Pamukkale Grup

Pamukkale Grup
Pamukkale Grup www.pamukkale.com.tr
Firmayı Şikayet Et
Pamukkale Grup İş İlanı Ara

Pamukkale Grup Hakkında

Pamukkale Turizm 50 Yaşında!

Pamukkale Turizm’in TBMM’nin 1. dönem Denizli Milletvekili Hüseyin Mazlum Bababalım’ın karayoluyla yolcu taşıma fikrini Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’le paylaşması ve onay alması ile başlar. Ancak dönemin koşulları özellikle de Türkiye’deki karayollarının durumu "Güvenli ve kaliteli hizmet” için uygun değildir. 1960’lara gelindiğinde ise Türkiye’de şartlar değişmiş ve karayolları daha iyi duruma gelmiştir. 1962 yılında Pamukkale Turizm’in kuruluşu gerçekleşir . Firma ilk seferlerini Denizli–İstanbul ve Denizli–Ankara güzergâhlarında gerçekleştirir. Güven veren hizmetleri ve samimi duruşuyla kısa sürede yolcuların ilgisini ve güvenini kazanır. Yolcularından aldığı destekle kısa sürede büyüyen Pamukkale Turizm filosuna yeni araçlar katar ve diğer büyük illere de seferler düzenlemeye başlar. 1972 yılına gelindiğinde bir çok güzergahta hizmet vermeye başlayarak ve ulusal marka kimliğini kazanan firma genel merkezini İzmir’e taşır.

1976’da Türkiye’de Bir İlk Yaşanır.

Pamukkale Turizm 1970’li yılların Türkiye’sinde kimsenin cesaret edemediği büyük bir adım atar ve ilk şehir içi servislerini yolcularının hizmetine sunar. Şehir içi servisleri sektörde yeni bir dönemin başlamasına neden olur.

Pamukkale Turizm sektöründe ilkleri gerçekleştirmeye devam eder.

1980 - 1985 yılları arasında hızla büyümeye devam eden firma, yeni atılımlarıyla beraber sağlam temeller üzerinde yoluna devam eder. 1985 yılına gelindiğinde sektörün en genç firmalarından olmasına rağmen Türkiye’nin en geniş araç filosuna sahip firmasıdır.

1990 yılından itibaren üstün teknolojiye sahip modern tasarımlı yeni otobüs modellerinin yolcularla tanıştırılması ve çeşitlilikte sürekliliğin artması artık Pamukkale Turizm’in öncülüğündedir. Firma kendisi için özel olarak tasarlanan özel araçları filosuna dahil eder ve Elegance servislerini başlatır.

1993 yılında yolcularına verdiği hizmetin bütün aşamalarında yer almak ve toplam kalite yönetimini sağlayabilmek adına dinlenme tesislerine yatırımlar yaparak, Afyon, Torbalı, Akhisar ve Gelenbe Dinlenme Tesisleri’ni kurar ve faaliyete geçirir.

2000’li yıllar Türkiye’nin aktif olarak bilgisayar ve bilgisayar teknolojileri ile tanıştığı yıllardır. 2002 yılında Pamukkale Turizm bilişim sektöründeki gelişmeleri takip eder ve sektöründe bir ilki daha gerçekleştirir. Türkiye’de ilk Online Bilet Satış / Rezervasyon hizmetini sunan firma olur.

2004 - 2005 yıllarına gelindiğinde neredeyse yarım asırlık tecrübesini yeni kurumsal kimliği ve profesyonel organizasyon yapısı ile birleştirerek sektöre yön verenlerden biri olarak yoluna devam eder.

2006 yılında müşteri ilişkileri yönetimi alanındaki yenilikleri, kendi sektörüne taşıyarak beş yüz bin aktif kullanıcıya ulaşan "Pamukkart” uygulaması ile yolcu sadakat projesini başlatır.

2006 yılında Pamukkale Dergisi’ni yayınlamaya başlar. Klasik bir yol dergisi kalıplarının dışında olan Pamukkale Dergisi her ay matbu ve e-dergi formatında milyonlarca okuyucusu ile buluşur.

2009 yılında ise ilklerin firması Pamukkale Turizm sektöründe farklı anlamda dev bir adım atarak "Vizyon 2010” projesini başlatır.

"Vizyon 2010” projesi kapsamında Türkiye’nin ikinci büyük bilgi işlem teknolojileri geliştirme merkezi Cyberpark’ta Bilkent Üniversitesi Öğretim Görevlileriyle birlikte Pamukkale Bilişim Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi’ni kurar . Amaç bilişim, iletişim ve teknolojideki tüm gelişmeleri en yüksek faydayı sağlayacak şekilde sektöre entegre etmektir.

2009 yılında teknolojiye ve bilişime yapılan yatırım kısa sürede meyvelerini verir.

Kendisi "toplumun kurumsal bir vatandaşı” olarak gören Pamukkale Turizm kuruluşundan bu yana hayata geçirdiği sosyal sorumluluk ve destek projelerini 2009 yılında "Pamukkeller” markası çatısında toplar ve eğitim, sanat, sağlık ve spor alanında bir çok projeyi hayata geçirir.

Teknobüs ve Pamukyol Yolcularıyla Buluşur…

Teknobüs ve Pamukyol araçları yolcunun bireysel yolculuk keyfini en üst noktaya çıkarmak amacıyla geliştirilir.

Türkiye’de ilk defa usb giriş olanağı olan koltuk ekranları uygulaması başlatılır. Bu sayede yolcular kendi tercihleri olan film, fotoğraf, müzik gibi dokümanlarını seyahat esnasında diledikleri gibi kullanabilirler.

Pamukkale Turizm bugün 450 noktada, 3.600 çalışan ve 400 araçtan ulaşan filosu ile 50 yıl boyunca yapmış olduğu ortalama 3,8 trilyon km yol ve ulaşımını sağladığı ortalama 300 milyon yolcu ile Türkiye’nin deneyimli ve öncü firması olarak sektörün değişen yapısı içerisinde liderlik bayrağını taşımaya kararlıdır.

Firma Bilgileri
Çalışma Saatleri Haftaiçi: 09:00 - 18:00 Cumartesi: 09:00 - 13:00 Pazar: Belirtilmemiş
Sosyal ve Yan Haklar Yemek Kartı

Pamukkale Grup İş Başvurusu

Pamukkale Grup, kariyerinizi zirveye taşımanız için kapılarını açıyor!

Pamukkale Grup firmasına iş başvurusu yaparak heyecan verici bir kariyerin kapılarını aralayabilirsiniz. Siz de Pamukkale Grup ailesine katılarak profesyonel gelişiminize katkı sağlamak ve keyifli bir çalışma ortamında yer almak için hemen başvurun.

En güncel Pamukkale Grup iş ilanlarına göz atın ve hayalinizdeki işe bir adım daha yaklaşın!

Pamukkale Grup iş ilanlarına iş başvurusu yapmak için aday girişi yapın veya cv oluşturun.

Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver