Basında Secretcv.com

Kariyer & Eleman İş İlanları

2010 Yılının ilk 3 Ayında Sağlık, Turizm ve Tekstil Sektörü Yükselişte

Eleman arayan firmalarla iş arayan adayları 10 yıldır online ortamda bir araya getiren Türkiye’nin en güvenilir internet sitesi www.secretcv.com 2010 yılının ilk 3 ayının “iş profili”ni çıkarttı. Yapılan araştırmaya göre, en fazla eleman ihtiyacı duyan sektörlerin başında mağazacılık / perakende, sağlık, tekstil ve turizm geliyor. İş arayanlar ise en fazla mağazacılık / perakende, bankacılık / finans, turizm ve bilgi teknolojileri alanlarında çalışmayı tercih ediyor. Firmaların aradıkları pozisyonların başında satış temsilcisi, turizm pozisyonları, hemşire ve bilgisayar mühendisi geliyor. En fazla elemana ihtiyaç duyan bölgeler ise sırasıyla Marmara, İç Anadolu ve Ege Bölgeleri.

İnsan kaynakları sektöründe 2000 yılından bu yana faaliyet gösteren Secretcv.com, 2010 yılının ilk 3 ayı olan Ocak, Şubat ve Mart aylarının “İş profilini” çıkarttı. İlk 3 ayda Türkiye’de eleman arayan firmalar ve iş arayan adaylar tarafından en çok rağbet gören sektörleri belirledi. Veritabanında 8 milyon 100 bin aday ve 13 bin 600 aktif firma bulunan Secretcv.com’da 2010 yılının ilk 3 ayında tüm sektörlerde yayınlanan ilan sayısı 24.300.

Sağlık, Turizm ve Tekstil Sektörlerinde Eleman İhtiyacı Artıyor!

Yapılan “İş Profili” araştırmasına göre, en fazla eleman arayan sektörler sırasıyla Mağazacılık / Perakende (%18), Sağlık / Hastane (%11), Tekstil (%9,3), Turizm (%9), Bilgisayar/BT (/7,9) ve Bankacılık/Finans (%7)

Satış Temsilcisi Firmalar Tarafından En Çok Rağbet Gören Pozisyonların Başında Geliyor!

Secretcv.com tarafından yapılan araştırmaya göre, eleman ihtiyacı içerisinde olan firmaların en fazla aradıkları pozisyonların başında satış temsilcileri (%13,5) geliyor. Bu pozisyonları sırasıyla; Turizm pozisyonları (10,4), Müdür (%8), Mühendis (%5,5), Hemşire (%5,3) ve Bilgisayar Mühendisi (%4,9) takip ediyor.

Adaylar En Çok Mağazacılık / Perakende, Bankacılık / Finans ve Gıda Sektörlerinde Çalışmak İstiyor!

Adayların en çok rağbet ettikleri sektörler ise, Mağazacılık/Perakendecik (%19), Bankacılık/Finans (%13), turizm (%10), Bilgisayar/BT (%8,2), Tekstil (%7), Sağlık/Hastane (%6,5).

Ege ve Akdeniz Bölgesinde Eleman İhtiyacı Artıyor!

Secretcv.com tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre, en fazla eleman ihtiyacı duyan bölgelerin başında Marmara Bölgesi (% 56) geliyor. Marmara Bölgesi’ni sırasıyla İç Anadolu (% 14), Ege (% 13),Akdeniz (%7), Karadeniz (%5), Güneydoğu Anadolu (%3), Doğu Anadolu (%2) takip ediyor.

13 bin 600 üye firması ve 8 milyon 100 bin aday veritabanı bulunan Secretcv.com sitesine verilen eleman arama ilanlarının % 87’si iki hafta içerisinde başarı ile kapanıyor. Secretcv Genel Müdürü Okan Tütüncü, “2010 yılının ilk 3 ayındaki yükselen grafikler bize birçok sektörün hareketlenmeye başladığını ve krizin etkinlerinin azaldığını gösteriyor. 2010 yılının 2. ve 3. çeyreklerinde de hemen her sektörde ilan sayılarının yükseleceğini öngörüyoruz” dedi.


www.secretcv.com Kimdir?

İnsan kaynakları sektöründe 2000 yılından beri faaliyet gösteren Secretcv.com eleman arayan firmalarla iş arayan adayları online ortamda biraraya getiren Türkiye'nin en güvenilir internet sitesidir. Firmalara en doğru adaya ulaşmada zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlarken, iş arayan adaylara da en doğru iş fırsatlarını sunan bir insan kaynakları platformudur.

Kurulduğu günden bu yana teknolojideki yenilikleri sürekli takip ederek gizlilik ve güven ilkesini temel alan Secretcv.com %100 aday gizliliği ile Türkiye'nin en kaliteli ve en güncel aday veritabanına sahiptir.

Sektöründe önemli bir ihtiyaca cevap veren Secretcv.com hızla büyümektedir. Secretcv.com her zaman teknolojik gelişimi ve yenilikleri uygulamalarına adapte etmekte ve gerçekleştirdiği ilklerle farklılıklar yaratmaya devam etmektedir.

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim