Canan Çakmakcı :

Canan Çakmakcı : "Son dönemde odaklanmış olduğumuz şehir hastaneleri veya entegre sağlık kampüsleri projeleri çerçevesinde ciddi anlamda yeni istihdam sağlayacağız. "

Tepe Servis ve Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Canan Çakmakcı ile destek hizmetleri, entegre tesis yönetimi, çağrı merkezi ve akıllı kart hizmetleri  ile ilgili konularda keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Tepe Servis ve Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Canan Çakmakcı ile destek hizmetleri, entegre tesis yönetimi, çağrı merkezi ve akıllı kart hizmetleri  ile ilgili konularda keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Bize biraz Tepe Servis ‘den bahsedebilir misiniz? Tepe Servis ve Yönetim A.Ş Bilkent Holding’e bağlı olarak 2008 yılında temizlik başta olmak üzere destek hizmetleri, entegre tesis yönetimi, çağrı merkezi ve akıllı kart hizmetleri alanlarında hizmet vermek amacıyla kurulmuştur.  8 yıl gibi çok kısa bir sürede 5.000’i aşan personelimizle, 200’e yakın kurumsal müşteriye, 78 ilimizde 1700 noktada hizmet veren, sektörde dikkat çeken bir şirket konumuna geldik. Bu çerçevede,  bu kadar kısa sürede tamamen organik büyüme ile bu seviyeye ulaşan %100 yerli bir şirket olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Tepe Servis olarak sunduğunuz hizmetler nelerdir? Artık günümüzde birçok şirket, ana faaliyet konularına daha fazla zaman ayırabilmek, varlıklarını daha iyi yönetebilmek, risk ve maliyetlerini düşürmek ve bunlara bağlı sorunları ortadan kaldırmak için destek hizmetleri ve tesis yönetimi konularında hizmet sunan firmalarla çalışmayı tercih ediyor. Biz de bu noktada uzman ekiplerimiz ve kaliteli hizmetlerimizle devreye giriyoruz.

Destek hizmetleri sektöründe hizmetler portföyünün genişliği, müşteriler için her hizmetin alınabileceği tek bir çözüm ortağı olabilmek büyük önem taşıyor. Bu hedefle yapılanan Tepe Servis, temizlik ve destek hizmetlerine ilaveten Entegre Tesis Yönetimi,  Akıllı Kart ve Çağrı Merkezi hizmetleri de sunuyor.

Amiral gemisi olarak nitelendirebileceğimiz hizmetlerimiz Tesis Yönetimi, Temizlik ve Destek hizmetleridir. Bu iki alanda oldukça iddialıyız. Sunduğumuz Entegre Tesis Yönetimi (temizlik - güvenlik- teknik bakım - bahçe bakım -ofis destek, vb.) hizmetleriyle, tamamen profesyonel bir yönetim anlayışı gerektiren tesislerin idari süreçlerini devralmakla kalmıyor, yönetim maliyetlerini düşürmek ve daha iyi ortamlar yaratmak amacıyla ihtiyaçlara dönük çalışmalar da yürütüyoruz.

Şu anda 3 ulusal bankadaki hizmetlerimize ilaveten, kamu - özel sektör ortaklığı (Public-Private Partnership / PPP) kapsamında açılacak şehir hastaneleri veya entegre sağlık kampüsleri olarak da ifade edilen projelere, P2 paketi içerisinde yer alan tıbbi olmayan destek hizmetlerine odaklanmış durumdayız.

Tepe Servis Card’ın kullanıcıları gün geçtikçe artıyor sektördeki güçlü rakiplere rağmen sizi rakiplerinizden ayıran özellikleriniz nelerdir? Tepe Servis Card markasıyla 2008 yılından itibaren, ilk önce Bilkent Holding grup şirketlerine ardından grup dışındaki firmalara hizmet vermeye başladık. Tepe Servis Card’ı rakiplerinden ayıran özellikleri %100 Türk firması olması ve ülke ekonomisi için çok önemli bir misyonu bulunan Kobi’lere destek olmasıdır. Bu kapsamda 11.Kobi Zirvesi’nde “yemek kartı sponsoru” olarak da yer aldık. Ayrıca Tepe Servis Card kullanıcıları günün sonunda sadece bir Türk firması ile çalışmış olmakla kalmayıp aynı zamanda Bilkent Üniversitesi’nde okuyan burslu öğrencilere de katkı sağlıyor. Bir başka farkımız ise; Tepe Servis Cardkullanıcıları; Sports International, Tepe Güvenlik Alarm Sistemlerigibi Bilkent Holding bünyesinde sunulan hizmetlerden indirimli ve avantajlı olarak faydalanabilmekteler.

2017 yılı için istihdam politikanızdan bahsedebilir misiniz? Tepe Servis bünyesinde bir büyüme gerçekleşecek mi? Son dönemde odaklanmış olduğumuz şehir hastaneleri veya entegre sağlık kampüsleri projeleri çerçevesinde ciddi anlamda yeni istihdam sağlayacağız. Ülke çapında bu alanda sözleşmeleri imzalanan 18 adet projenin 2016 yılı bitmeden hizmete girmesi beklenenlerin 3’ünde Tepe Servis olarak biz hizmet vereceğiz. Söz konusu üç projenin toplam personel sayısı 3000în üzerinde. . Bu anlamda, tesis yönetimi, teknik yönetim, temizlik, resepsiyon, danışma, halka ilişkiler, lojistik, sağlık yönetimi ve benzeri konularda ihtisas sahibi tüm profesyonellere buradan çağrımızı da iletmek isteriz.

Hizmet içi eğitim, yüksek denetim mekanizması ve personel seçiminde gösterdiğimiz titizlik sayesinde, sektörümüzde liderler arasındaki yerimizi aldık. Profesyonel ekiplerimiz ve sunduğumuz hizmetin kalitesi , Bilkent ve Tepe markalarının bize kattığı güç sayesinde kısa sürede hatırı sayılır kurumsal bir portföye sahip olduk. Önümüzdeki dönemde de aynı şekilde gelişmeye ve büyümeye devam edeceğimize inancımız tam.