Ariş Pırlanta

Kuyumculuk/Pırlanta  

www.aris.com.tr

Ariş Pırlanta hakkında:

ARİŞ PIRLANTA SANATI
Mücevher sektörüne dededen toruna üç kuşak emek vermiş bir ailenin mücevhere olan tutkusunu anlatan Ariş Pırlanta’nın hikayesi, 1906 yılında Mardin’de küçük bir atölyede başlıyor. Yüzyılı aşan deneyimle ve güvenle günümüze ulaşan Ariş Pırlanta, bugün modern mücevher sanatının benzersiz örneklerini sunarak pırlanta severlerle buluşuyor.
Ariş Pırlanta, yüzyıllar boyunca sonsuzluğun, gücün, bereketin ve derin duyguların dili olan pırlantayı, yıllar içinde kazandığı usta el işçiliği ile eşsiz zarafet sembollerine dönüştürüyor.
İlk kuruluş yıllarından itibaren yaratıcılığa, yenilikçiliğe ve müşteri memnuniyetine sımsıkı sarılarak çalışan aile, 1959 yılında merkezini ARİŞ adıyla İstanbul'a taşıdı. Mücevher tasarımındaki çalışmalar ‘Yenilikçi yaratıcılık’ anlayışıyla artık İstanbul’dan yürütülürken, özellikle pırlantalı mücevherde uzmanlaşma yolunda önemli adımlar atıldı.

Bugün, pırlantalı mücevherin uzman markası olan Ariş Pırlanta, birçok yenilikçi girişimleriyle de sektörünün örnek alınan öncüsü konumundadır: Özgün tasarımları ve sektöre getirdiği yeniliklerle fark yaratan Ariş Pırlanta, pırlantalı mücevheri garantili ve sertifikalı olarak satışa sunan ilk mücevher markası olmuştur.
Ariş Pırlanta, dünyada uzmanlar tarafından 4C kuralı olarak adlandırılan, kesim, karat ağırlık, renk ve berraklık kriterleriyle değerlendirilen pırlantaya sertifika vererek 5C kuralını uygulamaya koyan ilk mücevher markasıdır.
Ariş Pırlanta’yı sektöründe farklı kılan en önemli noktalardan biri de mücevherde inovasyon konusundaki başarısıdır. İlklerin öncüsü konumunda olmayı daimi bir hedef olarak belirleyen Ariş Pırlanta, koleksiyonlarıyla da bu ilkesini sürdürmektedir.
Bu koleksiyon ve tasarımlara örnek olarak; patenti kendisine ait Parmak İzi Koleksiyonu (Parmak izinin mücevhere aktarılması), doğadaki yaprakların birebir mücevhere taşındığı Yaprak Koleksiyonu, elmasın doğadan çıktığı haliyle kullanıldığı Ham Elmas Koleksiyonu, bebek ayak izi ve dişinin kullanıldığı tasarımlar, saç telinin mücevhere taşınması vb. verilebilir.
Ariş Pırlanta, internetten alışveriş sitesi www.e-aris.com ‘u açarak, uygun fiyatlı binlerce mücevheri, sanal ortamda müşterilerine sunan ilk mücevher markasıdır.
Ariş Pırlanta, Kuyumcukent’teki modern üretim merkezi, 11 mağaza, 8 corner, 9 franchise ve bayi ile İstanbul’dan Erzurum’a, İzmir’den Trabzon’a 50’yi aşkın satış noktasıyla, Türkiye’de pırlantalı mücevher pazarının yaygın satış ağına sahip markalarından biri konumundadır.

Pırlanta sanatkarı Ariş Pırlanta, mücevher sektöründe yenilikçiliği, ürün kalitesi ve satış sonrası hizmetleriyle kazandığı müşteri memnuniyetini, sürekli uyguladığı yeniliklerle geliştirmeye devam etmektedir.

Ariş Pırlanta İş İlanları

Ariş Pırlanta firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!