Kars İş İlanları

 
Hepsini Temizle
Kars
Sayfa:/11

İş Habercisi - Kars İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?

Kars İş İlanları

Kars, Doğu Anadolu bölgesinde yer alan illerimizden biridir ve şehirde sanayi çok fazla gelişmediğinden, şehrin ekonomisi büyük oranda hayvancılık ve ormancılığa dayalıdır. Son yıllarda turizm ve hizmet sektöründe de önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Şehirdeki ekonomik yapı daha dinamik bir hale gelmektedir.

Tarım

Şehirde tarım yaygın olarak yapılmasına rağmen tarımdan elde edilen ürünler sınırlıdır. İklimin çok sert olması iyi tarım yapılmasını engeller.

Ekilen ürünler arasında, pamuk, şekerpancarı, fasulye ve fiğ vardır. Sebze-meyvecilik çok gelişmiş durumda değildir. En çok yetişen meyve elmadır. Az miktarda tütün de yetişmektedir. Bu ürünlerin yetiştirildiği tarlalarda istihdam edilmek üzere verilen personel ilanlarına, Kars iş ilanları sayfasını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Hayvancılık

Tarımdan daha yaygın şekilde hayvancılık yapılmaktadır. Mera ve çayırları hayvancılığa uygun biçimde geniştir. Şehrin topraklarının %70’ini meralar kaplar. Şu anki durumun 10 katına kadar hayvan beslemek de aslında mümkündür. Sığır beslemesinin en çok yapıldığı ildir.

Turizm

Şehirde son yıllarda turizm patlaması yaşanmaktadır. Kışın karlar altında kalan muhteşem doğal güzellikleri görmek isteyen birçok insan Doğu ekspresi ile Kars’a gitmektedir. Ani harabeleri şehrin en çok dikkat çeken turistik bölgesidir.

Kış turizminin hareketlenmesiyle birlikte şehirdeki otel ve restoranların sayısı da yükselmiştir. Bu otellerde çalışmak üzere aşçı, garson gibi personeller aranmaktadır. Şehre büyük istihdam sağlayan turizm sektöründeki ilanlara, Kars iş ilanları takip edilerek ulaşılabilir.