Euroil/Can Aslan Petrolcülük

Enerji  

Euroil/Can Aslan Petrolcülük hakkında:

Askar ve Canaslan Şirketleri’ nden oluşan EUROIL , Türk Akaryakıt Sektörü’ nde dünya standartlarında faaliyet göstermek üzere ; Aslan Ailesi tarafından 1997 yılında Gaziantep’ de kurulmuştur.

2001 yılında ham petrol nakliye ihalesinine katılan dört firmadan biri olarak , diğer firmalarla konsorsiyumda bulunan Euroil Grubu, Türkiye Petrolleri’nin 1 milyon 370 bin ton ham petrol nakliye ihalesini kazanarak; Irak, Musul, Alkasak’ dan Batman Rafinerisi’ne 500 tanker/gün nakliyesini gerçekleştirmiştir.

2003 yılının ilk çeğreğinde Irak’daki savaş nedeniyle , ham petrol nakliye ticaretinin durdurulmasının ardından, ticaret alanında açılan yeni kapılara doğru yönelmiştir.

Euroil Grubu ; Türkiye’ den Irak SOMO ‘ya motorin, benzin ve LPG sevkiyatı yapan sekiz firmadan biri olarak 100 milyon dolarlık ihracat ve nakliye gerçekleştirmiştir.

Yeni yatırım projeleri doğrultusunda hareket eden Euroil ; 2003 yılında 65.159 m3 kapasiteli, deniz- boru bağlantılı Mersin Depolama ve Dolum Tesisi için Mersin’in Kazanlı Beldesi’ nde , 75 dönümlük arazi satın almıştır.

% 100 Yerli Sermayeye dayalı olarak kurulmuş olan Euroil , Ulusal ve Uluslararası Piyasalar’ da petrol ürünleri pazarlama ve dağıtım ağına sahip olma amacı ile , 31 Aralık 2004 tarihinde Can Aslan Petrolcülük Sanayi A.Ş. adına EPDK’ dan dağıtıcı lisansı alarak marka tescilini yaptırmış ve Türk Akaryakıt Sektörü’ ne damgasını vurmuştur.

2005 yılı başında Türkiye’nin en saygın kuruluşlarından, insan kaynağı transferi sağlayarak güçlü ve donanımlı bir yönetici ordusu oluşturmuş ve kuruluş örgütlenmesini hızla tamamlamıştır.

Euroil Grubu , 2005 yılının sonlarına doğru 2 km’ lik iltisak hattını çekerek Gaziantep ‘ de demiryolu bağlantılı , 8700 m3 kapasiteli Akaryakıt Depolama Tesis yatırımını tamamlamıştır.
İltisak hattına sahip tesise , Yurtiçi ve Yurtdışı Rafinerileri’ nden tüm ürünlerin sevkiyatı sağlanırken ; ‘Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgeleri’ndeki tüm bayilerine de daha hızlı ve anında ikmal sağlayabilmektedir.

2007 yılında , Mersin Kazanlı’ daki 65.417 m2 dönümlük yatırım arazisi üzerinde 65.159 m3 kapasiteli deniz boru bağlantılı akaryakıt dolum tesis inşaatına başlamıştır.
API ( American Petroleum Institute) Standartları doğrultusunda yürüttüğü inşaat faaliyetlerini tamamlayan Euroil’ in Kazanlı Tesisi ; tüm izin ve ruhsatlarını da alarak 2010 yılı Ocak Ayı’ nda ticari faaliyetlerine başlamıştır.

EUROİL, hem saha deneyimi, hem de teknik donanımıyla Euroil markasını Türkiye’nin her yerine taşımayı planlamaktadır. Bu hedefi doğrultusunda Türkiye’nin yedi bölgesini temsil eden "7 Yıldız” ‘ ı Euroil logosuna taşımıştır.

Euroil ; yakıt transferini , deniz terminalinden Kazanlı’ daki Depolama ve Dolum Tesisine kadar döşenmiş borular üzerinden gerçekleştirmekte ve bayilerine tankerler aracılığıyla ulaştırmaktadır.
Bunun yanı sıra ; İhrakiye Lisansı’ na sahip olan Euroil ; ihrakiye kapsamındaki ürünlerini ( Motorin, Fuel oil ve Jet Yakıtı) de ihrakiye lisansı olan bayilerine kara ve deniz yolu ile ulaştırabilmektedir.

Türkiye genelinde hızla teşkilatlanan Euoril, 303 adet istasyonlu, 173 adet istasyonsuz olmak üzere 450 ’nin üzerinde bayisi ve 8 adet satış noktası ile büyümekte olan bir dağıtım ve pazarlama ağına sahiptir.

Euroil 2008 - 2009 döneminde tüm hazırlıklarını tamamlayarak TS EN ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ ni almıştır.
2009 yılı sonunda TS EN ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi revizyonuna giden EUROIL , paralelinde OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi ile ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemlerini de hayata geçirmiş ve Entegre Yönetim Sistemi Belgesi için başvurusunu yapmıştır.

Euroil/Can Aslan Petrolcülük İş İlanları

Euroil/Can Aslan Petrolcülük firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!