Firma Üyelik

İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
  • Ankara:0216 572 25 25
  • İzmir:0232 441 71 44
  • Antalya:0216 572 25 25
  • Bursa:0216 572 25 25
Firma Girişi

Coşkunöz Holding

Holding  

www.coskunozholding.com.tr/

Coşkunöz Holding hakkında:

"Bir İşi Yapıyorsam En İyisi Olmalıyım" M.Kemal COŞKUNÖZ

1960 yılında Teknik Öğretmen Mehmet Kemal COŞKUNÖZ tarafından küçük bir atelye olarak faaliyete başlatılan işletme, bugün Coşkunöz Holding çatısı altında 8 anonim şirketi, 1891 çalışanı ile Türkiye'nin ve Bursa Sanayii'nin önde gelen saygın şirketleri arasında yer almakta ve üretimini gerçekleştirmektedir.

COŞKUNÖZ HOLDİNG İNSAN KAYNAKLARI PROFİLİ

Toplam Personel Sayısı : 1891 (1483 saat ücretli, 408 aylık ücretli) Çalışanların Eğitim Düzeyi : Aylık ücretli personelde : %65 Üniversite, %29 Lise, % 6 İlköğretim Saat ücretli personelde : % 5 Üniversite, %71 Lise, %24 İlköğretim Çalışanların Yaş Durumu : Aylık ücretli personelde : ortalama 34 Saat ücretli personelde : ortalama 28.6 Şirket genelinde : ortalama 29.8

Coşkunöz Holding'te yapılanmış olan İnsan Kaynakları Müdürlüğü tüm holding şirketlerine hizmet vermektedir. Bu birim, 21. yüzyılda rekabette üstünlüğün sırrının "insan"olduğu bilinciyle hareket etmekte, gelişme ve geliştirmeyi temel alan çağdaş insan kaynakları uygulamaları ile şirketlerin başarısını desteklemektedir. Tüm süreçlerini, çalışanların verimliliğini, motivasyonunu, şirketlerine bağlılığını arttırmaya yönelik olarak sürdürmektedir.

İşe Alım Süreci:

Personel seçme ve yerleştirmede ana ilkemiz, açık pozisyonun gerektirdiği yetkinliklere sahip ve holding değerlerini benimseyerek yaşatacak kişilere eşit fırsat vermek seçmektir. Bu süreç, planlanmış personel ihtiyacının karşılanması amacı ile başlar. Özellikle, Cvbank'ın sorgulanması ve daha sonra diğer veri kaynaklarının değerlendirilerek uygun görülen adayların görüşmeye davet edilmesi ile devam eder. İnsan Kaynakları Departmanının yürütmüş olduğu ilk görüşmenin olumlu geçmesi halinde, adaylar ilgili Bölüm Yöneticisi ile görüştürülmek üzere tekrar davet edilirler. İlgili bölüm yöneticisinin aday ile görüşünün pozitif olması halinde, İnsan Kaynakları Departmanı tarafından adaya pozisyonun gerektirdiği psikoteknik değerlendirme yapılır. Değerlendirmelerin sonuçlarının da istenen düzeyde olması durumunda referans araştırması yapılır. Bunun da olumlu olması halinde adayın işe yerleştirme sürecine başlanır. Ancak, negatif sonuçlanan görüşmelerde adaylara mutlaka geribildirimde bulunulur.

Performans Değerlendirme Süreci:

Çalışanların, sene başında şirket ve bölüm hedeflerine paralel olarak kişisel hedefleri belirlenir ve yıl sonunda yetkinlik ve hedef bazlı performans değerlendirmesi yapılır.

Değerlendirme sonuçlarına gore kişinin kişisel gelişimi ve kariyeri planlanır.

Eğitim Süreci:

Her yıl sonunda yapılan performans değerlendirme görüşmeleri sonucunda çalışanlarımızın gelişimlerini sağlayacak yönetsel, teknik, davranışsal, kalite vb. konularda bölüm yöneticileri eğitim talebinde bulunurlar. Daha sonra bu eğitim talepleri İnsan Kaynakları Müdürlüğü'nde değerlendirilir ve iç/dış eğitim planlama sürecine başlanır.

Çalışan Motivasyonunu Arttırma Süreci:

Bu süreçte amaç, çalışanların verimliliğini, motivasyonunu ve şirkete bağlılığını aile piknikleri, spor turnuvaları, geziler, bowling turnuvaları, bölüm yemekleri, kültürel etkinlikler gibi sosyal faaliyetler aracılığı ile arttırmaktır. Bu çalışmalara paralel olarak "Çalışan Memnuniyeti Anketi" uygulanmakta, sonuçları bütün çalışanlarla paylaşılarak, ihtiyaç duyulan düzenlemeler yapılmaktadır. Ayrıca, iyileştirmeye açık olan alanların belirlenip geliştirilmesinde "Geliştirme Önerileri" uygulaması da etkiin bir şekilde işlemektedir.

Ücretlendirme Süreci:

Ücretlendirme sisteminde, pozisyon, işin boyutu, bireysel beceriler, performans, sektörün özellikleri ve şirket stratejileri gözönünde bulundurularak aylık ücretli personele yılda iki kez ücret ayarlaması yapılır. Saat ücretli personele de, bağıtlanmış toplu iş sözleşmesinde yer alan ücret artışı oranında yılda iki kez zam yapılır.

Çalışanlara yılda 16 maaş, belirlenen limitlerde sosyal yardım ödemesi, servis ve yemek hizmeti sunulur.

Sosyal Sorumluluğumuz:

1988 yılında M.Kemal Coşkunöz tarafından düz lise mezunlarına meslek edindirmek amacı ile kurulmuş olan Coşkunöz Eğitim Vakfı, bugüne kadar 158 öğrenci mezun etmiş ve holding şirketlerinde çalışma olanağı sağlamıştır.

Vakıf, aynı zamanda başarılı üniversite öğrencilerine öğrenim ve konaklama bursu sağlamaktadır. Burs başvuruları her yıl 1-15 Eylül tarihleri arasında www.coskunozholdıng.com.tr adresinden "Burs Başvuru Formu" doldurarak yapılmaktadır. Aynı adresten "staj" başvurusu da yapılabilmektedir.

Coşkunöz Holding İş İlanları

Coşkunöz Holding firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!