D'S Damat

D'S Damat
D'S Damat İK'nın Yıldızı IK'nın Yıldızı
Firmayı Şikayet Et
D'S Damat İş İlanı Ara

D'S Damat Hakkında

Orka Group, %100 Türk sermayesi ile kendi markalarını yaratan ve modayı bir yaşam stili halini getirmiş genç bir moda merkezidir. 1986 yılında Osmanbey’de DAMAT markası ile erkek hazır giyim ve tekstil sektörüne adım atan ORKA Group, günümüzde sahip olduğu ve gelecekte de artan bir ivme ile güçlendirdiği ulusal ve uluslararası başarılarının temellerini atmıştır. Erkek hazır giyim sektöründe ayrıntıları kaliteli kumaşlar ve dikişlerle buluşturarak klasik giyimin modern stilini ortaya koyan DAMAT markasının yaratıcıları Süleyman ve Halidun Orakçıoğlu kardeşler, artan talepler doğrultusunda yeni ve özgün bir marka yaratmanın gerekliliğine inanarak kısa bir süre içinde TWEEN markasını Türk erkek hazır giyim sektörüne kazandırmıştır. Adeta bir yaşam biçimi ve özgürlüğün temsili olan TWEEN ile hiç kimsenin cesaret edemediği özgün ve sıra dışı tasarımlara imza atılmaya başlanmıştır.

1994 yılında kurumsallaşma çalışmalarını tamamlayan ORKA Group’un sektörde ve mağazacılıkta bilinen markaları Damat-Tween-ADV’nin yurt içi ve yurt dışındaki konsept mağazacılık ve bayilik sistemi 1995 yılında hız kazanmıştır. Damat-Tween-ADV’nin ilk yurt içi konsept mağazası Akmerkez, ilk yurtiçi bayisi Galleria Alışveriş Merkezi ve ilk yurt dışı konsept mağazası ise; Güney Afrika-Johannesburg’da açılmıştır.

Damat-Tween-ADV markalarına olan talep artışı, beraberinde sermaye yapısındaki büyüme ve başarısındaki temel güç olan insan kaynağındaki artış, 1998 yılında 5000 m² alana yayılan yepyeni bir moda merkezini sektöre kazandırmıştır. ORKA Group moda merkezi 300 genç yeteneğin ekip ruhunu oluşturduğu moda tasarım, üretim planlama, grafik tasarım, halkla ilişkiler ve reklam, insan kaynakları, mimari tasarım, vitrin tasarım, görsel düzenleme, showroom, dış ticaret ve lojistik departmanlarını kendi bünyesinde barındırmaktadır. ORKA Group’un kuruculuğunun yanı sıra; Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de halen Sn. Süleyman Orakçıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı Sn. Halidun Orakçıoğlu ve Genel Koordinatörlüğü’nü de Sn. Osman Arar yürütmektedir.

ORKA Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, 2002 yılında Ekonomist Dergisi tarafından gerçekleştirilen ve ülke genelinde 500 üst düzey yönetici ve işadamı tarafından yapılan anket sonucunda gerek yurtiçi ve yurtdışı şirket faaliyetleri, gerekse sektör bazında gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar doğrultusunda “2002 Yılının Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

Dünya Gazetesi’nin 2000 yılından itibaren her sene düzenlediği; 33 sektör, 99 şirket genelinde yapmış olduğu araştırmada ORKA Group her yıl “Yıla Damgasını Vuran Tekstil ve Hazır Giyim Firması” olarak, ORKA Group uluslararası markaları Damat-Tween de “Yıla Damgasını Vuran Markalar” olarak seçilmektedir. ORKA Group, Dünya Gazetesi’nin 2001 yılı için firmalar arasında yaptığı araştırmada işadamı-sektör dernekleri, ticaret ve sanayi odaları, araştırma şirketleri ve ihracatçı birlikleri tarafından “Krizde sektörlerine damgasını vuran” “Konfeksiyon sektöründe en başarılı şirket” seçilmiştir. Dünya Gazetesi’nin 2001 yılı araştırmasında ekonomik zorluklara rağmen sektöründe yatırıma devam edip, üretim ve ihracatta gösterilen performansların yanı sıra; “krizle yaşamayı öğrenme” kriteri de baz alınmıştır.

Ernst & Young’ın 37 ülkede düzenlediği ve 2004 yılı itibariyle Türkiye’nin de dahil olduğu “World Entrepreneur Of The Year - Dünya’da Yılın Girişimcisi” yarışmasının 2004 yılı Türkiye birincisi Süleyman Orakçıoğlu seçilmiştir. “Yılın Girişimcisi” ödülü başarılı girişimcileri ödüllendirmek amacıyla dünya genelinde düzenlenen ve halen dünyanın ilk ve tek en kapsamlı iş dünyası ödül programıdır. Ernst&Young World Entrepreneur Of The Year" yarışmasında yer alan ülkelerin birincilerinin katıldığı ödül töreni 2004 Mayıs’ta Monte Carlo'da gerçekleştirildi. Yarışmanın seçmelerinde, girişimcilik ruhu, finansal performans, stratejik bakış, küresel ekonomiye etki, yenilikçilik ve saygınlık gibi kriterler göz önünde bulunduruldu.

1995 yılında dünyanın önde gelen moda fuarlarına katılım göstererek başarı grafiğinin ilk adımlarını atan ORKA Group, aynı yıl dünyanın en saygın moda dergisi UOMO COLLEZIONI’de “Türkiye’de Bir Star” başlıklı haber ile yer alan ilk ve tek Türk hazır giyim firması olmuştur. İstanbul, dünya modasının öncü şehirleri olan New York, Milano, Paris ve Londra ile aynı kapakta yer almıştır. Damat-Tween-ADV her sezon bir sene sonrasının koleksiyonları ile dünyaca ünlü dergide yer almaktadır.

ORKA Group bünyesinde Orka Tekstil A.Ş., Orpa Pazarlama A.Ş., Orsan Tekstil Kof. San. Ve Paz. AŞ. ve Red Tanıtım A.Ş.’den oluşan 4 ayrı kuruluş yer almaktadır.


ORKA TEKSTİL SAN. VE TURİZM A.Ş.

ORKA Tekstil San. ve Turizm A.Ş. şemsiyesi altında 2 ana marka Damat, Tween’in yanı sıra; yurtiçi pazarlama stratejileri doğrultusunda oluşturulan yeni marka ADV yer alıyor. Damat’ın özel geceler, seçkin davet ve kutlamalar için hazırladığı gece koleksiyonunu Damat D’eluxe temsil ediyor. ADV ise; aristokrat, lüks ve rahat bir çizgiyi temsil ediyor.

Bu markalara ait koleksiyonlar her biri farklı yaş grubu, seçenek ve beklentilere göre spordan, trendy ve modern klasiğe kadar çok geniş bir ürün, dizayn ve renk yelpazesi çerçevesinde üretiliyor. Bu yelpaze pantolondan gömleğe, ayakkabıdan paltoya bir “total look” şeklinde geniş bir ürün çeşitliliğine sahip. Orka Tekstil A.Ş., bu markaların ürünlerini dizayn ederek, üretim ve dağıtımını yapmakta, pazarlama, iletişim stratejilerini belirlemektedir.

Kuruluş yıllarında Orka Tekstil Sanayii ve Ticaret Ltd. Şti. olan firma ünvanı, 2001 yılında “ORKA Tekstil Sanayi ve Turizm Ticaret Anonim Şirketi” olarak değiştirilmiştir.

Dünya Gazetesi’nin 2002 yılı için “Sektörlerinde Yılın Başarılı Şirketleri” araştırmasında Damat-Tween-ADV; 2002 yılında da üretime devam edip, üretimde ve ihracatta sergilediği performansın yanı sıra, yaşanan ekonomik krizlerin ardından gösterdiği “çabuk toparlanma becerisi” kriteri göz önünde bulundurularak “en başarılı marka” dalında ödüle layık görülmüştür.

Damat-Tween-ADV; Adana, Ankara, Antalya, Bodrum, Bursa, İzmir, İzmit, Konya, Samsun, Elazığ, Malatya, Diyarbakır, Mersin, Gaziantep ve İstanbul’da olmak üzere yurtiçinde 43 konsept mağaza, 49 satış noktası ile toplam 72 noktada, yurtdışında ise; İspanya, Güney Afrika, Romanya, Bulgaristan, Almanya, K.K.T.C, Bahreyn, Ürdün, Suriye, Lübnan, Belçika, İran, Hindistan, Türkmenistan, Hollanda, Letonya, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Macaristan, Ukrayna, Umman, Kazakistan, Azerbeycan ve Rusya gibi dünyanın birbirinden farklı 24 ülkesinde 35 mağazası bulunmaktadır.

VİZYON – MİSYON

ORKA Tekstil A.Ş.’nin vizyonu; Türkiye sınırlarını aşarak, global markalar yaratıp, uluslararası platformda önemli bir yer edinmektir. Bu doğrultuda Damat-Tween-ADV olarak belirlenen vizyon; dünyada erkek modasını yönlendiren, öncü ve lider ilk beş markadan biri olmaktır.
Bu hedefe ulaşmada tüm ekip olarak aynı amacı birlikte özümsemek, en efektif alt yapının oluşturulması, insan

kaynaklarına yapılan yatırımlar ve pazarlama stratejilerinin doğru oluşturulması gibi konulara odaklanılmıştır.

ORKA Tekstil A.Ş.’nin misyonu ise; en iyi trend (best trend), en iyi kalite (best quality), en iyi fiyat (best price) ile hazırlanan katma değeri yüksek ürünleri en iyi servis ile (best service) yurt içi ve yurt dışı Damat-Tween-ADV konsept mağazalarında satışa sunmaktır.

ORPA PAZARLAMA TEKSTİL SAN. TİC. A.Ş.

Her mevsim hem şık hem kullanışlı tasarımları uygun bütçesi ile tüketici ile buluşturma amacıyla kurulan “Options” Orka Grubun yurtiçi pazarlama ve büyüme stratejileri doğrultusunda 2002 yılından bu yana hizmet vermektedir.

Kurulduğu yılda, Damat-Tween-ADV outleti olarak hizmet veren Options gelen talepler doğrultusunda farklılaşmış ve D’S Damat markasıyla kendi koleksiyonunun üretimine başlamıştır.

Mart 2005, Options’ın D’S Damat markasına dönüştüğü tarihtir. Sadece kendi etiketini taşıyan ürünleriyle bir zincir haline gelen D’S Damat, Türkiye genelinde 29 mağaza ile tüketiciyle buluşmaktadır.

D’S Damat ürün çeşitliliği olarak bir erkeğin hayatında, günlük kullanımda sıkça ihtiyaç duyduğu koleksiyonlardan oluşuyor. Üstelik D’S Damat koleksiyonları son derece uygun fiyatlarla tüketicilerle buluşuyor.

Klasik kesimleri modern dokunuşlarla benzersiz bir şıklığa dönüştüren D’S Damat markası ile iş hayatındaki stres, yoğunluk artık şıklığınızı etkilemeyecek. D’S Damat koleksiyonlarında, uzun süre ütüsü bozulmayan ve her vücut şekline göre farklı kesimlerden oluşan çok geniş bir takım elbise grubu, başka hiçbir markada göremeyeceğiniz kravat desenleri ve daha pek çok alternatif yer alıyor.

Ekonomik çözümlerle, modayı yakından izleyen erkeklere özel bir marka… D’S DAMAT…


ORSAN TEKSTİL KONF. SAN. ve PAZ. AŞ.

ORKA Group (Damat-Tween-ADV) ortaklığı ile 2005 yılında Giresun’da kurulan ORSAN Tekstil A.Ş., bölgeye yaptığı 6.000.000 dolarlık yeni üretim yatırımıyla 2006 yılında 5.000.000 dolar ihracat hedefliyor.

Giresun’da toplam 12.000.000 doları bulan yatırımının 6.000.000 milyon dolarlık ilk etabını hizmete sokan ORKA Group, 18 Haziran tarihinde Başbakan Sn. Recep Tayip ERDOĞAN’ın katılımıyla fabrika açılışını gerçekleştirdi.

2010 yılında dünyanın en çok aranan 10 markasından biri olma hedefiyle hareket eden ORKA Group (Damat-Tween-ADV), markalarına ve sahip olduğu küresel dağıtım kanallarına, kaliteli üretim altyapısını da ekleyerek uluslararası piyasalardaki konumunu güçlendiriyor.

Konfeksiyon sektörünün büyük dönüşüm sürecinde global pazarlarda var olabilmenin en önemli üç koşulundan biri olan markalaşmayı Damat Tween ADV markaları ile gerçekleştiren ve global dağıtım kanallarını oluşturan ORKA Group üçüncü önemli faktör kaliteli üretim yapısını da ORSAN Tekstil A.Ş. ile kurgulayarak bu sayede en stratejik adımını da başarıyla ve tam zamanında atmış oluyor.

340 kişiye yeni istihdam olanağı sunan tesis, yüksek kaliteli erkek dış giyimi üretmekte ve yıllık 5.000.000 dolar ihracat gerçekleştirecektir. Tesis 2005 yılında deneme üretimi yapmasına rağmen 2.000.000 dolarlık ihracat gerçekleştirmiş durumda.

Toplam 8.000 metrekare kapalı alana sahip olan tesis, yılda 1.000.000 gömlek, 400.000 adet pantolon, 200.000 adet ceket üretiyor.

Tesis, tüm üretim bantlarında son teknoloji otomasyon sistemlerini kullanırken her türlü tasarım ve modelhane hizmetleri de vermektedir.

RED TANITIM A.Ş.

Red Ajans, birlikte çalıştığı markaların tüm görsel ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Kuruluşundan bu yana çok kısa bir sürede müşteri portföyünü genişleten ve doğru iletişim için farklı, yenilikçi ve işe yarar çözümler sunan Red Ajans’ın müşterileri arasında, Damat-Tween-ADV’nin yanı sıra Atasay, Yapı Endüstrisi, Nursace gibi firmalar bulunmaktadır.

DAMAT TWEEN LIFE PROJECT

Orka Grup, artık erkeklere sadece giyim değil, tümüyle “yaşam stili” öneren bir kimlik kazanıyor. Bir erkeğin yaşam senaryosunun içerisinde bulunabilecek her obje için yeni bakış açıları ve tasarım önerileri sunuyor.

Aralık 2005’te, Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen görkemli lansman ile dikkatleri çeken Damat Tween LIFE ‘ın ürünleri, Nişantaşı Damat–Tween-ADV Flagship mağazamızda özel olarak hazırlanan 1 katta satışa sunuluyor.

Profesyonel vizyona sahip ORKA Group, kendi alanındaki başarılı işlere imza atmış olan tasarımcı Reha Erdoğan ile Nisan 2005’den bu yana işbirliği içerisinde yeni “yaşam stili” markası Damat Tween Life’ı oluşturuyor.

BAŞARI ÖRNEKLERİ…

1995 yılında dünyanın en saygın moda dergilerinden Uomo Collezioni’de “Türkiye’den Bir Yıldız” başlığı ile yer aldı…
2002 yılında Damat, Dünya Gazetesi tarafından “En Başarılı Marka” seçildi…
2002 Türkiye’nin 500 üst düzey yöneticisi arasında yapılan araştırmada ORKA Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman ORAKÇIOĞLU, “Yılın Girişimcisi” seçildi…

Orakçıoğlu Ernst & Young tarafından dünya genelinde düzenlenen ve Türkiye’nin ilk defa katıldığı “Dünyada Yılın Girişimcisi” yarışmasında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, “Türkiye’de Yılın Girişimcisi”seçilmiştir.
Son on yıldır dünya modasının en önemli dergilerinden L’Uomo Vogue ve Uomo Collezioni’de Prada, Armani, Dolce&Gabanna, Miu Miu markaları ile birlikte haber ve reklamları yer alıyor.
Bahreyn’de üç ay önce ülkenin önde gelen işadamları tarafından en başarılı konsept erkek giyim mağazası seçildi.

D'S Damat İş Başvurusu

D'S Damat, kariyerinizi zirveye taşımanız için kapılarını açıyor!

D'S Damat firmasına iş başvurusu yaparak heyecan verici bir kariyerin kapılarını aralayabilirsiniz. Siz de D'S Damat ailesine katılarak profesyonel gelişiminize katkı sağlamak ve keyifli bir çalışma ortamında yer almak için hemen başvurun.

En güncel D'S Damat iş ilanlarına göz atın ve hayalinizdeki işe bir adım daha yaklaşın!

D'S Damat iş ilanlarına iş başvurusu yapmak için aday girişi yapın veya cv oluşturun.

Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver