Method Research Company

Pazar / Piyasa Araştırma  

www.methodresearchcompany.com.tr

Method Research Company hakkında:

Method Research Company, 1998 yılında daha önce başka bir kuruma hizmet veren bir takım tarafından kurulmuş pazarlama araştırma & danışmanlık şirketidir. Kuruluş yılı yeni olmasına rağmen proje grubunun sektörel birikimi çeyrek asrı aşmaktadır. "Etik kurallara ve bilimsel yöntemlere önem vererek, tarafsız bir gözle çözüm ortağı anlayışında geleceği birlikte hedeflemektir” misyonuna paralel olarak çalışanlarının eğitimi, çok değişkenli istatistiksel analizler ve pazarlama uygulamaları üzerine yüksek lisans ve doktora düzeyindedir. Method Research Company birlikte çalıştığı firmalara çözüm ortağı yaklaşımında ve bir takım anlayışında hizmet vermektedir. Raporlamanın ve tablolamanın yanısıra pazarda stratejik önem arz eden bulguları talep edilmeden, birlikte çalıştığı firmalarla paylaşmaktadır.

Method Research Company, kendi geliştirmiş olduğu;

MLI (Method Loyalty Index)

MS&TM (Method Segmentation & Targeting Model)

MSM (Method Switching Model)

MIS (Method Image Set)

MCS (Method Customer Satisfaction)

MBP&D (Method Branch Performance & Development)

MES (Method Employee Satisfaction)

: Bağlılık İndeksi

: Segmentasyon Hedef Pazar Seçimi

: Pazar Hareketleri Modeli

: İmaj Modeli

: Müşteri Memnuniyet Modeli

: Şube Performans Modeli

: Çalışan Memnuniyet Modeli

araştırma modelleri yardımıyla pazarlama çözümleri üretmektedir.

Method Research Company, kantitatif, semi-kantitatif, kalitatif araştırma teknikleri yardımıyla özellikle danışmanlık sektörü, sağlık (ilaç, hastane, kozmetik...), finans sektörü, üretim(hızlı tüketim malları, otomobil....) sektörü, bilişim&iletişim sektörü faaliyet gösteren firmalara partner anlayışında hizmet sunmaktadır.

Method Research Company, farklı araştırma modellerinde; Regresyon Analizi (Regression Analysis), Conjoint Analizi (Conjoint Analysis), Kümeleme Analizi (Classification/Segmentation Analysis), Ayırma Analizi(Discriminant Analysis), Faktör Analizi(Factor Analysis), Uyum Analizi (Correspondence Analysis), Trend Analizleri (Trend Analysis), Fiyat Esnekliği (Price Elasticity), Lojistik Regresyon (Logistics Regression Analysis) gibi istatistik tekniklerinin tümünü kullanmaktadır.

Method Research Company, İstanbul merkez olmak üzere Ankara, İzmir, Bursa, Trabzon, Erzurum illerinde kendi irtibat noktaları, Samsun, Diyarbakır, Gaziantep, Adana, Antalya, ve Denizli illerinde de İstanbul’dan gönderilen süpervizörleri ile Türkiye geneli araştırmalarını kendi bünyesinde yürütmektedir.

Method Research Company, farklı araştırma yöntemlerinin; Yüzyüze, CATI, CAPI, Posta ile, Gölge Müşteri , Derinlemesine Görüşme, Grup Tartışmaları, B2B Görüşmeler ve Masabaşı Çalışmaların tümünü kullanmaktadır.

Firma Bilgileri

 • Çalışan Sayısı
  • 38 Beyaz Yaka
  • 70 Mavi Yaka
 • Sosyal ve Yan Haklar
  •  Yemek Kartı
  •  Prim (pozisyona bağlı)
  •  Yemekhane
 • Şirket İçi Yapılan IK Etkinlikleri
  • Doğum Günü Kutlaması
  • Free Friday

Method Research Company İş İlanları

Method Research Company firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!