Sabay

Lojistik  

www.sabay.com.tr

Sabay hakkında:

1984 yılında İskenderun' da kurulmuş olan Sabay Denizcilik ve Uluslararası Taşımacılık Ltd. Şti., bugün Türkiye genelinde; İstanbul (İdari ve Atatürk Hava Limanı ofisleri), İzmir, İskenderun ve Mersin ofisleri olmak üzere, 5 ofisi ile uluslararası taşımacılık konusunda hizmet vermektedir.

İskenderun' da, gemi acenteliği ve kara yolu taşımacılığı ile sektöre adım atan SABAY, 1985 yılında konteyner taşımacılığı, 1994 yılında hava kargo taşımacılığı ve1998 yılı itibariyle de parsiyel konteyner taşımacılığı hizmetlerine başlamış olup, bu hizmetlerini başarılı bir şekilde yürütmektedir.

SABAY' ın büyümesindeki en önemli unsur; teknolojiye ve kişiye yaptığı yatırımlardır.

Toplam 25 kişiden oluşan, konularında uzman kadrosuyla SABAY, ihtiyaç duyduğunuz her türlü taşımacılık ve lojistik hizmetini eksiksiz ve profesyonelce yerine getirmektedir.

Uluslararası arenada önemli atılımlar gerçekleştiren SABAY, taşımacılık ve lojistik sektörünün en önemli kurumlarından olan;

IATA (International Air Transport Association)

IASA (International Air Shipping Association)

FIATA (Federation Internationale des Associations de Transitaires et Assimiles / International

Federation of Freight Forwarders Associations)

UTIKAD (Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği) üyeliklerini, gururla taşımaktadır.

İstanbul / Atatürk Hava Limanı, İzmir / Adnan Menderes Hava Limanı ve Adana / Şakir Paşa Hava Limanı' nda yetki belgesine sahip olan SABAY' ın, 2003 yılında hava kargo taşımacılığında ulaştığı rakam $ 2.000.000' dır.

Kurulduğu günden bugüne, sürekli olarak gelişmeyi ve ilerlemeyi hedefleyen Sabay Denizcilik ve Uluslararası Taşımacılık Ltd. Şti.; siz değerli müşterilerine en iyi hizmeti sunmak ve sektörünün gereksinimlerini en uygun şekilde karşılamak için önemli yatırımlarda bulunmaktadır.

Bu yatırımların başında; İstanbul / Hadımköy' deki 40.000 m 2 alana sahip Sabay lojistik merkezi gelmektedir. 2004 yılında tamamlanması planlanan bu yatırımı ile SABAY, bir çok firmanın sahip olmayı düşlediği modern ve çok amaçlı bir hizmet alanına sahip olacaktır. Her türlü lojistik ve depolama hizmetinin sağlanması planlanan merkezde, kendi konteyner sahasına sahip olmanın heyecanını duyan SABAY, bu süreçte sizlerle olan çalışmalarını geliştirmek ve hizmetini çok daha iyi seviyelere getirmek adına tüm imkanlarını değerlendirecektir.

HİZMETLERİMİZ

Gemi Acenteliği

Kurulduğumuz günden bugüne, her yıl ortalama 180 gemiye liman acenteliği ve boğaz geçişi hizmeti vermekte ve yaklaşık 200 civarında Armatör, broker ve yük sahibini Türk limanlarında temsil etmekteyiz.

İstanbul, İzmir, Mersin ve İskenderun Limanlarında kendi ofislerimiz ile, diğer limanlarda ise tali acentelerimiz ile Tanker, Dökme Yük ve Konteyner gemilerine acentelik hizmeti vermekteyiz.

Günün 24 saati operasyona nezaret eden ekibimiz, tüm raporları eksiksiz ve zamanında ilgililere ulaştırmaktadır.

Konteyner Taşımacılığı

Firmamız, armatörler ile yapmış olduğu anlaşmalar sonucunda, konteyner taşımacılığında oldukça yüksek bir hacme ulaşmış bulunmaktadır. FCL (komple konteyner yüklemesi) yanında LCL (parsiyel konteyner yüklemesi) hizmetini de gün geçtikçe geliştirmektedir. FCL olarak dünyanın bir çok limanına ve LCL olarak da Libya ( Benghazi ) Ukrayna (Odessa),İsrail (Ashdod ve Haifa), Mısır (Port Said ve Alexandria), Ukrayna (Odessa), İspanya (Barcelona), Fas (Casablanca), A.B.D. (New York), Singapur (tüm uzak doğu limanları için) ve B.A.E. (Dubai) limanlarına her hafta düzenli olarak parsiyel konteyner yüklemesi gerçekleştiren firmamız sizlere bu konuda en iyi hizmeti vermeyi amaç edinmiştir.

Yüklemelerinizde ihtiyacınız olan bilgiye en kısa zamanda ve en doğru haliyle ulaşmanız için personelimiz her zaman hizmetinizde olacaktır. Operasyon ekibimiz, yüklemelerinizi başlangıcından sonuna kadar takip etmekte ve gerekli işlemleri eksiksiz olarak yerine getirmektedir. Yükünüzün varış ve teslim bilgilerini her zaman öğrenebileceğiniz hizmetimizle sizlere rahatlığı ve güveni sunuyoruz.

Hava Kargo Taşımacılığı

1994 yılında hava kargo taşımacılığına başlayan firmamız, 1998 yılında sahip olduğu IATA üyeliği ile hava kargo taşımacılığında yüksek hizmet kalitesine ulaşmıştır.

Geniş acente ağımız sayesinde, yükünüzün kapınızdan alınıp alıcısına teslim edilmesine kadar, tüm işlemler kusursuz bir uyum içerisinde yürütülmekte ve tüm bilgiler tarafınıza eksiksiz olarak, zamanında verilmektedir.

İstanbul / Atatürk, İzmir / Adnan Menderes ve Adana / Şakir Paşa Hava Limanlarında sahip olduğumuz yetki belgelerimiz ve bu hava limanlarındaki uzman kadromuzla sizlere ayrıcalıklı hizmeti sunuyoruz. Hava limanı ekibimiz yüklemelerinizde her zaman yanınızda olacaktır. En uygun navlunlara en iyi hizmet ile ulaşabilmeniz için firmamız her zaman hizmetinizdedir.

Kara Yolu Taşımacılığı

Kara yolu taşımacılığında gereken önem ve hassasiyetin bilincinde olan firmamız bu konuda sizlere en güvenilir hizmeti sunmayı amaç edinmiştir.

Lojistik merkezimizin hizmete girmesine kadar, 25 adet kiralık aracıyla hizmet veren firmamız, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, Orta Doğu ve BDT ülkelerine taşımalar gerçekleştirmektedir. Şu anda 25 araçlık filomuzda 2 adet frigorifik, 3 adet askılı ve 20 adet çeşitli tiplerde 13,60 treyler bulunmaktadır. Komple araç yüklemelerinin yanında, kiralık araçlarımız ve partnerlerimiz aracılığı ile vermiş olduğumuz parsiyel servisimizde de kusursuz hizmet anlayışımızı korumaktayız.

Yükünüzün teslim alınmasından alıcısına ulaştırılmasına kadar, uzman kadromuz her türlü konuda sizlere yardımcı olacaktır .

Kombine Taşımacılık

Tüm yüklemeleriniz için alternatif olarak veya ihtiyaç duyulması halinde; gemi + uçak, kamyon + uçak ve gemi + kamyon taşımacılığı hizmetini eksiksiz olarak vermekteyiz.

Proje Taşımacılığı

Sabay olarak bugüne kadar birçok proje taşımasını eksiksiz şekilde gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bu konuda ihtiyacınız olan koordinasyon, uzman ekibimiz tarafından sağlanmakta olup, sizlere, rahat ve güvenli bir hizmet sunulmaktadır. Her türlü özel ekipman ve araç temini tarafımızca gerçekleştirilmektedir

Sabay İş İlanları

Sabay firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!