Allianz Yaşam ve Emeklilik

Sigortacılık  

www.allianzyasamemeklilik.com.tr

Allianz Yaşam ve Emeklilik hakkında:

Yapı Kredi Emeklilik, Halk Yaşam adıyla 29 Ocak 1991 tarihinde sağlık, yaşam ve ferdi kaza alanlarında hizmet vermek amacıyla kuruldu. Bağlı bulunduğu finans grubundaki şirketlerle olan sinerjiyi artırmak amacıyla 1 Ekim 2000 tarihinde Yapı Kredi Yaşam ismini alarak hizmetlerine devam etti.

Yapı Kredi Yaşam, Bireysel Emeklilik Sistemi'nde faaliyet göstermek amacıyla çalışmalarına 2000 yılında başladı. Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Yasası gereği emeklilik branşı ruhsatı alınan tarihten itibaren iki yıl içinde (Yapı Kredi Emeklilik için Temmuz 2005'e kadar) devredilmesi gereken sağlık sigortası portföyünün yenileme işlemleri 2001 yılı başında Yapı Kredi Sigorta'ya devredildi. Emeklilik şirketine dönüşüm sürecinde her aşamada yasal gereklilikleri tamamlayan ilk şirketlerden birisi oldu. 3 Aralık 2002 tarihinde Hazine Müşteşarlığı'ndan alınan emeklilik şirketine dönüşüm izninin ardından 30 Aralık 2002 tarihinde şirket ismi Yapı Kredi Emeklilik olarak değişti.

2005 tarihinde Koç Holding ile uluslararası bankacılık grubu İtalyan UniCredit'in %50-%50 ortaklığı olan Koç Finansal Hizmetler A.Ş. bünyesinde yer alan Koçbank, Koçbank Nederland, Koçbank Azerbeycan, Koç Yatırım, Koç Portföy, Koç Leasing ve Koç Faktör ile Yapı Kredi ve iştirakleri tek bir çatı altında birleşme kararı aldı. Bir Yapı Kredi iştiraki olan Yapı Kredi Emeklilik bu karar gereğince Koç Finansal Hizmetler A.Ş. çatısı altında daha da güçlenerek ülkemizde Bireysel Emeklilik ve Yaşam Sigortacılığı sektörlerinde öncü yerini sağlamlaştırdı.

Allianz Yaşam ve Emeklilik İş İlanları

Allianz Yaşam ve Emeklilik firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!