Tunceli İş İlanları

 
Hepsini Temizle
Tunceli
Sayfa:/11

İş Habercisi - Tunceli İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?

Tunceli İş İlanları

Tunceli, ekonominin temel olarak tarım ve hayvancılığa dayalı olarak geliştiği illerimizden biridir. Şehirdeki aktif nüfusun %80’i tarımla ve hayvancılıkla uğraşmaktadır.

Tunceli’de Tarım Sektörü

Tunceli’de iki temel geçim kaynağından birisi tarımdır. Tarımda yetiştirilen temel ürün buğday olmasına rağmen az miktarda yetiştirilmektedir. Buğdayın yanında, arpa, fasulye, soğan da tarım sektörünün verdiği ürünler arasında bulunmaktadır. Oldukça az miktarda olsa da pamuk da yetiştirilmektedir. Ayrıca, şehirde iyi cins ve kokulu bir tütün türü de ekilmektedir. Şehirdeki iş ilanları genel olarak tarım odaklıdır.  Tarlalarda çalışacak elemanlar özellikle hasat döneminde sık olarak aranmaktadır.

Hayvancılık

Tunceli’de halkın birincil geçim kaynağı hayvancılıktır. Hayvancılık besi hayvancılığı değil, mera hayvancılığı şeklinde yapılmaktadır. En çok beslenen hayvanlar, sığır, koyun ve kıl keçisidir. Ayrıca şehirde arıcılık da gelişmiştir.

Ormancılık

Şehirdeki aktif sektörlerden birisi de ormancılıktır. Tunceli orman açısından zengin iller arasındadır. Tunceli’deki ormanlardan yıllık yaklaşık 420 bin ster yakacak odun çıkmaktadır.

Sanayi

Şehirde ulaşım imkânlarının kısıtlı olması ve arazisinin engebeli olmasından dolayı sanayi sektörü fazla gelişmemiştir. Buna rağmen belli başlı birkaç fabrika bulunmaktadır. Yem fabrikası, süt fabrikası, halı ipliği fabrikası bunlar arasından en çok öne çıkanlardır. Bu fabrikalarda yılın belli dönemlerinde personel açığı oluşmaktır ve Tunceli iş ilanlarında buralarda çalışacak personel arayışlarına rastlanmaktadır. Tunceli iş ilanlarını takip ederek kendinize uygun işlere göz atabilir ve istediklerinize başvurabilirsiniz.