Hayat Holding

Holding  

www.hayat.com.tr/

Hayat Holding hakkında:

HAYATA DEĞER KATAN MARKALARIYLA….HAYAT HOLDİNG…

1937 yılında tamamı yerli sermaye ile temelleri atılan Hayat Holding ; Hayat Kimya şirketi ile tüketim maddeleri (temizlik ürünleri ve hijyenik ürünler), Kastamonu Entegre şirketi ile ağaç sanayi olmak üzere, iki ana konuda faaliyet göstermektedir. Bunun yanısıra liman işletmeciliği, inşaat sektörü ve havacılık gibi hizmet sektöründe de faaliyetleri bulunmaktadır.

Uluslararası iştiraklere sahip bir kuruluş olan Hayat Holding bugün, bünyesindeki grup şirketleriyle toplam 7.200 kişiye istihdam sağlarken, 2010 yılı konsolide cirosu 1.5 milyar $ olarak gerçekleştirmiştir.

Türkiye’nin ilk 500 Sanayi Şirketi arasında görmeye alıştığımız şirketlerden Kastamonu Entegre, 2009 sıralamasında 47., Hayat Kimya 73. sırada yer almışlardır.

Kastamonu Entegre ; mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu , yonga levha, mdf, laminat parke (Floorpan, Artfloor), kapı paneli (Doorpan) ve bunlarla ilgili katma değerli ürünleri üretmektedir .

Orman ürünleri sektöründe ülkemizde lider, dünya pazarlarında ise yerini alan Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1969 yılında İstanbul ‘da kurulmuştur. Bünyesindeki yurt içinde 6 (Kastamonu Yongalevha, Kastamonu MDF, Gebze Yongalevha, Gebze MDF, Balıkesir Yongalevha, Samsun Yongalevha ) ve yurt dışında 3 (Bulgaristan Yongalevha, Romanya Kapı Paneli, Bosna Hersek ambalaj kağıdı, kraft kağıdı oluklu mukavva) olmak üzere, toplam dokuz entegre tesis ile üretimlerine devam etmektedir.

Capital Dergisinin 2010 Yılı Ekim sayısında yayınlanan \"Türkiye\'nin Sınır Ötesi Şirketleri\" başlıklı yazıda, Yurtdışındaki en büyük 50 Türk şirketi arasında Romanya\'daki şirketi Prolemn 32. sırada, Bosna Hersek\'teki şirketi Natron Hayat 34. sırada ve Bulgaristan\'daki şirketi Gabrovnitsa, 40. sırada yer almıştır. Böylece ilk 50 içerisinde 3 şirket de yer almıştır.

Ayrıca Yurt Dışında en büyük ciroyu yapan ilk 14 Grup arasında Kastamonu Entegre 13. sırada yer almıştır.

Kastamonu Entegre, yeniliklere açık yapısıyla ve ISO 9001:2000, OHSAS 18001 ve T.S.E.kalite yönetim belgeleri ile üretim yapmaktadır.

İtalya’da yayınlanan ve sektörün önde gelen dergilerinden olan, Datalignum’un 2009 yılı sektör araştırmasına göre, Kastamonu Entegre 2.2 milyon m3/yıl toplam panel kapasitesi (MDF+Yonga levha) ile Avrupa’nın 6. Büyük ağaç bazlı panel üreticisidir. Yine dünya’daki en yaygın sektör dergisi olan Wood Based Panel 2010 sayısında, Kastamonu Entegre’nin Dünya’nın en büyük 10. panel üreticisi olduğu belirtilmektedir.

Artık bundan sonra, sürdürülebilir büyümeyi temin etmek için, Türkiye’ de pazar payını kısmen artırma hedeflense de, temel hedef yurtdışında büyümeye öncelik vermektir.

Kastamonu Entegre, önümüzdeki birkaç yıl içinde yurt içinde ve yurt dışında yeni yatırımlar planlamaktadır, bu yatırımlar tamamlandığında üretim kapasitesi iki katına çıkarak sektörün global oyuncuları arasındaki yerini sağlamlaştıracaktır ;

• Rusya’da MDF, Yongalevha ve OSB tesisi yatırımı,
• Romanya’da MDF ve Yongalevha tesisi yatırımı,
• Türkiye’de Adana’da MDF ve Yongalevha tesisi yatırımı.
• Türkiye’de Antalya’da MDF tesisi yatırımı.

İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliğine bağlı Ağaç ve Ağaç Mamulleri Alt Sektör 2008 yılı sıralamasında Kastamonu Entegre, 48.3 milyon USD ihracat tutarı ile sektör birincisi olmuştur. 2009 yılında ise % 28 artış ile 62 milyon USD ihracat gerçekleştirerek yine açık ara birinci olmuştur.

Temeli 1937’ye dayanan Hayat Kimya ise, uluslararası kalite ve standartlardaki ürünlerini, İzmit-Yeniköy’deki 235 bin metrekarelik alan üzerine kurulu silikat, labsa, sıvı ve toz deterjan, gliserin, kozmetik, çocuk bezi, hijyenik ped ve temizlik kağıdı entegre üretim tesislerinde üretiyor.

Çevreye saygıyı öncelikli kural olarak benimseyen Hayat Kimya, bulunduğu sektördeki rakiplerine kıyasla, sahip olduğu limanı sayesinde, hem hammadde tedariğinde, hem de ürünlerinin yurtdışı pazarlara ulaşımında, lojistik avantaja sahiptir.

Üretim hedefi; toz deterjanda 180 bin tona, sıvı deterjanda 75 bin tona ulaşmak olarak planlanmıştır.

Bebek bakım ve kadın hijyen ürünleri, Hayat Kimya, Hijyen Tesisleri’nde, uluslararası rekabet gücüne sahip, yüksek hız ve teknolojiyle tasarlanmış makinelerle üretiliyor. Hayat Grubu, Molped ve Joly markalı hijyenik ped ürünleriyle güveni, Molfix ve Bebem markalı çocuk bezleriyle rahatlığı, Molfix, Bebem ve Hayat markalı ıslak havlu ürünleriyle de temizliği günlük yaşamda kullanıma sunuyor.

Üretim kapasitesi olarak, çocuk bezinde yıllık 1.5 milyar beze, hijyenik pedde de yine yıllık 1.5 milyar pede, ıslak havlu ve cep mendillerinde ise yıllık 950 milyon yaprağa ulaşan Hayat Kimya, geniş üretim yelpazesine temizlik kağıtlarını da ekledi. 100 milyon doları aşan yatırım ve yıllık 60.000 ton üretim kapasitesi ile Türkiye’nin ikinci büyük temizlik kağıdı üreticisi olarak pazara girdi. Dünyanın en gelişmiş üretim teknolojisini ülkemize kazandırarak Türkiye’de çevreye zarar veren yapay beyazlatıcıları kullanmadan üretime başlayan ilk firma oldu.

Hayat Holding, yeniliklere açık yapısı, çevreye ve insana saygıyı gözeten ilkeleri, yaşam kalitesini artıran markalarıyla, Hayat’ın her alanında, tüketicilerin beklentilerini karşılamak için Türkiye için çalışıyor, Dünya için üretiyor...

WEB ADRESLERİ:

www.hayat.com.tr
www.keas.com.tr
www.bingo.com.tr
www.molfix.com.tr
www.molped.com.tr

Hayat Holding İş İlanları