Bias Mühendislik

Mühendislik  

www.bias.com.tr

Bias Mühendislik hakkında:

Bias Ltd. 1997 yılında kurulmuş bir mühendislik firmasıdır. Ankara, İstanbul ve İzmir'de ofislerimiz mevcuttur. Bias, firmaların AR-GE bölümlerinde, tasarım ve ürün geliştirme sürecinde ihtiyaç duyulan, bilgisayar destekli mühendislik ve test-ölçüm konularında anahtar teslim çözümler sunmaktadır.

Savunma, otomotiv, beyaz eşya ve imalat sanayiindeki firmalar ile birlikte çalışan ve müşteri memnuniyetini her zaman en önde tutan Bias, satış öncesi ve sonrası teknik desteğin en iyisini sunmak için çalışmaktadır.

Firmamız genç ve dinamik mühendislerin kendini geliştiribileceği, yaptığı işten maddi ve manevi tatmin olabileceği, yeni ve girişimci fikirlere açık, sürekli büyüme içinde olan bir işyeridir.

Faaliyet Alanları

Temel olarak 3 ana grupta toplanabilir.

1. CAE (Bilgisayar Destekli Mühendislik)
Bilgisayar destekli mühendislik konusunda dünya lideri olan MSC.Software (Nastran & Patran) firmasının Türkiye temsilcisidir. Savunma ve otomotiv sanayii firmaları başta olmak üzere, bir çok firmada kullanılan yazılımlar konusunda, Bias satış, teknik destek ve eğitim hizmetleri vermektedir.

2. Test & Ölçüm
Veri toplama sistemleri, telemetri sistemleri, güç ve sinyal işleme ünitelerinin satışını yapmaktadır. Strain gage, basınç, ivme, kuvvet ve deplasman sensörleri ile çoğunlukla firmaların ARGE bölümlerine hizmet vermektedir.

Deneysel Akışkan Dinamiği konusunda dünya lideri olan Dantec Dynamics firmasının Türkiye temsilcisidir.

3. Mühendislik Hizmetleri
Konusunda tecrübeli mühendis kadrosu, yazlım ve test&ölçüm altyapısı ile ihtiyaç duyan firmalara mühendislik hizmetleri sunmaktadır. Bu hizmetler kısaca şöyle sıralanabilir.

Dinamik simülasyonlar, sonlu eleman mukavemet analizi (FEA), ürün tasarımı, ölçüm hizmetleri. Otomotive yönelik hizmetler arasında yol datası toplama, yorulma ve ömür hesapları, ömür testi prosedürü oluşturma, titreşim ve gerilme analizleri sayılabilir. Savunma sanayiinde ise silah sistemlerinin mukavemet ve dinamik analizleri, patlama simülasyonları, özel amaçlı sensör geliştirme, özel amaçlı yazılım geliştirme hizmetleri verilmektedir.

Firma Bilgileri

  • Çalışma Saatleri
    • Haftaiçi: 08:30-18:00

Bias Mühendislik İş İlanları

Bias Mühendislik firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!