Rimaks Tekstil

Tekstil  

www.rimaks.com

Rimaks Tekstil hakkında:

Rimaks Tekstil Sanayi 1980 yılında dokuma sektöründe hazır giyim üretmek amacıyla kurulmuştur. Kurulduğu yıllarda spor giyimde butik olarak hizmet vermiş daha sonra 1988 yılında dünya markaları için üretim faaliyetleri başlatılmıştır. 1990 yılından sonra iç piyasayı bırakıp tamamen ihracata yönelmiştir.

Gelişen süreç içinde günlük kullanıma yönelik spor giyim ve denim alanında faaliyet gösteren Rimaks, yönetimin yenlikçi politikaları ile hızla büyüyerek bugünkü seviyelerine geldi. Kurulduğu tarihten günümüze kadar üretim kapasitemiz aylık 20 000'nden 200 000'lere ulaşmıştır. Bu doğrultuda tüm üretim fonksiyonları Rimaks çatısı altında toplanarak konfeksiyon üretiminin kesim, dikim, yıkama ve kalite kontrol süreçleri geliştirilerek bütün bir üretime geçilmiştir.

Bugün Rimaks bünyesinde 300 çalışan bulunmaktadır. Yılda 2 500 000 adet mamul ihraç eden Rimaks'ın yıllık cirosu da 30 000 000 $ civarındadır. Çalıştığımız kapalı alan 15 000 metrekare büyüklüğündedir.

Uluslararası fuarları ve yayınları sürekli takip ederek spor giyimde tasarımcılarının yarattığı ürünleri ihraç eden Rimaks yenilikleri vizyonuna ve üretimine yansıtarak müşteri memnuniyetini en önemli misyonu olarak görmektedir.

Rimaks Tekstil İş İlanları