Firma Üyelik

İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
 • Ankara:0216 572 25 25
 • İzmir:0232 441 71 44
 • Antalya:0216 572 25 25
 • Bursa:0216 572 25 25
Firma Girişi

Çeviri / Tercüme İş İlanları

Hepsini Temizle
Çeviri / Tercüme
 • Anatomica Tıp Merkeziİstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa Bugün

  İş AçıklamasıSağlık turizmi alanında kendini geliştirebilecek, hasta iletişimini telefon, e-mail ve sosyal medya ortamında sağlayabilecek takım arkadaşları aranıyor.

  Aranan NiteliklerHollanda’da yaşamış, Yurtdışındaki müşterilerimizle iletişimimizi sürdürebilecek, Çok iyi derecede FELEMENKÇE ve İngilizce dil bilgisi olan, İlgili bölümlerden mezun, Yazışmaları kontrol ederek tercüme edebilecek, Tercihen uluslararası satış ve pazarlama deneyimi olan, Tercihen sağlık sektöründe çalışmış, İletişim ve organizasyon becerisi kuvvetli, Ekip çalışmasına yatkın, 25 - 35 yaş aralığında Prezantabl, dış görümüne önem veren, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında ikamet eden, FELEMENKÇE tercüman aramaktayız.

  Sektör: Sağlık/Hastane

  Pozisyon: Tercüman

 • İş AçıklamasıÜMRANİYE ŞUBEMİZDE GÖREV ALMAK ÜZERE TAM ZAMANLI VEYA YARI ZAMANLI OLARAK ÇALIŞABİLECEK İLK-ORTA-LİSE ÖĞRENCİLERİNE ZEVKLİ VE EĞLENCELİ BİÇİMDE İNGİLİZCE KONUŞMAYI ÖĞRETEBİLECEK ÇOK İYİ İNGİLİZCE KONUŞABİLEN, BAY-BAYAN, "İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ & ÖĞRETMEN YARDIMCILARI" ALINACAKTIR.

  Aranan NiteliklerÜMRANİYE'YE ULAŞIM KONUSUNDA SORUN YAŞAMAYAN ÇOK İYİ DÜZEYDE İNGİLİZCE KONUŞABİLME YETENEĞİNE SAHİP İNGİLİZCE KONUŞMA ÜZERİNE DERS VE ETÜT VEREBİLECEK, MESAİ SAATLERİ İÇİNDE SİGARA KULLANMAYAN, ALGILAMA GÜCÜ YÜKSEK, TELEFONDA VE YÜZYÜZE İLETİŞİMDE BAŞARILI, PREZENTABL BAY-BAYAN

  Sektör: Dış Ticaret, Eğitim, Tercüme Hizmetleri

  Pozisyon: Öğretmen, Kurs Öğretmeni, Akademisyen, Çevirmen, Tercüman

 • İş AçıklamasıMECİDİYEKÖY ŞUBEMİZDE GÖREV ALMAK ÜZERE TAM ZAMANLI VEYA YARI ZAMANLI OLARAK ÇALIŞABİLECEK İLK-ORTA-LİSE ÖĞRENCİLERİNE ZEVKLİ VE EĞLENCELİ BİÇİMDE İNGİLİZCE KONUŞMAYI ÖĞRETEBİLECEK ÇOK İYİ İNGİLİZCE KONUŞABİLEN, BAY-BAYAN, "İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ & ÖĞRETMEN YARDIMCILARI" ALINACAKTIR.

  Aranan NiteliklerULAŞIM KONUSUNDA SORUN YAŞAMAYAN ÇOK İYİ DÜZEYDE İNGİLİZCE KONUŞABİLME YETENEĞİNE SAHİP İNGİLİZCE KONUŞMA ÜZERİNE DERS VE ETÜT VEREBİLECEK, MESAİ SAATLERİ İÇİNDE SİGARA KULLANMAYAN, ALGILAMA GÜCÜ YÜKSEK, TELEFONDA VE YÜZYÜZE İLETİŞİMDE BAŞARILI, PREZENTABL BAY-BAYAN

  Sektör: Eğitim, Tercüme Hizmetleri, Dış Ticaret

  Pozisyon: Öğretmen, Kurs Öğretmeni, Akademisyen, Çevirmen, Tercüman

 • İş AçıklamasıÜMRANİYEDEKİ YABANCI DİL KURSUMUZDA ŞUBE EĞİTİM KOORDİNATÖRÜ OLARAK YETİŞTİRİLMEK ÜZERE TAM ZAMANLI OLARAK ÇALIŞABİLECEK, HEM ETÜTLERE GİRİP HEM DE EĞİTİMİ ORGANİZE EDEBİLECEK EĞİTİM ASİSTANI ALINACAKTIR.. BU POZİSYONDA ÇALIŞMA SAATLERİ CUMARTESİ+PAZAR 08:30-19:00 SALI+ÇARŞ+PERŞ+CUMA 10:00-20:30 PAZARTESİ İZİN GÜNÜ OLUP HAFTAİÇİ BİR GÜN DE SAAT 14.00TEN SONRA İŞBAŞI YAPILACAKTIR.. YANİ HAFTALIK 1,5 GÜN İZİN OLACAKTIR.. NOT: ÜMRANİYE ŞUBEMİZE ULAŞIMDA SORUN YAŞAYACAKSANIZ VEYA KISA BİR DÖNEM İÇİN İŞ ARIYORSANIZ BU POZİSYONUMUZ SİZE UYGUN DEĞİLDİR..

  Aranan Nitelikler- LİSE DÜZEYİNDE SAYISAL DERSLERİN TAMAMINDAN (SADECE BİR BRANŞTAN DEĞİL SAYISAL DERSLERİN TAMAMINDAN) ETÜT VEREBİLECEK VEYA - HER SEVİYEDE İNGİLİZCE KONUŞMA DERSLERİ VEREBİLECEK - DIŞ GÖRÜNÜMÜNE ÖZEN GÖSTEREN - SİGARA KULLANMAYAN - MS EXCEL PROGRAMINI PRATİK ŞEKİLDE KULLANABİLEN - YETİŞMEYE - GELİŞMEYE AÇIK - ÜMRANİYE VEYA ÇEVRE İLÇELERİNDE İKAMET EDEN - TAM ZAMANLI ÇALIŞABİLECEK VE HAFTASONLARI ÇALIŞIP PAZARTESİ GÜNÜ İZİN YAPABİLECEK - BAY- BAYAN EĞİTİM ASİSTANI ALINACAKTIR..

  Sektör: Eğitim, Mühendislik, Tercüme Hizmetleri

  Pozisyon: Öğretmen, Mühendis, Tercüman, Kurs Öğretmeni, Danışman

 • İş AçıklamasıAvrupa'nın çeşitli ülkelerine özellikle Almanya ihracat yapan aile şirketimize Almanca bilen, tekstil tecrübesi olan, müşteri temsilcisi alınacaktır.

  Aranan NiteliklerEn az 5 yıl tekstil tecrübesi olan, ekip çalışmasına uygun, güler yüzlü, gelişime açık, seyahat engeli olmayan, sorumluluk almaktan kaçınmayan

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Çevirmen, Müşteri Temsilcisi

 • İş Açıklaması​Firmamız bünyesinde faaliyete geçirmiş olduğumuz Eğitim Projesinde okul,dershane veya belirli eğitim kurumlarında İlkokul,Ortaokul ve Lise düzeyinde Dil Eğitmenliği yapmış, tecrübeli, prezentabl ve diksiyonu düzgün takım arkadaşları aramaktayız.

  Aranan Nitelikler.Aramış olduğumuz branşlar aşağıda belirtildiği gibidir; İngilizce Almanca Rusça Fransızca İspanyolca İtalyanca *Başvurularda Fotoğrafsız CV'ler Dikkate Alınmayacaktır. * Başvurularda Pedagojik Formasyon Sertifikası Şartı ARANMAMAKTADIR. *Çalışma Saatlerimiz Esnektir.

  Sektör: Eğitim, Yayıncılık, Telekomünikasyon ve Network

  Pozisyon: Eğitmen, Öğretim Görevlisi, Öğretmen, Tercüman, Kurs Öğretmeni

 • İş AçıklamasıDeri kemer üretimi yapan firmamız için Bayan İhracat Satış Elemanı arıyoruz, 1-Uluslar arası Pazar araştırması yapmak 2-Potansiyel müşterileri belirleyip veri tabanı oluşturmak 3-Potansiyel müşterilerle her türlü ortamı kullanarak iletişim kurmak 4-Firma hedefleri doğrultusunda ihracat satışlarını gerçekleştirmek 5-Gerçekleştirdiği faaliyetleri zamanında raporlamak 6-İhracat satış bütçesi hazırlamak 7-İhracat operasyon evraklarını düzenlemek 8- İhracat satışından başlayarak sevkiyat,teslim ve ödeme aşamalarını takip edip yönlendirmek.

  Aranan Nitelikler1-Tercihen iyi derecede İngilizce bilen, ikinci dil olarak ta Almanca konuşabilen 2-İngilizce diline hakim müşterilerle doğrudan iletişim kurabilecek İngilizce dil bilgisine sahip 3-Üniversite 2 yıllık MESLEK YÜKSEK OKUL 4-İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden 5-Seyahat engeli olmayan 6-Ofis programlarına (WORLD,EXCEL,POWER POINT) hakim İnsan Kaynakları ; 0(212)-493-3214

  Sektör: Deri/Ayakkabı, Mağazacılık / Perakendecilik, Dış Ticaret

  Pozisyon: Satış Temsilcisi, Tercüman, Uzman, Sorumlu, Bölge Sorumlusu

 • Kenbil Tercümeİstanbul Avrupa 21 Nisan 2017

  İş Açıklaması* Tercüme Bürosuna Tam Zamanlı * Yazılı ve Sözlü Çeviri Yapabilecek * İstanbul Avrupa Yakasında İkamet Eden * Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak * Üniversitelerin dil bölümünden mezun olmak * Profesyonel Anlamda İngilizce , Arapça , Fransızca , Dillerinden herhangi birisini Tercüme Yapabilecek Tercümanlar arıyoruz . * Ek dil Bilmesi veya Daha Önce Tercüme Bürosunda Çalışmış Olması Tercih Sebebidir .

  Aranan NiteliklerYüksekokul veya 4 Yıllık Fakülte Mezunu Olmak . Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak . Bilgisayara Hakim olmak

  Sektör: Tercüme Hizmetleri

  Pozisyon: Çevirmen

 • Cenal ElektrikÇanakkale 17 Nisan 2017

  İş AçıklamasıALARKO Şirketler Topluluğu Enerji Grubu'na bağlı, CENAL Elektrik Üretim A.Ş., Enerji Santralı projemizde görev almak üzere aşağıdaki özelliklere sahip "ÇİNCE TERCÜMAN" aranmaktadır.

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin Çin Dili Eğitimi veya Çin Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun, Akıcı Çince, Türkçe konuşma ve yazma bilgisine sahip, Çin uyruklu çalışanların asistanlığını yapabilecek, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarını etkin olarak kullanabilen, Analitik düşünce ve etkin iletişim becerilerine sahip, İş takibi konusunda dikkatli ve sonuç odaklı çalışan, analiz ve raporlama becerisine sahip, B sınıfı ehliyete sahip ve aktif araç kullanan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olan. Not: Başvuruların fotoğraflı yapılması rica olunur.

  Sektör: Enerji

  Pozisyon: Tercüman

 • İş AçıklamasıMECİDİYEKÖY ŞUBEMİZDE ÇALIŞACAK FULL-TİME ve PART-TİME İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ

  Aranan Niteliklerİngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültür ve Edebiyatı ve Mütercim Tercümanlık Bölümü mezunları Öğretmenliği meslek olarak seçmiş Hafta sonları dahil çalışabilecek Genç Dinamik ve Ekip çalışmasına uyumlu Bay ve bayan öğretmenler…

  Sektör: Eğitim, Kamu, Yayıncılık

  Pozisyon: Öğretim Görevlisi, Kurs Öğretmeni, Akademisyen, Öğretmen, Eğitmen

 • İş AçıklamasıDevam etmekte olan projelerimizde görev almak üzere, Serbest (freelance) olarak çalışmak üzere İngilizce Tercümanlar alınacaktır. Müracaat edecek adaylarda aşağıda belirtilen özellikler aranmaktadır.

  Aranan Niteliklerİstenen Yetenek ve Uzmanlıklar • İlgili üniversitelerden mezun, • Uzman olduğu dili her iki yönde de kullanabilen, • Teknik, Hukuki, Ticari, Bilimsel (Akademik) ve Edebi (Haber ve benzeri makaleler ) tercüme yapabilen, • En az iki yıl ofis içi veya freelance çalışma tecrübesi, • Office programlarına hakim, • Kalite yönetim sistemi dahilinde çalışabilecek • Referans verebilecek, Başvuru aşamasında cv niz değerlendirildikten sonra uygun görülen adaylara dil yönlerinde deneme metni tercümeleri yaptırılacaktır. Aşağıda belirtilen şartlara uymayan müracaatlar değerlendirmeye ALINMAYACAKTIR.

  Sektör: Tercüme Hizmetleri

  Pozisyon: Eğitmen, Çevirmen, Öğretmen, Tercüman, Kurs Öğretmeni

 • İş AçıklamasıÇeviri sektöründe faaliyet gösteren ve kendini bu alanda kanıtlamış olan kurumumuzda ofis içerisinde kadrolu çalışmak üzere İngilizce dilinde çeviri yapacak çalışma arkadaşları aranmaktadır.

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin Mütercim-Tercümanlık, Filoloji, Çeviri Bilim bölümlerinden ya da yabancı dil eğitim veren bölümlerinden mezun, Nitelikli çeviri ve kontrol yapabilecek seviyede dil bilgisine hakim, Office programlarına hakim, Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek, Zaman yönetimi becerisi olan, İş disiplinine sahip, istekli ve gelişime açık.

  Sektör: Tercüme Hizmetleri

  Pozisyon: Çevirmen, Tercüman

 • Patra Tercüme Hizmetleriİstanbul Anadolu 18 Nisan 2017

  İş AçıklamasıPATRA TERCÜME HİZMETLERİ olarak firmamız için başta patent çevirisi olmak üzere çeşitli alanlarda tecrübeli veya bu alanlarda yetiştirilmek üzere mütercim-tercümanlar aranmaktadır. İş tanımı: - Ofis içi çalışma ortamında, tam zamanlı olarak gerekli dokümanların birebir tercümesini yapmak. - Çevirisi yapılan metnin kurumun sözcük tercihlerine ya da sektör terminolojisine uyumluluğunu kontrol etmek

  Aranan NiteliklerÜniversite (Çeviribilim, Mütercim Tercümanlık veya Dil Edebiyat bölümleri) mezunu olmak, Çok iyi derecede İngilizce, tercihen ikinci dil olarak Almanca veya Fransızca dillerine hakim olmak, Tercihen patent çevirisi alanında tecrübeli olmak, Ana dili Türkçe olmak, dilbilgisi kurallarına hakim olmak, Hem kaynak hem de hedef dilde eksiksiz anlama ve kavrama yeteneğine sahip olmak, Ekip çalışmasına yatkın, yeniliklere ve öğrenmeye açık olmak, Anadolu yakasında (veya Ataşehir'de çalışmaya uygun bir semtte) ikamet etmek.

  Sektör: Tercüme Hizmetleri

  Pozisyon: Çevirmen, Tercüman

 • İş AçıklamasıWe are looking for native and non-native English teachers who combine good language awareness and teaching skills with the ability to develop good rapport with their students and make their learning experience an enjoyable one.  We offer the chance to develop your career and grow within a friendly and professional environment. Teaching position might be available in any grade from Kindergarten to high school

  Aranan NiteliklerBachelor's degree in a related field Minimum 2 year’s teaching experience Willing to work with chidren, energetic and has a positive attitude Willing to work in a dynamic and enjoyable education environment Willing to use interactive and communicative methods in classes Willing and able to use educational techonologies in class    

  Sektör: Eğitim

  Pozisyon: Akademisyen, Öğretmen, Eğitmen, Öğretim Görevlisi, Kurs Öğretmeni

 • MTM Medya Takip MerkeziTüm Türkiye 21 Nisan 2017

  İş AçıklamasıMedya Takip Merkezi bünyesinde freelance (serbest) çalışacak Türkçe-İngilizce çevirmene ihtiyaç duymaktadır. İstihdam edeceğimiz çevirmen, gazete, dergi ve medya ağırlıklı Türkçe-İngilizce çeviri faaliyeti yürütecektir. Çeviriler günlük 10.000-15.000 karakter arasında olmaktadır. Haftanın 3 günü (Cumartesi, Pazar ve Pazartesi) gece saat 12’den sabah saat 7’ye kadar olan süreçte gönderdiğimiz çevirilerin tarafımıza iletilmesi gerekmektedir. Bu sebeple çalışacak olan kişinin sürekli olarak online olması gerekmektedir.

  Aranan Nitelikler- Hatasız çeviri, - İmla ve noktalamaya dikkat etme, - Teslim saatlerine harfiyen uyma, - Planlama becerisine sahip olma.

  Sektör: Medya

  Pozisyon: Çevirmen

 • İnkılâp Kitabeviİstanbul Avrupa 6 Nisan 2017

  İş AçıklamasıYabancı kitapların telif hakları sürecini takip edecek, süreç ile ilgili olarak ; Hukuki ve mali işleri yürütecek, Yeni yayınları ve güncel gelişmeleri yakından takip ederek yeni projeler üretebilecek, Editöryal konularda iletişimi sağlayacak, İlgili raporlamaları yapacak "Telif Hakları Editörü" aramaktayız.

  Aranan NiteliklerÜniversite mezunu, tercihen İngiliz veya Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun, Yayıncılık alanında telif haklarında en az üç yıl tecrübesi olan, İngilizceye ileri düzeyde hakim, İngilizcenin yanı sıra Fransızca ya da Almanca dillerinden en az birine hakimiyet tercih sebebi, Sözleşme hukukuna hakim,  Kitap okumayı ve araştırmayı seven, yayın dünyasını yurtdışında ve yurt içinde takip eden, MS Office programlarını çok iyi derecede takip eden, raporlama yapabilen, Koordinasyon yeteneğine sahip, aynı anda birden fazla işe hakim olabilen, Sadece yayıncılık alanında kariyer hedefleyen, Sistemli çalışmaya yatkın, planlama ve organizasyon yeteneği güçlü, 30 yaş ve üzerinde, Erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış olması gerekmektedir,

  Sektör: Eğitim, Medya, Yayıncılık

  Pozisyon: Editör

 • MTM Medya Takip MerkeziTüm Türkiye 18 Mart 2017

  İş AçıklamasıMedya Takip Merkezi bünyesinde freelance (serbest) çalışacak Türkçe-İngilizce çevirmene ihtiyaç duymaktadır. İstihdam edeceğimiz çevirmen, gazete, dergi ve medya ağırlıklı Türkçe-İngilizce çeviri faaliyeti yürütecektir. Çeviriler günlük 10.000-15.000 karakter arasında olmaktadır. Haftanın 6 günü gece saat 12’den sabah saat 7’ye kadar olan süreçte gönderdiğimiz çevirilerin tarafımıza iletilmesi gerekmektedir. Bu sebeple çalışacak olan kişinin sürekli olarak online olması gerekmektedir.

  Aranan Nitelikler- Hatasız çeviri, - İmla ve noktalamaya dikkat etme, - Teslim saatlerine harfiyen uyma, - Planlama becerisine sahip olma.

  Sektör: Medya

  Pozisyon: Çevirmen

 • Adecco GebzeKocaeli 15 Aralık 2016

  İş AçıklamasıAdecco  Group, merkezi İsviçre’de, 60’tan fazla ülke ve bölgede yaklaşık 33.000 çalışanı, 5.500 şubesiyle her gün 750.000’in üzerinde kişiye iş imkanı sağlayarak 100.000’in üzerinde firma ile buluşturmaktadır.İnsan kaynakları ve istihdam çözümleri konusunda dünya lideri olan Adecco, global bakış açısı ile lokal ihtiyaçların çözümlenmesinde geniş bilgi birikimini müşterileriyle paylaşmaktadır. Adecco Group bir Fortune 500 firması olup, SIX Swiss Exchange borsanına kotedir.   Danışmanlığını yapmakta olduğumuz HUKUK BÜROSUNDA  faaliyet gösteren müşterimiz için Yönetici Asistanı aramaktayız.   -  Bağlı bulunlan yöneticinin tüm organizasyonel süreçlerinin asiste edilmesi, - Günlük ve haftalık raporlamalarının yapılması. - Hukuk bürosu içerisindeki tüm sürecin ve Yurdışı mail koordinasyonunun sağlanması.  

  Aranan NiteliklerYurt içi ve yurtdışı yazışmaların yapılması,  organizasyonların ayarlanması, En az Önlisans, Lisans mezunu olan, Yurt dışı maillerin yazılması ve gereken konuşmaların yapılması, Office programlarına hakim, Diksiyon ve iletişim yeteneği güçlü, İyi seviyede sözlü ve yazılı İngilizce bilgisi olan, Yönetim ile ilgili toplantılarda gereken notların alınmasını sağlaması, Hukuki bilgi ve genel hukuki terimlere hakimiyet, Organizasyon ve iletişim, temsil yeteneği güçlü, İzmit Merkez civarında ikamet eden adaylar.  

  Sektör: Hukuk, Holding

  Pozisyon: Yönetici Sekreteri, Yönetici Asistanı, Yetkili, Yönetici Adayı, Yönetici/Yönetmen Yardımcısı

 • Adecco Erenköyİstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu 27 Nisan 2015

  İş AçıklamasıAdecco Grup, merkezi İsviçre’de, 60’tan fazla ülke ve bölgede yaklaşık 33.000 çalışanı, 5.500 şubesiyle her gün 750.000’in üzerinde kişiye iş imkanı sağlayarak 100.000’in üzerinde firma ile buluşturmaktadır. İnsan kaynakları ve istihdam çözümleri konusunda dünya lideri olan Adecco, global bakış açısı ile lokal ihtiyaçların çözümlenmesinde geniş bilgi birikimini müşterileriyle paylaşmaktadır. Adecco Group bir Fortune 500 firması olup, SIX Swiss Exchange borsanına kotedir Danışmanlığını yapmakta olduğumuz Hızlı Tüketim sektöründe faaliyet gösteren uluslararası müşterimiz için "Çevirmen" aramaktayız.

  Aranan Nitelikler4 yıllık üniversite mezunu, Çok iyi derecede İngilizce bilgisi olan, Tercihen SAP bilen, İletişimi güçlü, Takım çalışmasına yatkın, Sorumluluk bilinci yüksek Adecco, İşkur'un denetiminde 28.04.2010 tarihli 05 No'lu lisans sahibi özel istihdam bürosudur.

  Sektör: Hızlı Tüketim Malları

  Pozisyon: Tercüman, Çevirmen

İş Habercisi - Çeviri / Tercüme İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?