Seval Kablo

Elektrik ve Elektronik  

www.sevalkablo.com

Seval Kablo hakkında:

Türkiye ve Dünyada sektörünün önde gelen firmaları arasında yer alan Seval Kablo, kaliteli ürünleri, müşteri memnuniyeti için yapmış olduğu yatırımları ve yenilikçi yapısıyla Türk kablo sektörünün her açıdan “ Yeni Yıldızı” olmuştur.

1980 yılında Denizli’deki 300 m2’lik tesisinde enerji kabloları üretmeye başlayan Seval Kablo bugün yaklaşık 50,000m2 si kapalı 70,000m2 bir alana sahip entegre 6 fabrikasında yılda 42,000 ton bakır, 60.000 ton granül işleme kapasitesine ulaşmıştır.

Seval Kablo 2014 yılında sektörde bir ilk olarak fabrikalarını satış bölgesi ve üretim sınıflandırılmasına göre ayırmış, konusunda uzman personelleri ile en üst düzey kalitede üretim yapmaktadır. Her zaman yeni ürünlere ve fikirlere yatırım yapan, mevcut dinamik yapısıyla Seval Kablo bugün sahip olduğu sektörün en büyük ve modern Kalite Kontrol, Ar-Ge Laboratuvarlarındaki özenli çalışmalarıyla, yüzün üzerinde kablo çeşidi üreterek bu alanda sektör lideri olmuştur.

Seval kablo tesislerinde 66 kV‘a kadar Bakır ve Alüminyum iletkenli Orta Gerilim kabloları, 0,6/1 kV Alçak gerilim kabloları, Profire marka yangına dayanıklı alev yaymayan kabloları, bakır ve çelik zırhlı enerji kabloları, tesisat kabloları, kontrol kumanda kabloları, yağ ve hidrokarbona dayanıklı kabloları, trafik sinyal ve havaalanı pist aydınlatma kabloları ile birlikte müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda proje bazlı özel kablolar üretebilmektir. Seval kablo 2016 verilerine göre kablo sektöründe Türkiye birincisi, tüm ihracatçı firmalar arasında Türkiye 93.,Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında 199., Fortune 500 Türkiye listesinde 285. olmayı başarmıştır.

Türkiye ve Dünya'daki kalite belgelerini almaya hak kazanan ve kaliteden ödün vermeyen Üretim Politikası ile Seval Kablo imal ettiği ürünlerin %70'ini 49 ülkeye ihraç etmekte ve Türkiye Ekonomisine büyük bir katma değer sağlamaktadır.

Seval Kablo ürünlerini TSE-HAR, IEC, BS, EN, SASO, VDE, KEMA, GOST standartlarına, CE Direktifine ve RoHS'a uygun bir şekilde üretmektedir.

Seval Kablo İş İlanları