Ata Holding

Holding  

www.ataholding.com.tr

Ata Holding hakkında:

Günümüzde çok çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Ata Şirketler Grubu'nun kökleri 1969 yılında kurulan Seri İnşaat'a kadar uzanmaktadır. Bu şirketin kurulması ile geliştirilen iş felsefeleri günümüzde de Grup şirketleri tarafından aktif bir şekilde uygulanmaktadır. Ata İnşaat'ın üç ortağından biri olan Seri İnşaat, Türkiye'nin en büyük projelerinden Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) içinde yer alan ve maliyeti 2 milyar ABD doları olan Atatürk Barajı ve Hidroelektrik Santralı'nın yapımı gibi çok önemli bir görevi üstlenmiştir. Bu büyük proje 120 ay gibi çok kısa bir sürede tamamlanarak dünya rekorları arasında yer almış ve dünya inşaat sektörünün ilgisini çekmiştir. Atatürk Barajı ve Hidroelektrik Santralı, Grubun inşaat alanındaki en büyük referanslarından birini oluşturmaktadır.

Ata Grubu şirketleri günümüzde inşaat, finans, teknoloji, gıda, turizm ve dış ticaret gibi çok değişik alanlarda faaliyet göstermektedir. Faaliyet alanlarındaki bu çeşitlilik Grubu piyasa koşullarında oluşabilecek beklenmedik şiddetli dalgalanmalara karşı korumaktadır. Bunun yanısıra Grup hazır gıdanın da dahil olduğu perakende pazarlarda etkinliğini artırarak, ABD kökenli BURGER KING'in Türkiye'deki tek yetkili temsilcisi olmuştur.

Türkiye'deki büyük turizm potansiyelini göz önünde bulunduran Ata Grubu, turizm sektörüne de yatırımlar yapmıştır. Grup, 1991 yılında İzmir Hilton'un bulunduğu İzmir Enternasyonel Otelcilik şirketi hisselerinin bir bölümünü satın almıştır. Tamamen deniz manzaralı olan İzmir'in merkezindeki bu beş yıldızlı otel, Ege Bölgesi'nin önemli turizm yatırımlarından biridir. Grubun ticaretin bütün önemli alanlarında 30 yıl boyunca hizmet vererek edindiği deneyim, geleceğe doğru atılacak emin adımların temelini oluşturmaktadır. Grup, geçmişteki, günümüzdeki ve gelecekteki iş kültürünün sentezini oluşturmayı amaçlayan genç ve dinamik Türk girişimciliğinin önderliğini yapmaktadır.

Ata Holding İş İlanları