Kastamonu İş İlanları

 
Hepsini Temizle
Kastamonu
Sayfa:/11

İş Habercisi - Kastamonu İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?

Kastamonu İş İlanları

Kastamonu, Batı Karadeniz sınırları içinde yer alan ve merkez ilçesinin nüfusu 72 bin, toplam nüfusu 372 bin olan bir şehirdir. Şehrin ekonomisi, tarım-hayvancılık ve ormancılık ağırlıklıdır. Madencilik şehirde faaliyet gösteren sektörlerdendir. Şehirde sanayi de genel olarak bu sektörlere dayalı olarak yapılmaktadır.

Tarım ve hayvancılık, şehrin toprak yapısının engebeli olmasından dolayı fazla gelişmemiştir. Fakat yine de, sarımsak, mısır, kenevir, şeker pancarı gibi mahsullere yönelik tarım yapılmaktadır. 

Hayvancılık anlamında sığır ve manda yetiştiriciliği yapılmaktadır. Hayvancılığa dayalı sanayi de gelişmeye başlamıştır. Yem fabrikaları, süt fabrikaları gibi işletmeler şehirde bulunmaktadır.

Şehirde hayvancılık en yoğun sektör olduğu için, Kastamonu iş ilanları arasında sık sık veteriner hekim ilanları görülmektedir. Hayvancılığa yönelik devlet teşviki son yıllarda artış göstermiştir. Dolayısıyla şehirde zaten hareketli olan hayvancılık sektörü gelişimini sürdürmektedir.

Madencilik Sektörü

Şehirdeki sektörlerden birisi de madenciliktir.  Kastamonu, bakır madeni açısından zengin bir şehirdir. Bölgedeki madenleri işleten şirketler sık şekilde, maden mühendisi, makine mühendisi, çevre mühendisi gibi mühendislik dallarında personel alımı yapmaktadır. Aynı zamanda, vardiya sorumlusu, iş güvenliği uzmanı gibi pozisyonlar da sık şekilde ihtiyaç duyulan pozisyonlar arasındadır.

Şehir, ormancılık alanında da son derece zengindir, ormancılık faaliyeti ile ilgilenen fabrikaların sayısının fazla olması ve gelişmiş olması sebebiyle, ormancılığa dayalı sanayi de son yıllarda gelişmeye başlamıştır. Bu alanlarda faaliyet gösteren fabrikalar, sık şekilde, elektrik elektronik mühendisi, makine mühendisi gibi pozisyonlar için iş ilanı vermektedir.

Diğer Sektörler

Kastamonu iş ilanları arasında öne çıkan başka sektörler de vardır.  Her ilde olduğu gibi Kastamonu’da da eğitim alanında çalışacak personeller özellikle okul dönemlerinde aranmaktadır. Şehirde bulunan birçok mağaza da, mağaza müdürü, satış danışmanı gibi pozisyonlar için alım yapmaktadır.

Nüfusuna kıyasla oldukça geniş iş imkânları yarattığı söylenebilecek olan Kastamonu, farklı alanlarındaki iş fırsatlarını değerlendirmek isteyen kişiler için uygun şartlar sağlayabilmektedir. Kendi özelliklerinize uygun olan, istediğiniz koşulları sağlayan ve Kastamonu il sınırları içinde yer alan iş fırsatlarını değerlendirmek isterseniz, sürekli güncel kalan Kastamonu iş ilanları sayfamızı takip edebilirsiniz.