmalar ile görüşme, ihracat dökümanlarının hazırlanması ) Gümrük ve akreditif işlemlerinin takibi , İhracat raporlarının hazırlanıp ,ürün hazırlanma aşaması ile ilgili bilgi akışının sağlanması Yurtdışı kargo gönderilerinin organizasyonun sağlanması, müşterilerin doküman taleplerinin zamanında karşılanması Gümrük ve ihracatı ilgilendiren resmi kurumlarla evraksal akışın sağlanması Firmamızın İzmir Ofisin'de çalışacak ekip arkadaşları aramaktayız.

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin ilgili bölümlerinde mezun ( Dış Ticaret - İthalat – İhracat- İktisadi İdari Bölümler ) MS Office uygulamalarına hakim Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış B sınıfı ehliyet sahibi, Mesleğinin gerektirdiği iş temposuna ve çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Detaylara önem veren, enerjisi yüksek, araştırmacı bir kişiliğe sahip, Planlama ve organizasyon yeteneği gelişmiş İhracat mevzuatına hakim, ihracat operasyonlarında 1 yıl deneyimli , İzmir ili ve çevresinde ikamet eden, Tercihen İngilizce bilen

  Sektör: İthalat/İhracat

  Pozisyon: Yönetici Asistanı

İş Habercisi - İthalat/İhracat İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?