Teknokrom

Makine  

www.teknokrom.com/

Teknokrom hakkında:

Şirketimiz, kuruluş yılı 1960'lı yıllara kadar uzanan TEKNİKİŞ firmasının bir alt kuruluşudur. TEKNOKROM, likit gıda maddeleri depolanması amacıyla Krom-Nikel tank imalatı yapan İtalyan L.A.INOX firmasının bir süre öncesine dek Türkiye mümessili olarak faaliyet göstermekteydi.

Değişen ekonomik şartlar ve tankların İtalya'dan transport zorluklarından dolayı TEKNOKROM LTD. ŞTİ., İtalya'da teknisyenlerinin L.A.INOX firmasında görmüş olduğu kurslar ışığında aldığı know-how'ı Türkiye - İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi bölgesinde bulunan 10.000 m2 toplam alanda 5.000 m2 kapalı alana sahip tesislerine aplike ederek, Avrupa'nın bu sektörde en gelişmiş teknolojiye sahip ülkesi olan İtalya'da kullanılan tüm üst düzey mekanik-robot kaynak teknolojisini, yapmış olduğu yatırımlar neticesinde, aynen kurmayı ve kullanmayı başarmıştır.

Üretim yelpazesinde bulunan tüm tanklar, el deymeden yapılan, robot TIG kaynağı teknolojisi kullanılarak imal edilirler. Ayrıca, tüm imalat safhaları Türkiye'de sadece firmamızda bulunan bant teknolojisiyle son derece modern bir şekilde, oluşabilecek her türlü işçilik hatasından arındırılmış olarak makineye ve bilgisayar teknolojisine dayanan robot kaynak sistemiyle yapılmaktadır.

TEKNOKROM LTD. ŞTİ. kuruluş yılı olan 2001 yılından bu yana toplam 5.000.000.- litreye yakın tank üretimi yaparak kısa sürede çok büyük bir başarı yakalamıştır. 2003 yılı itibariyle ihracata da yönelen şirketimiz özellikle Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan, Kıbrıs, İsrail, Ürdün, Suudi Arabistan ve Lübnan gibi yakın ülkelerin yanında Avustralya gibi uzak ülkelere de ihracat yaparak yavaş yavaş ismini ve kalitesini tüm dünyaya duyurmaya başlamıştır.

TEKNOKROM LTD. ŞTİ. ilk kurulduğu dönemlerde paslanmaz çelik standart zeytinyağı depolama tankları imalatıyla üretimlerine başlamış olmasına rağmen bugüne kadar geçen kısa süre içerisinde Şarap, Meyve suyu, Çikolata, Süt, Kimya ve İlaç Sanayi gibi değişik sektörlere de ürünler üretmeye başlayarak bu alanlarda da iddialı bir konuma gelmeyi başarmıştır.

TEKNOKROM, artık Türkiye'de kendini kalitesiyle kabul ettirmiş ve ülkemizin önemli markalarından biri olmuştur. Şirket olarak en büyük hedefimiz, kaliteden ödün vermeyerek çıtamızı daima yukarıya taşıyabilmek ve bunun neticesinde ihracat potansiyelimizi arttırarak dünyada ismimizi duyurmak ve hitap ettiğimiz sektörlerde söz sahibi firmalardan biri olabilmektir.

Teknokrom İş İlanları