Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve TİC. A.Ş.

Lojistik  

www.horoz.com.tr/

Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve TİC. A.Ş. hakkında:

Kısa Tarihçe
Horoz, 1942'de Mehmet Emin Horoz tarafından Gaziantep'te kuruldu. Aynı yıl hem demiryolu ve karayolu taşımacılığı, hem de ambarcılık alanlarında faaliyet göstermeye başladı. 1970'li yılların ortalarında demiryolu ve karayolu alanındaki taşımacılık faaliyetleri yurt genelinde her noktaya yayıldı. Şirket merkezinin İstanbul'a taşınmasıyla birlikte şirket, uluslararası karayolu taşımacılık faaliyetleri Avrupa'ya yönlendirdi.

1997 yılında uluslararası deniz ve hava "forwarder" lığı ve gümrükleme departmanları, 1998 yılında, depo yönetimi, stok yönetimi, katma değer yaratan hizmet ünitelerinin ve parsiyel dağıtım ağının kurulmasıyla Horoz Lojistik oluşumunu tamamladı.

Uluslararası deniz ve hava forwerder'lığı alanındaki etkinliğin arttırılması amacıyla 2000 yılında Fransız SDV firmasıyla ortaklık kuruldu. Horoz Lojistik 2000 yılında bünyesinde bulunan bütün şirketlerin yönetim entegrasyonunu tamamladı. Bölge müdürlükleri, şubeleri, depoları ve müşterileri arasında gerçekleşen bilgi akışını elektronik ortama taşıdı. Bugün Horoz, hızla değişen pazar yapısı, müşteri ihtiyaçları ve teknolojik gelişimleri dikkatle takip ederek kendi yapısını bu ihtiyaçlar doğrultusunda yenilemeye devam etmektedir.

Bugün üç ayrı faaliyet koluna yayılmış (Lojistik, Otomotiv, Tekstil) şirketler grubunun büyük parçası olan Horoz Lojistik, Türkiye geneline yayilmis yaklasik 1800 çalisan, Türkiye içinde 24 lojistik merkezi, yaklaşık 40 işyeri, yurtdışındaki 4 ofisi ile faaliyetlerini sürdürmektedir.


Hizmetler

· Uluslar arası Karayolu Taşımacılığı
· Uluslar arası Havayolu Taşımacılığı
· Uluslar arası Denizyolu Taşımacılığı
· Yurtiçi Komple Taşımacılık
· Yurtiçi Parsiyel Taşımacılık
· Yurtiçi Depolama Hizmetleri


İnsan Kaynakları
Horoz Lojistik Insan Kaynaklari olarak öncelikli hedef tüm Insan Kaynaklari süreçlerini sürekli gözden geçirerek "çalismalari en etkin ve verimli" kilacak sekilde geliştirmektir. Burada ki asil hedef kaliteyi iyilestirici süreç ve sistemleri yerlestirerek çalışan mutluluğunu, dolayısı ile bireysel ve takim performansinı arttirmaktır

Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve TİC. A.Ş. İş İlanları

Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve TİC. A.Ş. firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!