QNB FİNANSBANK

QNB FİNANSBANK
QNB FİNANSBANK www.finansbank.com.tr İK'nın Yıldızı IK'nın Yıldızı
Firmayı Şikayet Et
QNB FİNANSBANK İş İlanı Ara

QNB FİNANSBANK Hakkında

Türkiye'nin önde gelen bankacılarından Hüsnü Özyeğin öncülüğünde kurulan Finansbank, faaliyetlerine 26 Ekim 1987 tarihinde İstanbul, Ankara ve İzmir'de kurulan 4 şube ile başlamış ve müşterilerine daima kazandırmayı hedefleyen, onlara katma değer sağlayan çalışmaları ile 20 yıldır faaliyetlerini sürdürmektedir.

Özellikle son iki yıldır hızlanan şubeleşme çalışmaları sonucunda şube sayısını Haziran 2007 tarihi itibari ile 352’ye çıkaran Finansbank; Bireysel, İşletme, Ticari ve Kurumsal bankacılık faaliyetlerini Türkiye’nin tüm bölgelerinde devam ettirmektedir. Müşterilerine geniş bir network’te hizmet ve ürünlerini sunmayı amaçlayan Finansbank 2007 yılında da şubeleşme çalışmalarına aynı önemi verecek ve şubeleşme çalışmalarına devam edecektir.

Başlatmış olduğu segmentleşme çalışmaları ile Finansbank, tüm müşteri kitlelerine ürün ve hizmet sunabilen bir bankadır.

Finansbank’ın Bireysel Bankacılık ürünleri bireysel müşterilerin finansal ihtiyaç ve beklentilerini tam anlamıyla karşılayacak bir çeşitliliğe sahip olup; vadeli, vadesiz mevduat hesaplarından yatırım ürünlerine, kredilerden sigortaya kadar çok çeşitli ürün ve bu ürünlerin alt segmentleri müşterilere sunulmaktadır. Hizmetlerini aynı zamanda Internet ve Telefon Bankacılığı ile de sürdüren Finansbank bu konuda yatırımlarına sürekli devam etmektedir. Finansbank Call Center; European Call Center Awards 2003 Yarışması'nda Best Use Of Technology (En İyi Teknoloji Kullanımı) dalında “Avrupa'nın En İyi Çağrı Merkezi” seçilmiştir.

Bireysel bankacılık ürünlerinin başında sayılabilecek Finansbank’ın çok avantajlı kredi kartı CardFinans, Şubat 2007 itibari ile tüm Türkiye’de 1000’i aşkın marka ve 46,000’e yakın alışveriş noktasında taksit, indirim ve ParaPuan avantajlarını müşterilerine sunmaktadır. Finansbank, ilk taksitli kredi kartını piyasaya sunmanın yanısıra Türkiye'de ilk taksit atlatma kampanyalarını gerçekleştiren, teknoloji sektöründe vade farksız alışverişi yaygınlaştıran ve buna benzer birçok sadakat programı geliştiren yenilikçi bir politika izlemektedir.

Finansbank aynı zamanda İşletme Bankacılığı segmentinde küçük ve orta boy işletmelere (KOBİ’lere) sektörel çözüm paketleri sunan Türkiye'nin ilk bankasıdır.

Kurumsal Bankacılık alanında ise özellikle dış ticaret ve proje finansmanı konularında çok önemli pazar payına ulaşmıştır. Bugün gelinen noktada tekstil, gemi sanayi, turizm ve perakende sektörlerinin lokomotif bankası konumunda yer almaktadır.

2006 yılının Ağustos ayına kadar toplam 10 ülkede bankacılık yapan Finansbank, Türkiye dışında, İsviçre, Hollanda, Fransa, Almanya, Belçika, Rusya, Romanya, İrlanda ve Bahreyn'deki şube ve bankalarıyla bu tarihe kadar hizmetlerini sürdürmüştür. Bu yapısı ile Finansbank yurtdışında en çok yatırımı olan ve en yaygın ağa sahip Türk bankası iken 2006 yılının Ağustos ayında Yunanistan'ın en büyük bankası National Bank of Greece (NBG) ile yapmış olduğu anlaşma sonucunda %46 hissesini NBG'ye devretmiştir. Anlaşma sonucunda Finansbank'ın Türkiye'de bulunan Finans Leasing, Finans Yatırım, Finans Portföy Yönetimi ve IBTech iştiraklerinin yanı sıra yurt dışında faaliyet gösteren Finansbank Malta, Finansbank'ın mülkiyetinde kalırken; Hollanda, İsviçre, Rusya ve Romanya'daki bankacılık faaliyetleri dahil olmak üzere diğer tüm yurt dışı faaliyetleri Fiba Holding yönetimine geçmiştir. Satış sürecinden sonra başlatılan halka arz işlemi ardından ise NBG’nin Finansbank’taki hisse oranı Şubat 2007 itibari ile %89,4’e ulaşmıştır.

1841 yılında kurulan ve Yunanistan'ın en büyük, en eski bankası olan NBG, 1880'den beri Atina Borsası'nda, 1999'dan beri New York Borsası'nda işlem görmektedir. Piyasa değeri yaklaşık 16 milyar dolar olan NBG'nin Yunanistan'da 568 şubesi bulunmaktadır. Yunanistan dışında ve Türkiye haricinde 12 ülkede faaliyet gösteren ve bu ülkelerde 7 banka ile 19 finans kuruluşunu kontrol eden NBG, özellikle Güney Doğu Avrupa ve Doğu Akdeniz'de etkin bir oyuncu olarak tanınmakta olup, banka hisselerinin %46,2'si yabancı kurumsal ve bireysel yatırımcıların elinde, geri kalanı ise yerel kurumsal, bireysel yatırımcılar, vakıflar ve sosyal sigorta fonları arasında paylaşılmaktadır. Bu birleşme sonucunda NBG'nin Güneydoğu Avrupa'da sahip olduğu lider konumu ile Finansbank'ın Türkiye'deki yüksek büyüme potansiyeli bir araya gelmiştir. Sağlanacak sinerjinin hızlı büyümeyi ve yüksek karlılığı desteklemesi planlanmaktadır.

Finansbank’ın belirlenen hedefleri yakalamak için izlediği strateji dört ana başlık altında toplanmaktadır. Bunlar;

• “Nitelikli elemanlar ile çalışmak ve çalışanların iş motivasyonlarını sağlamak” Finansbank için başta sayılabilecek ve hedefe ulaşmada en önemli konulardan birisi olarak ortaya çıkmaktadır. Finansbank’ın en önem verdiği konulardan bir tanesi olan İnsan Kaynakları aynı zamanda bankanın başarılarında atılan adımların kaynağı olarak görülmektedir. Bununla birlikte diğer başlıklar;

• Bankanın kurumsal ve perakende bankacılık operasyonlarının dengeli ve sürekli büyümesi,

• Ürün gelişimi ve ürünün müşteri bazına dağıtımına yönelik ileri düzeyde bir bilişim teknolojisi altyapısı desteğini geliştirmek, uygulamak ve

• Dış ticaretin finansmanı alanında katma değer sağlayacak hizmetler sunmak amacıyla yan kuruluş, ortak şirket ve muhabir bankalardan oluşan uluslararası ağı verimli şekilde kullanmaktır.

QNB FİNANSBANK İş Başvurusu

QNB FİNANSBANK, kariyerinizi zirveye taşımanız için kapılarını açıyor!

QNB FİNANSBANK firmasına iş başvurusu yaparak heyecan verici bir kariyerin kapılarını aralayabilirsiniz. Siz de QNB FİNANSBANK ailesine katılarak profesyonel gelişiminize katkı sağlamak ve keyifli bir çalışma ortamında yer almak için hemen başvurun.

En güncel QNB FİNANSBANK iş ilanlarına göz atın ve hayalinizdeki işe bir adım daha yaklaşın!

QNB FİNANSBANK iş ilanlarına iş başvurusu yapmak için aday girişi yapın veya cv oluşturun.

Benzer Firmalar
Burgan Bank
Burgan Bank
Benzer Firmalar
Burgan Bank
Burgan Bank
Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver