RAPİD ULUSLARARASI TAŞIMACILIK

Lojistik  

www.rapid.com.tr

RAPİD ULUSLARARASI TAŞIMACILIK hakkında:

Rapid Lojistik, 1950 yılında Nejat Dilmen tarafından kurulmuş olup, 1989 yılına kadar kendisi tarafından yönetilmiştir. Daha sonra eşi Ayten Dilmen'in 3 senelik yönetiminin ardından oğulları Alp Dilmen ve Ata Dilmen tarafından yönetilerek günümüzde de varlığını başarıyla sürdürmektedir.

Rapid Lojistiğin kuruluşundaki ilk ana faaliyet alanı uluslararası gümrük komisyonculuğudur. 1950-1960 yılları arasında Türkiye’nin lider kuruluşlarından, Koç Grubu, Yalova Elyaf, Bozkurt Mensucat vb. gibi firmaların yoğun gümrük işlemlerini yapmıştır. 1960’lı yılların sonunda Yalova Elyaf fabrikasının İtalya ile olan ticaretini arttırması, kara nakliyesinde ciddi sıkıntıların olması, kurucu Nejat Dilmen’in, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne girebileceği ve gümrük komisyonculuğu işlerinin bitebileceği düşüncesi ile 1960’lı yılların sonunda İtalya’dan Fiat 43 marka çekiciler alarak Uluslararası Kara Nakliye Sektörüne adım atmıştır.

Rapid Lojistik, 1970’li yılların başında kendi bünyesinde çalışan 100 tırlık filosuyla o zamanların en büyük firmalarından biri olmuştur. İtalya hattı, o dönemdeki en kuvvetli olduğu hatlardan biri haline gelerek, Romanya ve Bulgaristan’da binlerce tonluk soda taşımaları gerçekleştirmiştir.

1989 yılında Nejat Dilmen’in vefatı sonrasında Romanya'da, Alp Dilmen ve Ata Dilmen tarafından şirketin kendine ait ilk yurtdışı ofisi kurulmuştur. Romanya’daki ofis, ülkedeki ilk özel uluslararası nakliye şirketi olma özelliğini taşımaktadır.
Romanya ofisin açılması ile birlikte şirketin aktivitelerinde değişiklikler olmaya başlamıştır. Türkiye’deki araçlar satılarak Romen plakalı araçlar alınmıştır. Bunun sebebi Türkiye’deki bir araç maliyetine o dönemde Romanya’da iki araç alınmasıdır.

Rapid Lojistik, Romanya pazarına girdikten sonra, komünizmden yeni çıkan Romanya’nın Orta Doğu'yla ilişkilerinin çok iyi olduğunu ve Orta Doğu'ya giden binlerce Romen tırının ülkelerine boş döndüğünü tespit ederek, bu araçlara Türkiye’den Romanya’ya dönüş yükü bulma çalışmalarına başlamıştır. Good Year ve Pirelli firmalarıyla yapılan büyük kontratlarla bu araçlara yük temin etmiş ve binlerce tırlık yüklemeler gerçekleştirmiştir.

Rapid Lojistik, 1990-2000 yılları arasında Romanya-Türkiye, Türkiye-Romanya arasında yapılan yüklemelerde pazarın lideri konumuna gelmiştir. Türkiye dışındaki 16 yıllık Romanya tecrübesinden sonra Romanya’daki müşterilerinden gelen Romanya-Fransa arasındaki taşıma taleplerini gerçekleştirmek üzere, 2004 yılında Fransa’nın başkenti Paris’te Fransa ofisini faaliyete geçirmiştir. Rapid Lojistik’in Türkiye, Romanya ve Fransa’da kendi ofislerinin olması, müşterilerine verdiği hizmetlerde avantaj sağlamış ve şirketin gelişimine de katkılarını beraberinde getirmiştir.

Romanya-Fransa arasında yüklediği araçları, müşterilerinin talebine göre Fransa’dan Romanya’ya veya Fransa’dan Türkiye’ye yükleme imkânı yaratarak, Fransa’dan Türkiye’ye gelen araçların da Türkiye’den Romanya’ya yük sıkıntısı olmadan çok hızlı bir şekilde yüklenmesi sağlanmıştır. Rapid Lojistik’in 3’lü yükleme yapabilme kabiliyeti sayesinde hem araçların kolay bir şekilde yük temin edebilmesi sağlanmıştır hem de araçlara 3 ülkeli yükleme yapıldığında navlun ücretleri daha uygun olduğundan müşterilerinin maliyetlerinde önemli bir düşüş sağlamaktadır.

Rapid Lojistik’in iş kapasitesinin bugün bu denli büyük olmasının altında yatan en önemli faktörler, Alp Dilmen ve Ata Dilmen’in 2. jenerasyon olması, lise yıllarından itibaren şirkete ait araçlarla şoförlerin yanında tüm Avrupa ülkelerine seyahat etmeleri, yıllardır aynı sektörde çalışmaları, yaşadıkları tecrübeler, şirketteki tüm çalışanlarına sunduğu eğitim olanakları, tecrübeli çalışanlara sahip olmaları, genç ve dinamik bir ekibinin olması, Romence, İngilizce, Fransızca dillerine hakim olmaları, tüm ofislerinin birbiriyle bağlantılı olması, çok kâr elde etme düşüncesinden ziyade, müşterileriyle uzun vadeli iş birliği kurarak birlikte, karşılıklı kâr etme düşüncesinde olmasıdır.

Rapid Lojistik, kendini daima müşterilerinin yerine koyarak, müşterilerinin isteğini iyi anlayarak, kaliteli hizmet sunma anlayışıyla çalışır. Dürüstlük ilkesinden ödün vermeden, sağlıklı ve zamanında bilgi aktarımı yaparak, dinamik, dikkatli, emin adımlarla büyüyerek kendini ve çalışanlarını her gün geliştirmektedir.

Rapid Lojistik bugün 250’nin üzerinde müşterisine, Romanya, Rusya, Bulgaristan, İran, Polonya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Moldovya gibi bir çok hat üzerinde kaliteli hizmet vermeye ve 350’nin üzerinde nakliye firmasına iş imkanı yaratarak başarılı bir şekilde büyümeye devam etmektedir.

Firma Bilgileri

 • Çalışan Sayısı
  • 78 Beyaz Yaka
  • 3 Mavi Yaka
 • Çalışma Saatleri
  • Haftaiçi: 09:00-18:00
  • Cumartesi Yok
  • Pazar Yok
 • Sosyal ve Yan Haklar
  •  Özel Sağlık Sigortası
  •  Prim (pozisyona bağlı)
  •  Yol Yardımı
 • Şirket İçi Yapılan IK Etkinlikleri
  • Doğum Günü Kutlaması
  • Diğer: Haftada 1 gün tatlı günü

RAPİD ULUSLARARASI TAŞIMACILIK İş İlanları

RAPİD ULUSLARARASI TAŞIMACILIK firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!