Aydınlı Grup

Mağazacılık / Perakendecilik  

www.aydinli.com.tr

Aydınlı Grup hakkında:

Aydınlı Grup Hakkında

Aydınlı Grup’un temelleri 1965 yılında "Aydınlı Yerli Mallar" adıyla, İstanbul Fatih'te ilk mağazanın açılması ile atılır.

70’li yıllar çok katlı mağazacılığın başlaması, Aydınlı markası ile kadın ve erkek ürünlerinin toptan satışı, ilk atölyenin kurulması ve 200 bayiye ulaşılması ile büyümenin hızlandığı yıllardır.

1989 yılında AYDINLI HAZIR GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. kurulur ve günün en son teknolojik olanakları ile donatılmış olan üretim tesisleri 1990 yılında faaliyetine başlar.

90’lı yıllar grubun tarihinde, imzalanan uluslararası anlaşmalar ile önemli bir dönüm noktasıdır. 1993 yılında Pierre Cardin, 1995 yılında Cacharel ve 1997 yılında U.S. Polo Assn. ile imzalanan sözleşmelerle büyüme ivme kazanır.

2000’li yıllar grubun, Türkiye’deki başarısını uluslararası arenaya taşıyarak temsil ettiği markaların yakın coğrafyalardaki tek söz sahibi olduğu, Türkiye ve yurtdışında mağazacılık atağını başlattığı yıllardır.

Bugüne gelindiğinde Aydınlı Grup; 4.000’i aşkın çalışanı ile sadece Türkiye’nin değil yakın coğrafyasının da en büyük hazır giyim perakendecilerinden biridir.

Kaliteli hizmet ilkesini benimseyerek evrensel değerlere özen gösteren, çevre bilincine duyarlı üretim yapan ve müşteri odaklı çalışma sistemi ile dünya standartlarında yapılanan Aydınlı Grup, hazır giyim sektöründe elde ettiği başarıyı inşaat sektörüne de taşımış ve güneş enerjisinden elektrik üreten Solarkent projesi ile Türkiye’de bir ilke daha imza atmıştır. Koru Florya projesi ile bu sektördeki varlığını pekiştiren ve Vadi İstanbul ile konut sektörüne farklı bir bakış açısı getiren Aydınlı Grup; tekstil, hazır giyim perakendeciliği ve inşaat sektöründeki yatırımları ve yeni projeleri ile ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam etmektedir.

1993 yılında grup bünyesine katılan ilk marka olan Pierre Cardin, 1950’de Fransa’da temelleri atılmış bir hazır giyim markasıdır. Yaşamın her alanında fark edilir bir şıklığı olan, sağlıklı yaşam ve sporla ilgilenen, centilmen, stil sahibi erkekler için hazırlanan koleksiyonlarıyla fonksiyonellik ve çeşitlilik sunan Pierre Cardin, kaliteyi ve konforu, tasarımdaki gücü ve ustalığıyla birleştirerek, kendine güvenen ve her ortamda fark edilir bir şıklıkla sosyalleşen erkeklerin moda konusundaki yol göstericisidir.

1995 yılında gruba katılan Cacharel’in geçmişi 1962 yılına kadar uzanmaktadır. Dünyada şıklığın, modernizmin ve zarif giyinme sanatının bir sembolü olarak kabul edilir. Cacharel, şık duruşunu fonksiyonel detaylarla destekleyen, sade fakat kaliteli ve tasarımda farklılaşan bir görünümü benimsemiştir. Marka, ne istediğini bilen, özgür, gezgin, keşfetmeyi seven ama aynı zamanda da sofistike ve detaylarda gizli tasarım ve kaliteye önem veren erkeklerin vazgeçilmez tercihidir.

1890 yılında Amerika’da kurulan U.S. Polo Assn., polo sporunun Amerika ve Kanada’daki temsilcisidir. Tarihte, kralların ve asillerin sporu olarak da anılan ve polo sporundan doğan marka, bu spordan ve sunduğu yaşam tarzından aldığı ilhamı koleksiyonlarına taşımaktadır. Klasik U.S. Polo Assn. renkleri ve arması da bu tarzı desteklerken, sporun ruhunu da yansıtır. Özgün, rahat ve şık modelleriyle kadın, erkek, çocuk herkese ve her yaşa hitap eden U.S. Polo Assn., hem gençlerin, hem de ailelerin favori markasıdır.

Aydınlı Grup, U.S. Polo Assn.’de 57, Cacharel’de 17, Pierre Cardin’de ise 13 ülkede bu 3 uluslararası markanın sahibi ya da lisansörü konumundadır.

Aydınlı Hazır Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş., bağımsız global bir ekonomi dergisi araştırmasında 2017 verilerine göre, Türkiye’deki tüm sektörlere ait firmalar içinde satış karlılığında 41. sırada, FVÖK sıralamasında da kendi sektöründe 1. sıradadır.

Pierre Cardin

Pierre Cardin, ilkleri ve sıra dışı tasarımları ile dünya modasına yön veren tüm zamanların en büyük moda imparatorluğu.

Pierre Cardin, 140 ülkede sahibi olduğu 650 farklı ürün lisansı ile dünyanın en çok kabul gören ticari markalarından biridir. Marka yapılan uluslararası işbirlikleri ile halıdan gelinliğe, ev tekstilinden mobilyaya 60’a yakın ürün grubunda Aydınlı Grup tarafından 13 ülkede temsil edilmektedir.

Cacharel

Jean Bousquet tarafından 1962'de kurulan Cacharel, ünlü krepon bluzunu tasarladıktan 5 yıl sonra İhracat Oscar’ını kazandı.

Cacharel, teknolojideki uzmanlığının yanında, entegre üretim tesisleri ve dünyanın en kaliteli alışveriş merkezleri ve caddelerindeki satış noktaları ile uluslararası arenada güçlü bir marka.

Fransız ekolünün ikonik markası Cacharel; iş yaşamına, seyahatlere ve sosyal faaliyetlere özgü dinamik güncellemelerle yenilikçi ve seçkin bir stil sunuyor. Özgün Cacharel Koleksiyonları, kendi içinde legosal bir uyumla fonksiyonel ve sofistike detaylarla tasarlanıyor.

Cacharel 1995 yılında bünyesine katıldığı Aydınlı Grup tarafından 18 ülkede yönetiliyor.

U.S. Polo Assn.

1890 yılında Amerika’da kurulan U.S.P.A., Polo sporunun Amerika ve Kanada’daki idari birimi. Misyonu, dünya üzerindeki polo tutkunlarını bir araya getirmek ve spora sadık, sporu seven bir U.S.P.A. takımı oluşturmak.

Yüzyılı aşkın süredir, kendini polo sporuna adamış oyuncular ve sporun heyecanını yaşamak isteyen seyirciler U.S. Polo Assn. sayesinde bir araya geliyor ve güç birliği yapıyor.

Kralların sporu olarak da bilinen Polo sporundan doğan marka, bugün hala bu spordan ilham alarak modaya yön veriyor.

1997 yılında Aydınlı Grup bünyesine katılarak Türkiye pazarına giren marka, her yaştan ve kesimden insana hitap eden, birbirinden şık, renkli ve spor koleksiyonlarını sevenleri ile buluşturuyor. Aydınlı Grup tarafından 58 ülkede yönetilme hakkı bulunuyor.

Firma Bilgileri

 • Çalışma Saatleri
  • Haftaiçi: 07:45-17:30
 • Sosyal ve Yan Haklar
  •  Servis
  •  Yemek Kartı
  •  Yemekhane
  •  Yol Yardımı

Aydınlı Grup İş İlanları

Aydınlı Grup firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!