Firma Üyelik

İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
  • Ankara:0216 572 25 25
  • İzmir:0232 441 71 44
  • Antalya:0216 572 25 25
  • Bursa:0216 572 25 25
Firma Girişi

Koska Helvacısı

Gıda  

www.koska.com/

Koska Helvacısı hakkında:

KOSKA HELVACISI’NIN TARİHÇESİ Koska Helvacısı’nın bugünkü başarılı grafiğinin ve giderek kendini geliştiren bir firma olmasının en büyük sebeblerinden biri 1900’lü yılların başından beri bir aile firması olması ve her yeni yetişen kuşağın bu geleneksel tatlı işe dört elle sarılmasıdır. Bu tatlı hikaye 1907 yılında Denizli’de Hacı Emin Bey’in faaliyet gösterdiği helvacı dükkanıyla başlar. Baba mesleğini sürdüren Halil İbrahim Adil Dindar 1931 yılında ailesiyle birlikte İstanbul’a gelerek Koska semtinde bir dükkan açar, bu dükkan kısa sürede ürettikleri helva ve tatlıların lezzeti ile ünlenir. Bulundukları semt bu dükkana Koska Helvacısı adını hediye eder. 1974’de Topkapı’da kurulan fabrikada helvanın yanısıra lokum, reçel ve koz helva üretimine de başlanır. 1983 yılında Mümtaz ve Nevzat Dindar kardeşler Merter’de inşa edilen modern tesislere taşınarak KOSKA HELVACISI MERTER adıyla faaliyetlerini sürdürme kararı alırlar. Bu tesislerde ürün çeşidini ve kalitesini sürekli arttıran KOSKA, 1990 yılında devreye giren tamamıyla otomasyona dönük makinelerle tahin üretimini gerçekleştirir. KOSKA halen üçüncü kuşağın yönetiminde dördüncü kuşak ise işe farklı alanlarında profesyonelleşip yavaş yavaş yönetimi ele alarak, 1998 yılı sonlarında taşındığı Avcılar-Ambarlı Kavşağında, onbir dönüm arazi üzerine kurulu 15.000 m2 kapalı alana sahip yeni tesislerinde üretimini sürdürmektedir. Bu tesiste 2001 Eylül ayında toplam 900 m2’ye oturmuş geniş bir fabrika satış mağazası da hizmete sunulmuştur. Mağazada büyük bir kazan içinde fabrikada henüz üretilmiş sıcak helva ve sıcak tahin de yer almaktadır. İsteyenler mini kafede lezzetli pastalar ve taze meyve suları tadabilirler. Ayrıca mağazada Koska’nın sanata ve sanatçıya gösterdiği saygıyı dile getiren bir sanat galerisi de bulunmaktadır. Yeni üretim tesisleri ile en son teknolojiyle tüm üretim makine ve donanımı yenilenen KOSKA, üretim kapasitesini ve ürün kalitesini daha
da arttırarak helva, tahin, pekmez, reçel, lokum ve geleneksel Türk tatlıları üretiminin yanısıra, kurduğu tam teşekküllü ve modern laboratuarda gıda mühendislerinin yoğun emekleri sonucunda, tamamen doğal tatlandırıcılar kullanarak diabetik helva, lokum, badem ezmesi ve reçel üretimini gerçekleştirmeyi başarmıştır. Sağlık Bakanlığı’nın izni ile üretimine geçilen bu diabetik ürünlerle, KOSKA dünya ve Türk gıda sanayiinde bir ilk’e de imza atmıştır.
Kuruluşundan bu yana kalite geleneğinden ödün vermeyen ve 2000 yılında ISO 9002 Kalite Belgesini almaya hak kazanan KOSKA, kalite ve lezzetin yanısıra üretimin tüm aşamalarında hijyen koşulların sağlanmasını en önemli unsurlardan biri olarak algılamaktadır. 400’ü aşkın çalışanı bulunan KOSKA, kaliteli üretimin kaliteli personelle sağlandığı gerçeğinden hareketle personel seçiminde gösterdiği dikkati ve titizliği eğitim sürecinde de göstermekte; yoğun bir eğitimden geçen üretim elemanları profesyonel bir usta olana kadar aynı titizlikle yetiştirilmektedir. Güçlü bir pazarlama ve dağıtım ağına sahip olan KOSKA, 100’e yakın bayii ve distrbütörlük ile tüm Türkiye’yi kavrayan yaygın bir bayi ağı oluştururken; yaklaşık 60 araçlık filosuyla İstanbul genelinde ve distribütörleri aracılığıyla da ülke genelinde geniş bir dağıtım ağı oluşturmuştur. Tüm perakendeci satış kanalları vasıtasıyla tüketicinin beğenisine sunulan KOSKA ürünleri Migros, Gima, Carrefour v.b. hipermarket ve süpermarketlerde geniş bir kitleye ulaşmaktadır. Türkiye’nin en büyük helva üreticisi konumunda olan KOSKA iç satışlar yanında beş kıtaya yaptığı ihracatla önemli bir ihracat hacmine de sahiptir. AB ülkeleri, Amerika ve İngiltere başta olmak üzere, Rusya, İsrail, Arap Ülkeleri, İsveç, Danimarka en yoğun ihracatın gerçekleştirildiği ülkelerdir. Bu ülkelerdeki tüm etnik marketler yanında büyük süpermarketlerde de satışa sunulan KOSKA ürünleri, global bir marka olma hedefine yönelik olarak tanıtım faaliyetlerinin yanısıra, dış ülkelerdeki bayiler yardımıyla promosyon ve tattırma kampanyaları yapılmak suretiyle pazarlanmaktadır. Türk gıda piyasasında güvenilir ve saygın bir yere sahip olan KOSKA, bilinirlik oranı en yüksek markalar içinde yer almaktadır. Bu konumunu sahip olduğu vizyonla önümüzdeki yıllarda da koruyacak olan KOSKA, yurtdışında da aranılan bir marka olmuştur ve tek marka olmayı en büyük hedef olarak seçmiştir. KOSKA HELVACISI bünyesinde; Merter Helva San ve Tic A.Ş. ana şirket olarak faaliyet gösterirken, Merter Helvacılık Mağazalar A.Ş., Koshel Şekerli Mamüller San. ve Tic.Ltd., Kospek Gıda Elektronik Konf. San ve Tic.Ltd. ve Merter Gıda Taşımacılık Depoculuk San. ve Tic.A.Ş. grup bünyesinde yer almaktadır. Yüksek kalite, lezzet ve bol çeşiti, modern üretim, teknik ve ekipmanları ile en iyi şekilde sentezleyen Koska Helvacısı, bu yoğun emeğine karşılık ödül olarak en güvenilir ve kaliteli marka olma statüsünle gurur duymaktadır.

Koska Helvacısı İş İlanları

Koska Helvacısı firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!