Tora Petrol Ürünleri

Akaryakıt/Petrol ve ürünleri

www.torapetrol.com

Tora Petrol Ürünleri İş İlanları

Tora Petrol Ürünleri hakkında:

Tora 1998 yılında kurulmuş olup akaryakıt istasyonları, petrol ve doğal gaz, LPG tesisleri, ekipmanlarının temini, montajı, bakımı, mühendisliği ile teknik emniyet ve çevre danışmanlığı alanlarında faaliyet göstermektedir. Şirket kurucuları son 17 yılı akaryakıt olmak üzere toplam 23 yıldır petrol sektöründe hizmet vermektedir.

Firmamızın, orta vadede hedefi insan yaratıcılığını ön planda tutarak, iş yaptığı firmalarla birlikte başarıyı sağlamak koşuluyla, sektörün en güvenilir firması olmaktır. Dünya ölçeğinde mühendislik standartlarında söz sahibi olmak, orta vadedeki en önemli hedeflerimiz arasındadır. 2001 yılı itibariyle bu amacını büyük ölçüde başarmış durumdadır.

Tora, 2002 yılı sonu itibariyle  çok uluslu firmaların Avrupa Yükleniciler listesinde yer almış ve Avrupanın diğer ülkelerinde iş yapma yetkisine layık görülmüştür. Bureau Veritas firması tarafından ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi şartlarına uyarak bir Entegre Yönetim Sistemi kurduğu belgelenmiştir.

Bünyemizde 23’ ü merkezde olmak üzere toplam 104 kişi çalışmaktadır. Şirket bünyemizde mali danışmanlar, hukuk danışmanı, denetçi, çevre uzmanı aktif olarak görev yapmaktadır. Proje, AR-GE ve mühendislik çalışmaları gerçekleştiren 26 kişilik mühendislik grubumuzun dağılımı aşağıdadır ;

Petrol Mühendisi : 2
Elektrik-Elektronik Mühendisi : 2
Elektrik Mühendisi     :15
Makine Mühendisi  : 3
İnşaat Mühendisi     : 2
Çevre Mühendisi     : 1

Ayrıca bu kadroya destek olarak 1 bilgisayar programcısı, 1 grafiker ve  1 yazılım uzmanı bulunmaktadır.

Gezici ekiplerimiz aşağıdaki hizmetleri eksiksiz yerine getirmek üzere donatılmış araçlara ve deneyimli personele sahiptir.       

ACİL DURUM GEZİCİ EKİBİ : 24 saat göreve hazır durumdaki 2 gezici ekibimiz acil durumlara müdahale etmektedir.

DİĞER GEZİCİ EKİPLER : 2 – 5 kişilik uzman personelden oluşur. Tam donanımlı,  van tipi 15 adet aracımız aşağıdaki hizmetleri verebilecek her türlü teknik altyapı, alet ve ekipmana sahiptir. Ekiplerimiz; istasyonlarda periyodik tank temizliği, gazdan arındırma, tank kalibrasyonu, tank ve tesisat hassas testleri,  tankın içinde ürün varken kendinden emniyetli delik delme,  kaçak ve benzeri sebeplerle tesisat değiştirilmesi, değişme işlemleri için gerekli her türlü altyapı tesisat ve inşaat işleri, istasyon genel bakım onarım, otomasyon sistemi alt yapı ve montajı, ex-proof elektrik tesisatı, gaz detektörü montajı işleri, yanıcı ve parlayıcı ortamın güvenli hale getirilmesi ve hidrokarbon kirliliğinin bertaraf edilmesi, tehlikeli atmosfer içeren, riskli kısıtlı alanların özel olarak üretilmiş köpük ile doldurularak iptali gibi kritik alanlarda hizmet vermektedir.

Tora,  akaryakıt istasyonlarında inşaat, mekanik, elektrik , elektronik ve otomasyon işlerinin  yanı sıra, petrol firmalarına ve bünyelerinde akaryakıt depolama tesisi bulunduran sanayi tesislerine de ekipman temini, tesisi, proje ve danışmanlık hizmetleri de vermektedir.

Tora, herbiri konularında dünya markası olan şirketlerin mamüllerinin Türkiye’ de ve yakın coğrafik bölgelerde münhasır temsilciliğini sürdürmektedir.

Firmamızca gaz detektör sistemi montaj ve kalibrasyon işleri yapılmaktadır. Bu çalışmalar yılda toplam 600 istasyonu kapsamaktadır. Söz konusu bu ağın tüm bakım ve kalibrasyon işleri Tora tarafından yapılmaktadır. Bu alanda Avrupa’daki en büyük ve kapsamlı hizmettir.

Firmamız 2300’ ün üzerinde istasyonun tank temizliği, filtre değişimi, elektrik tesisatı ve kontrollü topraklama ölçümleri, saha ve altyapı kontrolü işlerini kapsayan periyodik bakım ve inceleme işlerini yapmaktadır.

Dünyada ilk olarak uygulanan uzaktan tehlikeli ortam monitörlenmesini üç seneyi aşkın süredir başarı ile sürdürmektedir. (18 farklı lokasyonda)

Tora, Türk Standartları Enstitüsü’nden “Akaryakıt İstasyonlarında kullanılan akaryakıt pompa ve ekipmanlarının tamir ve bakım servislerine hizmet yeterlilik belgesi” ne sahiptir.

Üretimini yaptığımız çeşitli ebat ve formdaki hafif ve dayanıklı menhol kapakları ve sumplar TSE kalite uygunluk belgesine sahiptir.