Damat - Tween

Damat - Tween
Damat - Tween www.damat.com.tr İK'nın Yıldızı IK'nın Yıldızı
Firmayı Şikayet Et
Damat - Tween İş İlanı Ara

Damat - Tween Hakkında

ORKA GROUP ŞİRKET PROFİLİ

Orka Group, %100 Türk sermayesi ile kendi markalarını yaratan ve modayı bir yaşam stili halini getirmiş genç bir moda merkezidir. 1986 yılında Osmanbey’de DAMAT markası ile erkek hazır giyim ve tekstil sektörüne adım atan ORKA Group, günümüzde sahip olduğu ve gelecekte de artan bir ivme ile güçlendirdiği ulusal ve uluslararası başarılarının temellerini atmıştır. Erkek hazır giyim sektöründe ayrıntıları kaliteli kumaşlar ve dikişlerle buluşturarak klasik giyimin modern stilini ortaya koyan DAMAT markasının yaratıcıları Süleyman ve Halidun Orakçıoğlu kardeşler, artan talepler doğrultusunda yeni ve özgün bir marka yaratmanın gerekliliğine inanarak kısa bir süre içinde TWEEN markasını Türk erkek hazır giyim sektörüne kazandırmıştır. Adeta bir yaşam biçimi ve özgürlüğün temsili olan TWEEN ile hiç kimsenin cesaret edemediği özgün ve sıra dışı tasarımlara imza atılmaya başlanmıştır.
    
1994 yılında kurumsallaşma çalışmalarını tamamlayan ORKA Group’un sektörde ve mağazacılıkta bilinen markaları Damat-Tween-ADV’nin yurt içi ve yurt dışındaki konsept mağazacılık ve bayilik sistemi 1995 yılında hız kazanmıştır. Damat-Tween-ADV’nin ilk yurt içi konsept mağazası Akmerkez ve ilk yurt dışı konsept mağazası ise; Güney Afrika-Johannesburg’da açılmıştır.

Damat-Tween-ADV markalarına olan talep artışı, beraberinde sermaye yapısındaki büyüme ve başarısındaki temel güç olan insan kaynağındaki artış, 1998 yılında 5000 m² alana yayılan yepyeni bir moda merkezini sektöre kazandırmıştır. ORKA Group moda merkezi 300 genç yeteneğin ekip ruhunu oluşturduğu moda tasarım, üretim planlama, grafik tasarım, halkla ilişkiler ve reklâm, insan kaynakları, mimari tasarım, vitrin tasarım, görsel düzenleme, showroom, dış ticaret ve lojistik departmanlarını kendi bünyesinde barındırmaktadır. ORKA Group’un kuruculuğunun yanı sıra;
 
Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de halen Sn. Süleyman Orakçıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı Sn. Halidun Orakçıoğlu ve Genel Koordinatörlüğü’nü de Sn. Osman Arar yürütmektedir.  Orka Group, büyüme stratejileri dahilinde Genel Müdürlük birimi oluşturularak, yönetimi ve icra’yı ayırmıştır.
Orka Group 2002 yılında hem şık hem kullanışlı tasarımları uygun ve rekabetçi fiyat politikası ile tüketici ile buluşturmak amacıyla  "D’S Damat”  markasını lanse etti.  Yeni orta segment markaların yükselişte olduğu dönemde Orka Group D’S Damat çatısı altında TWN markası ile genç dinamik görünmeyi tercih eden moda tutkunlarına hitap eden bir koleksiyon hazırladı.
Orka Group bünyesinde ki Damat Tween ADV D’S Damat ve TWN markaları ile Total look anlayışını gerçekleştirdi ve tüketicinin A’dan Z’ ye bütün ihtiyaçlarını karşılamayı başardı.

ORKA Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, 2002 yılında Ekonomist Dergisi tarafından gerçekleştirilen ve ülke genelinde 500 üst düzey yönetici ve işadamı tarafından yapılan anket sonucunda gerek yurtiçi ve yurtdışı şirket faaliyetleri, gerekse sektör bazında gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar doğrultusunda "2002 Yılının Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

Dünya Gazetesi’nin 2000 yılından itibaren her sene düzenlediği; 33 sektör, 99 şirket genelinde yapmış olduğu araştırmada ORKA Group her yıl "Yıla Damgasını Vuran Tekstil ve Hazır Giyim Firması” olarak, ORKA Group uluslararası markaları Damat-Tween de "Yıla Damgasını Vuran Markalar” olarak seçilmektedir. ORKA Group, Dünya Gazetesi’nin 2001 yılı için firmalar arasında yaptığı araştırmada işadamı-sektör dernekleri, ticaret ve sanayi odaları, araştırma şirketleri ve ihracatçı birlikleri tarafından "Krizde sektörlerine damgasını vuran” "Konfeksiyon sektöründe en başarılı şirket” seçilmiştir. Dünya Gazetesi’nin 2001 yılı araştırmasında ekonomik zorluklara rağmen sektöründe yatırıma devam edip, üretim ve ihracatta gösterilen performansların yanı sıra; "krizle yaşamayı öğrenme” kriteri de baz alınmıştır.

Ernst & Young’ın 37 ülkede düzenlediği ve 2004 yılı itibariyle Türkiye’nin de dahil olduğu "World Entrepreneur Of The Year - Dünya’da Yılın Girişimcisi” yarışmasının

2004 yılı Türkiye birincisi Süleyman Orakçıoğlu seçilmiştir. "Yılın Girişimcisi” ödülü başarılı girişimcileri ödüllendirmek amacıyla dünya genelinde düzenlenen ve halen dünyanın ilk ve tek en kapsamlı iş dünyası ödül programıdır.

Ernst&Young World Entrepreneur Of The Year" yarışmasında yer alan ülkelerin birincilerinin katıldığı ödül töreni 2004 Mayıs’ta Monte Carlo'da gerçekleştirildi. Yarışmanın seçmelerinde, girişimcilik ruhu, finansal performans, stratejik bakış, küresel ekonomiye etki, yenilikçilik ve saygınlık gibi kriterler göz önünde bulunduruldu.

1995 yılında dünyanın önde gelen moda fuarlarına katılım göstererek başarı grafiğinin ilk adımlarını atan ORKA Group, aynı yıl dünyanın en saygın moda dergisi UOMO COLLEZIONI’de "Türkiye’de Bir Star” başlıklı haber ile yer alan ilk ve tek Türk hazır giyim firması olmuştur. İstanbul, dünya modasının öncü şehirleri olan New York, Milano, Paris ve Londra ile aynı kapakta yer almıştır.

Tween, 2009 yılında İngiltere’nin en popüler erkek dergisi Loaded Magazin’de Ayın Markası sayfalarında yerini aldı ve "Türk Lokumu” olarak ifade edildi.
İtalya’nın en prestijli erkek moda fuarı Pitti Immagine Uomo’da katıldığı İlkbahar Yaz 2011 koleksiyonu ile büyük beğeni toplayan Tween, İngiltere’nin önemli Fashion Business dergisi Drapers’a kapak oldu.

2005 yılında yeniden düzenlediği pazarlama hedefleri çerçevesinde Orka Group bugün Londra’dan Tokya’ya, Los Angeles’tan Moskova’ya dünyanın her yerinde 385 satış noktasında müşterileri ile buluşuyor.
             
ORKA Group bünyesinde Orka Tekstil San. ve Turizm Tic. A.Ş, Orpa Pazarlama ve Tekstil San. A.Ş, Orsan Tekstil Konf. San. ve Paz. AŞ, Red Tanıtım ve İletişim Hizmetleri A.Ş,  Orkatek Teknoloji İletişim Turizm Hiz. Paz. ve Ticaret A.Ş, Orka Hazırgiyim Tarım Gıda Hayvancılık San. Tic. A.Ş  ve Yurtdışında; ORKA U.K ORKA Iberica, Damat Tween Romanya S.R.L, ORPA Fashion S.R.L’den oluşan 10 ayrı kuruluş yer almaktadır.

ORKA TEKSTİL SAN. VE TURİZM A.Ş.

ORKA Tekstil San. ve Turizm A.Ş. şemsiyesi altında 3 ana marka Damat, Tween ve ADV yer alıyor. Damat’ın özel geceler, seçkin davet ve kutlamalar için hazırladığı gece koleksiyonunu ise Damat Ceremony’i temsil ediyor.

Bu markalara ait koleksiyonlar her biri farklı yaş grubu, seçenek ve beklentilere göre modernden  geleneksele, aktüelden neo- klasiğe kadar çok geniş bir ürün, dizayn ve renk yelpazesi çerçevesinde üretiliyor. Bu yelpaze pantolondan gömleğe, ayakkabıdan paltoya bir "Total Look” şeklinde geniş bir ürün çeşitliliğine sahip. Orka Tekstil A.Ş.,bu markaların ürünlerini dizayn ederek, üretim ve dağıtımını yapmakta,  pazarlama, iletişim stratejilerini belirlemektedir.

Kuruluş yıllarında Orka Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. olan firma unvanı, 2001 yılında "ORKA Tekstil Sanayi ve Turizm Ticaret Anonim Şirketi” olarak değiştirilmiştir.  

Dünya Gazetesi’nin 2002 yılı için "Sektörlerinde Yılın Başarılı Şirketleri” araştırmasında Damat-Tween-ADV; 2002 yılında da üretime devam edip, üretimde ve ihracatta sergilediği performansın yanı sıra, yaşanan ekonomik krizlerin ardından gösterdiği "çabuk toparlanma becerisi” kriteri göz önünde bulundurularak  "En Başarılı Marka” dalında ödüle layık görülmüştür.

ORKA GROUP PERAKENDE LOKASYONLARI;

Adana, Adapazarı, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Batman, Balıkesir, Bursa, Bodrum, Çanakkale, Çorlu, Diyarbakır, Denizli, Edirne, Elazığ, Ereğli, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gebze, Giresun, Isparta, İskenderun, İzmir, İzmit, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mersin, Nevşehir,Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Zonguldak, ve İstanbul’da olmak üzere yurtiçinde 130 konsept mağaza, 80 satış noktası ile toplam 210 noktada, yurtdışında ise; Almanya, Amerika, Arnavutluk, Azerbaycan, Bahreyn, Beyaz Rusya, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Ermenistan, Filipinler, Güney Afrika, Gürcistan, Hindistan, Hollanda, Hong Kong, Irak, İngiltere, İrlanda, İskoçya, İspanya, İsrail, Japonya, K.K.T.C, Kanada, Kazakistan, Kosova, Letonya, Libya, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Makedonya,Mısır, Moldova, Nijerya, Romanya, Rusya, Suriye, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Yunanistan gibi dünyanın birbirinden farklı 45’den fazla ülkesinde 47 konsept mağaza, 128 satış noktası ile toplam 175 noktada bulunmaktadır. *

Orka Group 2011 yılında yeni açılacak 25 adet yurtiçi mağazası, 15 adet yurtdışı mağazası ile  yine sektöre damgasını vurmaya hazırlanmıştır.   

VİZYON – MİSYON

ORKA Tekstil A.Ş.’nin vizyonu; insanlara Doğu ve Batının ortak sentezi olan 7000 yıllık kültürümüzü yaşama, giyinme, ona dokunma ve ondan haz alma şansını veren  bir dünya markası olmaktır. Damat-Tween-ADV dünyada erkek modasını yönlendiren, öncü ve lider ilk beş markadan biri olmaktır.

ORKA Tekstil A.Ş.’nin misyonu ise; geçmişten gelen köklü değerlerimizi geleceğe olan inancımız ile bütünleştirerek, Orka Group’u dünya moda sektörüne yön veren, trend’leri belirleyen, en çok tanınan 10 ana markadan biri yapmaktır.

Bu hedefe ulaşmada tüm ekip olarak aynı amacı birlikte özümsemek, en efektif alt yapının oluşturulması, insan kaynaklarına yapılan yatırımlar ve pazarlama stratejilerinin doğru oluşturulması gibi konulara odaklanılmıştır.

* Ocak 2011 itibari ile

DEĞERLERİMİZ
En İyi Trend;
Güncel olanı takip etmenin de ötesinde onu yaratanlardan biri olmak

En İyi Kalite;
Dünya kalitesini ürünlerimizin doğal özelliği yapmak

En İyi Servis;
Müşteri sadakatini en üst düzeye çıkarmak için koşulsuz müşteri mutluluğundan taviz vermemek

En İyi Fiyat;
Düşük fiyat yerine kalite-performans kriterine dayalı en akılcı fiyatları oluşturmak

ORPA PAZARLAMA TEKSTİL SAN. TİC. A.Ş.

Her mevsim hem şık hem kullanışlı tasarımları uygun bütçesi ile tüketici ile buluşturma amacıyla kurulan şirketimiz Orka Group’un yurtiçi pazarlama ve büyüme stratejileri doğrultusunda 2002 yılından bu yana hizmet vermektedir.

Kurulduğu yılda, Damat-Tween-ADV outleti olarak hizmet veren ORPA gelen talepler doğrultusunda farklılaşmış ve D’S Damat markasıyla kendi koleksiyonunun üretimine başlamıştır.

D’S Damat markası mart 2005 tarihinden itibaren sadece kendi etiketini taşıyan ürünleriyle bir zincir haline gelmiş ve hedeflerini beş yılda 100 mağazaya ulaşmak olarak belirlemiştir.  Ocak 2011’de hedefine ulaşan marka olarak Türkiye genelinde 100 noktada tüketiciyle buluşmaktadır.

D’S Damat ürün çeşitliliği olarak bir erkeğin hayatında, günlük kullanımda sıkça ihtiyaç duyduğu koleksiyonlardan oluşuyor. D’S Damat’ın sunduğu toplam 41 farklı kalıp alternatifiyle ve beyleri  bir beden daha ince gösteren vücut formundaki akıllı kalıplarıyla giyinmek artık herkes için bir keyfe dönüşecek.  Üstelik D’S Damat koleksiyonları son derece uygun fiyatlarla tüketicilerle buluşuyor.

Klasik kesimleri modern dokunuşlarla benzersiz bir şıklığa dönüştüren D’S Damat markası ile iş hayatındaki stres, yoğunluk artık şıklığınızı etkilemeyecek. D’S Damat koleksiyonlarında, uzun süre ütüsü bozulmayan ve her vücut şekline göre farklı kesimlerden oluşan çok geniş bir takım elbise grubu, başka hiçbir markada göremeyeceğiniz kravat desenleri ve daha pek çok alternatif yer alıyor.

Ekonomik çözümlerle, modayı yakından izleyen erkeklere özel bir marka… D’S DAMAT…

ORSAN TEKSTİL KONF. SAN. ve  PAZ. AŞ.
ORKA Tekstil (Damat-Tween-ADV) ortaklığı ile 2005 yılında Giresun'da kurulan ORSAN Tekstil A.Ş., toplam 10.000m2 kapalı alama sahip.Bu tesislerde Giy-sun olarak günde 3.000 adet gömlek üretilirken Orsan Tekstil A.Ş olarak günde 1.200 adet pantolon ve 6000 adet ceket üretiliyor. 2011 yılında dünyanın en çok aranan 10 markasından biri olma hedefiyle hareket eden ORKA Group (Damat-Tween-ADV), markalarına ve sahip olduğu küresel dağıtım kanallarına, kaliteli üretim altyapısını da ekleyerek uluslararası piyasalardaki konumunu güçlendiriyor.
ORSAN Tekstil A.Ş., bölgeye yaptığı 6.000.000 dolarlık üretim yatırımıyla yepyeni projeler gerçekleştiriyor
Konfeksiyon sektörünün büyük dönüşüm sürecinde global pazarlarda var olabilmenin en önemli üç koşulundan biri olan markalaşmayı Damat Tween ADV markaları ile gerçekleştiren ve global dağıtım kanallarını oluşturan ORKA Group üçüncü önemli faktör kaliteli üretim yapısını da ORSAN Tekstil A.Ş. ile kurgulayarak bu sayede en stratejik adımını da başarıyla ve tam zamanında atmış oluyor.
Tesis, tüm üretim bantlarında son teknoloji otomasyon sistemlerini kullanırken her türlü tasarım ve model hane hizmetleri de vermektedir.
2011 yılında dünyanın en çok aranan 10 markasından biri olma hedefiyle hareket eden ORKA Group (Damat-Tween-ADV), markalarına ve sahip olduğu küresel dağıtım kanallarına, kaliteli üretim altyapısını da ekleyerek uluslararası piyasalardaki konumunu güçlendiriyor.

RED TANITIM ve İLETİŞİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Öncelikle Orka Group  markaları olmak üzere ihtiyaç duyulan görsel tasarım, iç dekorasyon ve iç-dış mimari gibi yaratıcı çalışmalara ait tüm görsel lojistik ve desteği sunmaktadır.

BAŞARI ÖRNEKLERİ…

1995 yılında dünyanın en saygın moda dergilerinden Uomo Collezioni’de "Türkiye’den Bir Yıldız” başlığı ile yer aldı…
2002 yılında Damat, Dünya Gazetesi tarafından "En Başarılı Marka” seçildi…
2002 Türkiye’nin 500 üst düzey yöneticisi arasında yapılan araştırmada ORKA Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman ORAKÇIOĞLU, "Yılın Girişimcisi” seçildi…

Orakçıoğlu Ernst & Young tarafından dünya genelinde düzenlenen ve Türkiye’nin ilk defa katıldığı "Dünyada Yılın Girişimcisi” yarışmasında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, "Türkiye’de Yılın Girişimcisi” seçilmiştir.Son on yıldır dünya modasının en önemli dergilerinden L’Uomo Vogue ve Uomo Collezioni’de Prada, Armani, Dolce&Gabbana, Miu Miu markaları ile birlikte haber ve reklamları yer alıyor.Bahreyn’de ülkenin önde gelen işadamları tarafından en başarılı konsept erkek giyim mağazası seçildi.

2008 Tween Floransa’da gerçekleştirilen Dünyanın bir numaralı erkek moda fuarı Pitti Immagine Uomo’ya katıldı ve fuarın "İkon Markası” seçildi.
Dünyanın en önemli ve prestijli showroomlarının başında yer alan İngiltere Londra’daki Four Marketing’de Tween koleksiyonları satışa sunulmaya başladı.

Dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen Tween, Londra’nın en önemli lokasyonu Harvey Nichols’ta yerini aldı.

Nicole Kidman, eşi Keith Urban için Tween Sonbahar Kış koleksiyonundan Kaşmir İpek Tişört, Oasis grubunun ünlü solisti Liam Gallegher da Tween Sonbahar Kış koleksiyonundan deri bir çanta ve ipek bir tişört satın aldı.

2009 Tween SS2010 koleksiyonu ile dünya moda devleri ile aynı anda, 4. kez Pitti Immagine Uomo’daydı.

İngiltere’nin en beğenilen alternatif rock grubu Snow Patrol, Şubat ayında başlayan ve İngiltere-İrlanda’yı kapsayan turnesi boyunca Tween’den giyindi.

R&B kraliçesi Beyonce, eşi Jay-Z için Londra Harvey Nichols’tan tshirt satın aldı.
Dünyaca ünlü grup Beatles’ın efsanevi davulcusu Ringo Starr da Tween’i tercih eden dünya celebrityleri arasında yerini aldı.

Chelsea’li futbolcu Frank Lampard'ın kuzeni Southampton'lı ünlü futbolcu Jamie Redknapp,  Manchester United'da oynayan dünyaca ünlü futbolcu Ryan Giggs Londra Harvey Nichols’tan Tween’i tercih eden isimler arasında.

Dünyanın en çok kazanan futbolcularından Arsenal'li futbolcu ve model Freddie Ljungberg, Tween’in Londra’daki basın toplantısında Tween koleksiyonlarına olan beğenisini dile getirdi. Britney Spears, N Sync, Fatboy Slim ve Pink gibi dünyaca ünlü sarkıcıların koreografı Amerikalı dansçı ve müzisyen; Brian Friedman da Tween’den giyiniyor.

2010 Dünya modasında etkinliğini artıran Tween, Amerika pazarına girerek Amerika Blue Agency’de satışa sunulmaya başladı.

Moda dünyasının efsanesi Valentino, Londra Knightsbridge Harvey Nichols’dan İlkbahar Yaz sezonuna ait triko satın alarak,  koleksiyon hakkında detaylı bilgi aldı.
Tween, Milano’da düzenlenen dünyanın en prestijli erkek moda fuarı Pitti Immagine Uomo’da, 5. kez tek Türk erkek giyim firması olarak Sonbahara Kış 2010–2011 koleksiyonunu sergiledi.

Amerika’nın en önemli moda fuarlarından olan Project Las Vegas’a davet edilen Tween, Sonbahar Kış 2010–2011 koleksiyonu ile katıldı.

Tween bir kez daha tek Türk erkek giyim firması olarak Pitti Immagine Uomo’da İlkbahar Yaz 2011 koleksiyonu tanıttı.

Damat Tween ADV, Dubai’nin ünlü alışveriş merkezlerinden Burjuman Mall’da yerine aldı.

İngiltere’de Tween ile tanışan Snow Patrol, U2’nun konserinde ön grup olarak çıkmak için geldiği İstanbul’da Nişantaşı Damat Tween ADV mağazasından çarpıcı ürünler seçti.
Dünyanın her yerinde büyümeye devam eden Damat Tween ADV, Hindistan’da en önemli lokasyonlarına beş mağaza ile hizmet vermeye başladı.

Modanın kalbinin attığı Barcelona El Born’da ilk monobrand Tween mağazasını açtı.
Tween El Born mağazasının ilk müşterisi Barca’lı ünlü futbolcu Pique idi. Barcelona’nın yıldızı Gerard Pique Tween Sonbahar Kış 2011 koleksiyonunu hayranlıkla inceledikten sonra sezona ait en hit parçaları gardırobuna ekledi.

2010 yılı sonunda ORKA Group’a ait ilk Damat Tween mağazası ile D’S Damat mağazası Romanya’da açıldı.
Dünyanın en etkili gazetelerinden New York Times gazetesi 2011 yılında modaya yön veren markalar arasında Tween’i gösterdi. New York Times gazetesinin moda editörü David Colman dünyada 2011 trendini belirleyecek 7 marka arasında Tween’i de yer verdi. Aynı listede Ermenegildo Zegna, Burberry, Ralph Lauren, ve Louis Vuıitton gibi dev markalar yer aldı.

2011 İstanbul Fashion Week’de, kutlamalar, davetler ve çok özel partilerin vazgeçilmez stilini vurgulamak adına hazırladığı Damat Tween Limited Edition koleksiyonunu, dünyaca ünlü fotomodel, Cristina Ronaldo’nun sevgilisi IRINA SHAYK ve Amerikalı aktris ve burlesque yıldızı DITA VON TEESE’in podyuma çıktığı çok özel bir defile ile sundu.

Dünya moda başkentlerinde giderek etkinliğini arttıran Tween, 23 Şubat Çarşamba  gecesi  Londra’da bir ilke imza attı. Sadece İngiliz markalarının boy gösterdiği Londra Moda haftasında İlk kez bir Türk markası, Tween defile yaptı. Londra Moda Haftasının erkek gününün kapanış defilesini gerçekleştiren Tween sanat ve teknolojinin iç içe geçtiği bir koleksiyon tanıttı.

Damat - Tween İş Başvurusu

Damat - Tween, kariyerinizi zirveye taşımanız için kapılarını açıyor!

Damat - Tween firmasına iş başvurusu yaparak heyecan verici bir kariyerin kapılarını aralayabilirsiniz. Siz de Damat - Tween ailesine katılarak profesyonel gelişiminize katkı sağlamak ve keyifli bir çalışma ortamında yer almak için hemen başvurun.

En güncel Damat - Tween iş ilanlarına göz atın ve hayalinizdeki işe bir adım daha yaklaşın!

Damat - Tween iş ilanlarına iş başvurusu yapmak için aday girişi yapın veya cv oluşturun.

Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver