ALTINBOĞA GAZ ALETLERİ MAKİNE

Dış Ticaret  

www.altinboga.com.tr

ALTINBOĞA GAZ ALETLERİ MAKİNE hakkında:

1957 yılında, Oktay DEMİRAĞ tarafından Kasımpaşa’da küçük bir atölyede kurulan ALTINBOĞA 1965’li yılların başında Haliç-Fener’de 3.500 m2‘lik alana sahip fabrikasına taşınmıştır.

1982’ye kadar, Mekanik kriko ve kaldırma ekipmanları, Mercedes marka otobüslerin muhtelif yedek parçaları ve zirai-aletler üreten şirket, 1983 yılında yepyeni bir teknolojiyle LPG sektörüne adım atmıştır.

Lpg regulatörü ve gaz ekipmanları üretiminde diğer firmalara önderlik eden ALTINBOĞA, bu sektörde otuz adetin üzerinde patent, faydalı model ve tasarıma sahiptir. Geçme tip regülatör ve tek devreli click-on tip valf’in yaratıcısı olan firma, sektörde TSE, NCH, ISO ve CE kalite sertifikaların tümüne sahip olan ilk kuruluştur

Türkiye’nin % 100 yerli ilk otomobilini 1974 yılında üreten ALTINBOĞA, 2000 yılında da MAYA adını verdiği üç tekerlekli triporter imal etmeye başlamıştır.

ALTINBOĞA, 1996 yılında bir dünya devi olan Japon Kubota firmasının Türkiye Genel Distrübütörlüğünü alıp jeneratör ve iş makinaları alanlarında da faaliyetine başlamıştır.
Kırklareli Organize Sanayi Bölgesinde 20.000 m kare alana sahip fabrikasında üretimlerine devam etmektedir. Adını altının değeriyle boğanın gücünden alan, kalite ve güveni 61 yıldır her şeyin üzerinde tutan ALTINBOĞA, Türkiye ekonomisine verdiği katkıyı arttırarak sürdürecektir.

Firma Bilgileri

  • Çalışma Saatleri
    • Haftaiçi: 08:00-18:00
    • Cumartesi Yok
    • Pazar Yok
  • Sosyal ve Yan Haklar
    •  Yemekhane

ALTINBOĞA GAZ ALETLERİ MAKİNE İş İlanları