Çırak İş İlanları

Hepsini Temizle
Çırak
 • İş Açıklaması FİRMAMIZIN İSTANBUL , ATAŞEHİR , FERHATPAŞA MAHALLESİNDE BULUNAN HAZIR BETON SANTRALİNDE SAHADA (MEYDAN) GÖREV YAPMAK ÜZERE ELEMAN ARANMAKTADIR.

  Aranan Nitelikler İSTANBUL ANADOLU YAKASINDA İKAMET EDEN (TERCİHEN ATAŞEHİR CİVARI) SAHANIN TEMİZLİK VE DÜZENİNİ YAPABİLECEK BEDENSEL ENGELİ BULUNMAYAN ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ BULUNMAYAN YOĞUN ÇALIŞMA ŞARTLARINA UYUM SAĞLAYABİLECEK TERCİHEN HAZIR BETON SEKTÖRÜNDE SAHA (MEYDAN) TECRÜBESİ OLAN

 • Komi (Servis Asistanları)
  Kırkpınar Lokantaları
  İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 8 Ekim 2015

  İş Açıklaması Restorancılık sektöründe zincir şubeler şeklinde faaliyet göstermekte olan Kırkpınar Lokantaları'nın İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakasındaki Şubelerinde görevlendirmek ve yetiştirilmek üzere KOMİ (servis asistanları) alınacaktır. Komi, müşteri siparişlerinin masaya götürülmesinden, masaların toplanması ve boşların bulaşıkhaneye tesliminden, salonun temizlik ve düzeninden sorumludur.

  Aranan Nitelikler Tercihen fast food zincerlerde aynı pozisyonda çalışmış, Prezentabl, insan ilişkilerinde başarılı, güler yüzlü, Ekip çalışmasına yatkın, öğrenmeye ve gelişime açık, Tempolu ve esnek saatlerde çalışma ortamına uyum sağlayabilecek,

 • İş Açıklaması   1871’den beri devam eden geleneği, çağın bilgi ve teknolojisi ile birleştirerek 1993’den beri geleceğe taşıyan Faruk Güllüoğlu önce İstanbul’da kalıcı bir marka inşa etmek, daha sonra ise tüm dünyanın bildiği bir isim olmak için çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir. Faruk Güllüoğlu mağazaları hem geleneksel hem yeni konseptte açılacak yeni mağazalar ile tüm tatlı dostlarına kaliteli hizmet vermeye devam etmektedir.    Faruk Güllüoğlu Grubunun büyüyen ve gelişen organizasyonunda  Merter Üretim Tesislerimizde unlu mamüller bölümümüzde çalışacak Kalfa/Çırak arıyoruz.

  Aranan Nitelikler  *  Gıda sektörü konusunda işi öğrenmeye hevesli,  *  Ekip çalışmasına uyum sağlayabilecek,  *  Dinamik bir yapıya sahip,  *  Yaratıcı ve yenilikleri takip eden,  *  Temizlik ve hijyen kurallarına önem veren,  *  Güler yüzlü ve çalışkan,  *  17-24 yaş aralığında

 • Baklava Kalfa/Çırak
  Faruk Güllüoğlu
  İstanbul Avrupa 8 Ekim 2015

  İş Açıklaması 1871’den beri devam eden geleneği, çağın bilgi ve teknolojisi ile birleştirerek 1993’den beri geleceğe taşıyan Faruk Güllüoğlu önce İstanbul’da kalıcı bir marka inşa etmek, daha sonra ise tüm dünyanın bildiği bir isim olmak için çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir. Faruk Güllüoğlu mağazaları hem geleneksel hem yeni konseptte açılacak yeni mağazalar ile tüm tatlı dostlarına kaliteli hizmet vermeye devam etmektedir.    Faruk Güllüoğlu Grubunun büyüyen ve gelişen organizasyonunda  Merter Üretim Tesislerimizde çalışacak Kalfa/Çırak arıyoruz.  

  Aranan Nitelikler *  Baklavacılıkta kariyer hedefi olan,  *  Kalfa için en az 2 yıl deneyimli,  *  Çırak için yetiştirilmek üzere, (17-21 yaş)  *  Temizlik ve hijyen kurallarına önem veren,  *  Ekip çalışmasına uyum sağlayabilecek,  *  Dinamik bir yapıya sahip,  *  Yaratıcı ve yenilikleri takip eden,  *  Güler yüzlü ve çalışkan,   Ekip arkadaşları arıyoruz.

 • İş Açıklaması DANIŞMANLIĞINI YAPMAKTA OLDUĞUMUZ, LASTİK SEKTÖRÜNÜN LİDER KURULUŞLARINDAN OLAN MÜŞTERİMİZİN İSTANBUL ESENYURT ve MASLAK'TAKİ KONSEPT MAĞAZALARI İÇİN Lastik sökme, takma ve montaj işini yapacak.

  Aranan Nitelikler DENEYİMSİZ ADAYLAR DEĞERLENDİRMEYE ALINMAYACAKTIR. Otomotiv sektöründe, lastik montajında deneyimli, İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden (Esenyurt veya Maslak lokasyonuna ulaşımda sorun yaşamayacak), 23 yaşını geçmiş, En az ortaokul mezunu, Esnek çalışma saatlerine ve yoğun iş temposuna uyum sağlayabilen, Müşteri memnuniyetine önem veren, pratik, güler yüzlü, Motivasyonu yüksek Askerlik hizmetini tamamlamış, Bay, "OTO LASTİK MONTAJ TEKNİSYENİ" aranmaktadır. www.maviyakaik.com

 • İş Açıklaması Danışmanlığı yapmakta olduğumuz Cafe Makkorina için; -İşletmeci, -Aşçı, -Garson, -Bulaşıkçı, -Servis Elemanı,   Alınacaktır.

  Aranan Nitelikler

 • İş Açıklaması   Temizlik Görevlisi – Çayyolu / Ankara    Mağazacılık Perakende satış, ev ve bahçe mobilyaları, ev tekstili ve dekorasyonu, ithalat ve üretim, konularında faaliyet gösteren firmamızın, Ankara Çayyolu Mercan AVM Cadde mağazası için Bayan, "Temizlik Görevlisi" aranmaktadır.    

  Aranan Nitelikler   Temizlik hizmetlerinde en az 1 yıl tecrübeli, Dış görünüşüne ve temizliğine özen gösteren, Hijyen ve temizlik bilgisine sahip, Titiz ve disiplinli çalışan, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,        Bayan Adayların başvurularını bekliyoruz.      

 • İş Açıklaması Mobilya Cila Ustası – Sancaktepe-Yenidoğan/İstanbul Mağazacılık Perakende satış, ev ve bahçe mobilyaları, ev tekstili ve dekorasyonu, ithalat ve üretim, konularında faaliyet gösteren firmamızın, İstanbul Sancaktepe Merkez Tadilat Atölyesi için, "Mobilya Cila Ustası" aranmaktadır.

  Aranan Nitelikler İlköğretim veya Lise mezunu, Benzer pozisyonda en az 3 yıl deneyim sahibi, Mobilya ve Bahçe mobilyaları ürünlerinin tadilat işlerinde tecrübeli, Mobilya, Cila konularında bilgi sahibi, Ekip çalışmasına yatkın, Askerlik görevini tamamlamış, Mobilya Cila ve Tadilat İşlemlerinde deneyimli İstanbul Ümraniye, Sancaktepe, Yenidoğan, Sultanbeyli civarında ikamet eden adayların başvurularını bekliyoruz.

 • İş Açıklaması ESENYURT'DA BULUNA TOPLU YEMEK FİRMAMIZ İÇİN ÇEŞİTLİ DEPARTMANLARINDA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE BAY-BAYAN VASIFSIZ ELEMANLAR ARANMAKTADIR.

  Aranan Nitelikler - BAY - BAYAN - ESENYURT, BEYLİKDÜZÜ VEYA AVCILAR'DA OTURAN  

 • Mobilya Ustası
  Telci Mimarlık
  İstanbul Avrupa 7 Ekim 2015

  İş Açıklaması Mobilya İmalat Ustası ve yardımcıları   Fuar ve sergileme standı, televizyon sahne dekoru, tiyatro sahne dekoru, mağaza vitrin dekoru,konut ve ticari mekan dekorasyonu, özel üretim ahşap mobilya işleri, alanlarında faliyet gösteren Atölyemize Mobilya Ustası ve yardmcıları alınacaktır.

  Aranan Nitelikler   En az lise mezunu, tercihen teknik liselerin ilgili bölümlerinden (Ahşap Teknolojisi, Mobilya ve Dekorasyon vb.) mezun En az 3 yıl mobilya montajı konusunda tecrübeli Sürücü belgesine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen Mobilya ürün bilgisine ve montaj becerisine sahip Tam zamanlı çalışabilecek Müşteri odaklı ve ikna kabiliyeti yüksek Problem çözme becerisine sahip Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak.

 • İş Açıklaması OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN FİRMAMIZDA GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE ;

  Aranan Nitelikler * TEKNİK RESİM OKUYABİLEN İMALATÇILAR, *GAZALTI KAYNAK OPERATÖRLERİ, *YARDIMCI ELEMANLAR ARANMAKTADIR.

 • Çırak
  Beyaz Fırın
  İstanbul Anadolu 7 Ekim 2015

  İş Açıklaması Pastanecilik ve Restorancılık sektöründe faaliyet göstermekte olan Beyaz Fırın&Brasserie 'nin İstanbul Anadolu yakasındaki şubelerinde yetiştirilmek üzere İŞKUR İşbaşı Eğitim Programına dahil edilecek Mutfak-Unlu Mamuller-Pasta Kurabiye bölümlerine çırak alınacaktır.

  Aranan Nitelikler - Gıda sektörü konusunda işi öğrenmeye hevesli, - Ekip çalışmasına uyum sağlayabilecek, - Dinamik bir yapıya sahip, - Yaratıcı ve yenilikleri takip eden, - Temizlik ve hijyen kurallarına önem veren, - Güler yüzlü ve çalışkan, - 16-24 yaş aralığında,

 • Boyahane Ustabaşı
  Adecco Gebze
  İstanbul Anadolu, Kocaeli 7 Ekim 2015

  İş Açıklaması Adecco Grup, merkezi İsviçre’de, 60’tan fazla ülke ve bölgede yaklaşık 33.000 çalışanı, 5.500 şubesiyle her gün 750.000’in üzerinde kişiye iş imkanı sağlayarak 100.000’in üzerinde firma ile buluşturmaktadır.İnsan kaynakları ve istihdam çözümleri konusunda dünya lideri olan Adecco, global bakış açısı ile lokal ihtiyaçların çözümlenmesinde geniş bilgi birikimini müşterileriyle paylaşmaktadır. Adecco Group bir Fortune 500 firması olup, SIX Swiss Exchange borsanına kotedir. Danışmanlığını yapmakta olduğumuz beyaz eşya- soğutucu üretim sektöründe faaliyet gösteren alanında lider müşterimiz için ''Boyahane Ustabaşı'' aramaktayız. Kendi departmanının verimli çalıştığından emin olmak, ekibini denetlemek, ürünleri en kaliteli biçimde boyamak ve boyaların sağlıklı yapıldığından emin olmak.

  Aranan Nitelikler * Yaş boya ve boya hazırlık konusunda deneyimli, tercihen oto boyası geçmişi olan * Tercihen endüstri ve meslek lisesinden mezun, * Takım çalışmasına yatkın * Gebze, Orhanlı, Tuzla, Kurtköy, Sultanbeyli, Samandra ve bu bölgelerin yakın ikamet eden/ edebilecek Adecco, İşkur'un denetiminde 31.12.2010 tarihli 442 No'lu lisans sahibi özel istihdam bürosudur.

 • İş Açıklaması * YETİŞTİRİLMEK ÜZERE *

  Aranan Nitelikler Tercihen Lise veya MYO mezunu, Yetiştirilmek üzere, Yaratıcı ve yenilikçi, İnsan ilişkileri kuvvetli, güler yüzlü,  Dış görünüm ve kişisel bakımına özen gösteren,  Hijyen kurallarına önem veren, Anadolu yakasında ikamet eden adayların başvuruları değerlendirilecektir.  

 • Temizlik Görevlisi
  Panayır Gıda
  İstanbul Anadolu 7 Ekim 2015

  İş Açıklaması

  Aranan Nitelikler   Temizlik hizmetlerinde tecrübeli, 25-40 yaş aralığında, Dış görünüşüne ve temizliğine özen gösteren, Hijyen ve temizlik bilgisine sahip, Titiz ve disiplinli çalışan, Vardiyalı çalışmaya uyum sağlayabilecek, Erkekler için askerlik hizmetini tamamlamış, İstanbul Anadolu yakasında Ataşehir’e ulaşım sorunu olmayan,    Bay ekip arkadaşları arayışımız bulunmaktadır.

 • İş Açıklaması Doğaltaş işleme makinelerinin imalatı ve satışını yapan firmamızda görevlendirilmek üzere ilgili niteliklere sahip Torna - Freze - CNC - Borwerk Ustaları alınacaktır; Yatay işleme merkezi, Fagor tezgah bilgisine sahip, Universel torna ve freze, 5 eksen borwek kullanabilen, Ölçme aletlerini kullanabilecek, Tercihen endüstri meslek lisesi yada meslek yüksek okulu mezunu olan, 25-40 yaş aralığında olan, Disiplinli temiz çalışan, takım çalışmasına uygun, Raporlama yapabilen.

  Aranan Nitelikler • Teknik resim okuyabilen, • Askerlikle ilişkisi bulunmayan, • Talaşlı imalat konusunda minimum 2 sene tecrübeli, • Endüstriyel makinelerin mekanik ve elektrik kısımlarını bilen, • Diksiyonu düzgün, prezantabl, • Özgüveni olan ve kendisini geliştirmeye açık, • Aktif araç kullanan, • Sigara kullanmayan, • B sınıfı ehliyet sahibi, • Ekip çalışmasına yatkın, disiplinli,

 • İş Açıklaması Anadolu yakasının en Kaliteli gıda zinciri olma yolunda ilerleyen BAĞ PASTANELERİ ’ zengin ürün çeşitliliği, hijyenik entegre üretim tesisi ve 250 çalışanı ile hizmet vermektedir. Şirketimizin Anadolu Yakasında bulunan Fabrikamıza aşağıdaki niteliklere sahip  SPECİAL HAMUR BÖLÜMÜNE ÇIRAK aranmaktadır.

  Aranan Nitelikler - Minimum 1 yıl deneyimli - Ekip çalışmasına yatkın,kısa sürede uyum sağlayabilen - Hijyen kurallarına önem veren ,titiz olan - Dış görünüşüne ve kişisel bakımına özen gösteren - İş takibi ve Takım Koordinasyonunu sağlayabilecek, - Yaratıcı ve Yenilikler takip edebilen, - 18-35 Yaş Arası - Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek - Esnek çalışma saatlerine uygun, - Kendine güvenen - Tercihen Anadolu yakasında ikamet eden, - SPECİAL HAMUR BÖLÜMÜ ÇIRAK aranmaktadır.   - Dolgun Maaş + SGK     - Sabah kahvaltı ve öğlen yemek  

 • Vasıflı-Vasıfsız Elemanlar
  Korozo Ambalaj
  İstanbul Avrupa, İzmir 6 Ekim 2015

  İş Açıklaması Ambalaj sektöründe lider kuruluşumuza;Vasıflı -Vasıfsız çalışma arkadaşları arıyoruz. Tüm sosyal haklarımız mevcuttur. (ikramiye, sigorta, yemek,servis)

  Aranan Nitelikler Üretimde makina başında çalışabilecek ( extruder-kesme-matbaa ) İstanbul Avrupa Yakasında İkamet eden (Büyükçekmece, Esenyurt, Küçükçekmece, Bahçelievler, Altınşehir,Gürpınar, Hadımköy vb.) Vardiyalı çalışma sistemine adapte olabilecek Askerliğini yapmış veya 2 yıl tecilli Çalışmaya istekli ve aktif

 • Üretim Operatörü
  Korozo Ambalaj
  İstanbul Avrupa, İzmir 6 Ekim 2015

  İş Açıklaması Ambalaj sektöründe lider kuruluşumuza;Vasıflı -Vasıfsız çalışma arkadaşları arıyoruz

  Aranan Nitelikler Üretimde Makine Operatörü,Kalite kontrol, Stok Sevkiyat ve Makina Bakım bölümlerinde çalışan- çalışabilecek İstanbul Avrupa Yakasında İkamet eden( Kıraç , Büyükçekmece, Esenyurt, Küçükçekmece, Altınşehir, Gürpınar, Hadımköy vb.) Vardiyalı çalışma sistemine adapte olabilecek Tercihen Ambalaj sektöründe deneyimli, Tercihen Bilgisayar bilen, Çalışmaya istekli ve aktif.

 • Mutfak Sorumlusu
  Dardenia
  İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 5 Ekim 2015

  İş Açıklaması Dardenia Fish+Bread ve Fish+Sushi restoranlarımızda görevlendirilecek, yeni bir mutfak kültürüyle tanışmaya hazır, el becerileri kuvvetli, öğrenmeye açık takım arkadaşları aramaktayız.

  Aranan Nitelikler Tercihen Turizm Otelcilik, Aşçılık Meslek Yüksekokulu veya Lisesi mezunu Erkek adaylar için, askerlikle ilişiği bulunmayan ya da en az 2 yıl tecilli Restoran, cafe, fast-food zincir mağazalarında deneyimli, Takım çalışmasına yatkın, Esnek çalışma saatlerine uyumlu, Hijyen kurallarına önem gösteren

 • İş Açıklaması İZMİR FABRİKAMIZ İÇİN YENİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARIYORUZ !

  Aranan Nitelikler YAŞ VE TOZ BOYA Konusunda Tecrübeli Teknik Lise Mezunu En Az 5 Yıl Benzer İşlerde Tecrübeli Askerliğini Yapmış Oto Ehliyetli Takım Çalışmasına Uygun

 • İş Açıklaması Firmamız için TEMİZLİK VE YEMEK GÖREVLİSİ aramaktayız.

  Aranan Nitelikler Bornova ve çevresinde ikamet eden, Şirketin yemek ve temizlik işlerini yapabilecek, 40 yaşını aşmamış, Temiz ve titiz , Bayan

 • Tezgahtar
  Hacı Sayid Gıda
  İstanbul Avrupa 5 Ekim 2015

  İş Açıklaması Gıda sektöründe pastane - kafe alanında faaliyet gösteren, İstanbul 'un çeşitli semtlerinde 42 Şubeye sahip firmamızın çeşitli şubelerinde ( Gaziosmanpaşa, halkalı, sefaköy, bahçelievler, beylikdüzü, küçükköy, başakşehir... ) görevlendirilmek üzere deneyimli Tezgahtar, Tezgahtar Yardımcısı ve yetiştirilmek üzere deneyimsiz tezgahtar yardımcısı elemanlar alınacaktır.

  Aranan Nitelikler * Baklava - pasta alanında tezgahtarlık deneyimi bulunan * yetiştirilmek üzere deneyimsiz tezgahtar yardımcısı * Esnek çalışma saatlerine uyumlu * Sabah ve öğle vadiyasında çalışabilecek * Ekip çalışmasında uyumlu * Kişisel bakımına özen gösteren * İletişimi düzgün * Dinamik, güleryüzlü * Avrupa yakasında ikamet eden * Bay bayan Tezgahtar, Tezgahtar yardımcısı olarak elemanlar alınacaktır.  

 • İş Açıklaması Firmamız için belirtilen nitelikler doğrultusunda Vasıflı / Vasıfsız Elemanlar alınacaktır.

  Aranan Nitelikler Denizli'de ikamet eden, Askerliğini yapmış, Bay.

 • Atolye Personeli
  Opmar Optik/De Rigo
  İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 1 Ekim 2015

  İş Açıklaması GÖZLÜK ALANINDA OPTİK CAM KESİMİ VE ARIZALI GÖZLÜK İŞLEMLERİNİ SÜRDÜREBİLECEK DENEYİMLİ ATÖLYE PERSONELİ ARANMAKTADIR.

  Aranan Nitelikler Optik cam ve arızalı gözlük konusunda en az 2 yıl deneyimi olan, Takım çalışmasına uyumlu, Yoğun çalışma saatlerine ayak uydurabilecek, Çözüm üretebilen, sonuç odaklı, Bay, Askerlik hizmetini tamamlamış ya da en az iki yıl tecil süresi bulunan,

 • İş Açıklaması Firmamızda görevlendirilmek üzere alttaki pozisyonlarda çalışma arkadaşları alınacaktır.  - Proje Sorumlusu  - Elektrikçi Usta   - Elektrikçi Kalfa   - Elektrikçi Çırak         

  Aranan Nitelikler Denizlide ikamet eden. Şehirdışına çıkma engeli olmayan. 18-30 yaş arası  Erkek 

 • İş Açıklaması Sektöründe Türkiye lideri, Avrupa'nın en büyüklerinden olan şirketimizin Pınarbaşı, Çiğli ve Gaziemir'deki fabrikalarında Boyahane bölümlerinde değerlendirilmek üzere, aşağıda yer alan özelliklerde tercihen deneyimli Boya Operatörleri aramaktayız.

  Aranan Nitelikler En az ortaokul ( üretim tecrübesi olan) veya Lise - tercihen Meslek Liselerinin Boya Teknolojisi, Kimya bölümlerinden mezun ya da ilgili konularda kalfalık/çıraklık belgesine sahip Tercihen üretim sektöründe belirtilen bölümlerde en az 1 yıl deneyimli Yüksek kalite standartlarında ve vardiyalı düzende çalışabilecek, Öğrenmeye istekli, takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış. Not:Fabrikalarımıza direk başvurular da kabul edilecektir.

 • Teknik Servis
  Goldenage Hotel
  İstanbul Avrupa 26 Eylül 2015

  İş Açıklaması Sorumluluklarını bilen ve verilen görevleri sonuna kadar takip eden sonuç odaklı ekip çalışmasına yatkın kişiler tercihimizdir. “Teknik Servis Elemanı” olarak teknik servis kadrosunda çalışacak genç ve dinamik ekip arkadaşları aramaktayız.

  Aranan Nitelikler Elektrik – elektronik teknik lise mezunu Askerliğini tamamlamış B sınıfı ehliyeti olan Mekanik veya elektrik alanında deneyimli, Yaptığı işe özen gösteren, çözüm odaklı çalışabilen Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, takım çalışmasına yatkın, Azimli ve idealist çalışma arkadaşları aranıyor

 • İş Açıklaması Pastane Şefi ve Yardımcıları Lokantamızın hamur işleri, tatlı ve ekmeklerinin üretimleri NOT: FOTOĞRAFSIZ BAŞVURULAR DEĞERLENDİRİLMEYECEKTİR.

  Aranan Nitelikler İşinde son derece dikkatli, öğrenmeye açık ve istekli. Türk Mutfağı'nda hamur işleri ve tatlılar konusunda en az 3 yıl tecrübeli, reçete sistemi ile çalışmaya yatkın. Tercihen aşçılık okulu mezunu (Diğer adaylar için lise mezunu olmak şarttır.) NOT: FOTOĞRAFSIZ BAŞVURULAR DEĞERLENDİRİLMEYECEKTİR.

 • İş Açıklaması Mobilyada bulunan fabrikamızın Bakım Onarım birimine bağlı çalışacak,

  Aranan Nitelikler *Meslek Lisesi Mezunu, *20-35 yaş arası, *Mekanik Bakım Onarım Tecrübesi olan,

 • Engelli Aday

  Özel Tasarımlı İlan

  Videolu İlan

  Eski Hükümlü

 • Staj

  Mavi Yaka

  Şehit Yakını/Terör Mağduru

  Haritalı İlan

 • Sorulu İlan

  Takip Edilen İlan

  Takip Edilen Şirket

  İncelenmiş İlan

İş Habercisi - Çırak İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?