Erikoğlu Mühendislik

Mühendislik  

www.erikoglumuhendislik.com.tr/index.html

Erikoğlu Mühendislik hakkında:

Türkiye ve Amerika’ daki üretim tesisleriyle dünyanın sayılı bakır üreticilerinden ER-BAKIR’ ın kurucusu ERİKOĞLU AİLESİ, dünyanın akü alanında teknoloji yaratıcılarından Alman üretici HOPPECKE ile Türkiye pazarı için güçlerini birleştirdi.

Ahmet Nuri Erikoğlu, 1932 yılında bakır ustası olarak iş hayatına atılmış, hedeflerine sağlam adımlarla ilerlerken, bakır levha üretimi ile başlayan bu yolculuğunda birçok başarıya imza atmış, başta memleketi Denizli’ ye ve ülkesine istihdam sağlayan başarılı ve hatırı sayılır bir iş adamı olmuştur.

ERİKOĞLU GRUBU, 1955’te İstanbul’ da Türkiye’ nin ilk bakır elektroliz tesisi kurulumunun ardından Denizli’ de önce 1969’ da ERGÜR KABLO, 1972’de ER-MAY A.Ş ve 1981’ de ER-BAKIR’ ın inşasıyla tüm dünyada adını duyurmayı başarmıştır. 1989 yılında emaye tel sektörünün lideri olan ERİKOĞLU EMAYE BAKIR TEL SANAYİ A.Ş. faaliyete geçmiştir.

Türkiye’ nin lokomotif şirketlerinin oluşturduğu Anadolu Kaplanları listesinin 1.sırasını yıllardır kimseye kaptırmayan ER-BAKIR, hem kendi sektörünün lideri, hem de Avrupa’ nın tek çatı altında en büyük üretim tesisine sahiptir, bu başarılarını 2014 yılında Amerika’ da açmış olduğu 80.000 Tonluk üretim tesisi ile taçlandırmıştır.

Yaptığı yatırımlarla; NASA, BOEING, TESLA, gibi ünlü birçok dünya devi kuruluşların tedarik zincirine katılmayı başaran, ERİKOĞLU GRUBU çevreye ve yenilenebilir enerjiye verdiği önemle çok sayıda güneş enerjisi santralini de işletmektedir.

HOPPECKE, Almanya/Brilon merkezli, köklü bir akü üreticisidir. ERİKOĞLU GRUBU gibi HOPPECKE da yaklaşık 100 yıllık bir geçmişe sahip, kurumsallaşmış bir aile şirketidir. Yıllık 2,5 GWh üretimini 14 ayrı fabrikasında gerçekleştirmekte olup 2.000’ den fazla çalışanı, 10.000’ den fazla müşterisi olup 150 ülkede faaliyet göstermektedir.

Erikoğlu Mühendislik İş İlanları

Erikoğlu Mühendislik firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!