İkon Yapı

Yapı Malzemeleri  

www.ikonyapi.com.tr

İkon Yapı hakkında:

"İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ" DENİNCE AKLIMIZA "BİZ" BİLİNCİ GELİR

Çünkü yüzümüzü müşterimize döndüğümüzde "memnun yüzler" görebilmek için;
Tüm; çalışanlarımız gülümsemeli, hissedarlarımız gülümsemeli ve tedarikçilerimiz gülümsemeli.
Ülkemizin insani değerleri ile bütünleşmiş olmanın verdiği güven duygusu ile
BİZ gülümsemeliyiz.

BİZ MEMNUNSAK, MÜŞTERİMİZ DE MEMNUNDUR

Aktif olmak, faydalı olmak ve sosyal olmanın yanı sıra arada bir "ezber bozmak", bizi memnun eder.
Tabi ki "memnuniyet" deyince; "kazançta olmayı" da anlarız.
İşini bilen ve memnun olarak gerçekleştiren, kendinden emin bir şekilde huzur ile sürdüren, doğruluktan şaşmayan, telaşsız ve yılmaz bir ekip BİZİM kazancımızdır.
Ülkemiz insanının üretimlerini ve emeklerini layığı ile kıymetlendirmek yani; "ölçmek, doğru değerini belirlemek ve değer kazandırmak" ise bizim için temel ilkedir.

KIVANCIMIZ; BU POLİTİKA DOĞRULTUSUNDA GÖSTERİLEN ÇABALAR VE DELİLLERİNİN GÖRÜNMESİDİR.

İKON'da İŞE ALIM SÜRECİ...

İKON olarak üstün performansın üstün yetkinliklerle sağlanabileceğine inanıyoruz. İşe alım politikamız da bu yaklaşıma paralel olarak yetenekli insan kaynağının cezbedilip İKON ailesine katılması ve sürekli geliştirilmesi esasına dayanmaktadır.
İşe alım sürecinden başlayarak tüm insan kaynakları süreçlerinin ortak paydasını yetkinlikler oluşturur ve tüm süreçler çalışanlarımızın ve yöneticilerimizin yetkinliklerini geliştirmeye/artırmaya yönelik işletilir.
İşe alım sürecimizde bütün adaylarımız, hem İKON yetkinliklerine göre hem de ilgili pozisyonun gerektirdiği yetkinliklere göre değerlendirilir. Yetkinliklerin yanı sıra İKON kültürü ve değerlerimize uygunluk, sürecin tümünde dikkate aldığımız en önemli kriterlerdir.
İKON'a iş başvurusunda bulunmak isterseniz, www.ikonyapi.com.tr adresindeki "İş Başvuru Formu" muzu doldurabilirsiniz ya da www.yenibiris.com adresinde yayınlanan ilanlarımıza özgeçmişlerinizi gönderebilirsiniz.
Yapılan tüm başvurular İKON özgeçmiş veritabanına kaydedilir. Yıllık yapılan insan kaynakları planlaması doğrultusunda, ihtiyaç duyulan pozisyonlara en uygun adayları bulmak için veri tabanımızdan yararlandığımız gibi gerekli görüldüğünde danışmanlık şirketleri ile ortak çalışmalar da yürütürüz.

İKON'da STAJ BAŞVURULARI...

İKON, üniversitelerin ön lisans, lisans ve yüksek lisans bölümlerinde öğrenim gören öğrencilere ve meslek lisesi / teknik lise öğrencilerine staj imkanı sunmaktadır. Uygulanan staj programlarında öğrencilerin öğrenim gördükleri bölüm konusunda edindikleri teorik bilgilerin uygulamalı olarak pekiştirilmesi amaçlanmakta ve iş yaşamının temel kuralları benimsetilmeye çalışılmaktadır.

Stajyer alımı her yıl ihtiyaca göre belirlenmekte ve gerekli koşulları yerine getiren stajyer adaylarının başvuruları kabul edilmektedir. Stajyer seçimi, www.yenibiris.com adresinde yayınlanan staj ilanlarımıza yapılan başvuruların değerlendirmesi sonucuna göre yapılmaktadır.


Staj başvurusunda bulunmak isteyen öğrencilerin okullarından temin edecekleri zorunlu staj belgesine gereksinim duyulmakta olup, öncelik zorunlu stajyerlere verilmektedir.

İKON'da PERFORMANS YÖNETİMİ...

İKON'da yüksek performanslı takımlar yaratmak amacıyla tüm çalışanların dahil olduğu bir performans yönetimi uygulamaktayız. Tüm çalışanlarımızın performansını düzenli olarak izlemek ve bununla ilgili açık iletişimi desteklemek ana sorumluluğumuzdur.
İKON Performans yönetimi, çalışanların ve yöneticilerin iş hedefleri konusunda anlaşmaları, hedefleri gerçekleştirebilmeleri için ihtiyaç duyulan konuları tespit etmeleri ve bu konular hakkında sürekli geribildirim verilmesine dayanmaktadır.
Performans değerlendirme sürecinde hedefler ile birlikte çalışanların İKON değerlerine ve gerekli yetkinliklere uyumu da göz önünde bulundurulmaktadır. Tüm çalışanların yetkinlikler bazında güçlü yönlerini ve gelişim alanlarını belirlemek ve bu doğrultuda mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla 360 derece değerlendirme uygulaması yapılmaktadır. Uygulama sonrasında bire bir geribildirim verilmekte ve farkındalık yaratılmaktadır.
İKON çalışanlarından, kendi performansları, gelişimleri ve kariyerleri üzerinde sorumluluk sahibi olmaları beklenmektedir. Bu bakış açısıyla, çalışanlarımızın sürekli öğrenme arzusu taşıması, takım arkadaşlarının gelişimine destek olması ve değişim gerekliliklerine uyum göstermesi en önemli performans göstergelerindendir.

İKON'da EĞİTİM VE GELİŞİM PROGRAMLARI...

İKON olarak, sektördeki lider konumumuzun sürekliliğini, sahip olduğumuz nitelikli insan kaynağının gelişimi ile sürdürebileceğimize inanmaktayız. Bu doğrultuda insana yatırım yapmak, kurumsal değerleri destekleyecek uygulamalara yer vermek ve gelişime açık iş ortamları yaratmak temel insan kaynakları politikalarımız arasında yer almaktadır.
İKON, çalışanların bilgi ve becerilerinin tanımlanmasına yardım eder, gelişme ihtiyaçlarını onlarla birlikte belirler ve uygun eğitim programları ile bu ihtiyaçların giderilmesine olanak tanır. Eğitim programları ile tüm çalışanlara kendilerini geliştirmeleri ve takım içindeki katma değerlerini arttırmak için eşit olanak ve fırsat sağlanır.

İKON'da KARİYER PLANLAMA...

İKON'da herkese eşit ölçüde kariyer fırsatı sağlanarak çalışanların mesleki, kişisel ve sosyal gelişimleri desteklenir. Yetkinlik ve performans değerlendirmeleri sonucunda, çalışanlar kariyer hedeflerini yöneticileri ile birlikte kendileri tanımlar. Böylece İKON, yöneticilerini de kendi içinden yetiştirir. Yükselme, dikey veya yatay olabilir. Bir üst göreve geçebilmek için, yeni görev tanımının gerektirdiği bilgi, deneyim ve yetkinliklere sahip olmak gereklidir.

İKON'da ÜCRETLENDİRME SİSTEMİ...

İKON'da şirket stratejilerini destekleyen, çalışanlarımızın aldıkları sorumlulukları, yetkinliklerini, eğitim ve iş tecrübelerini esas alan, "yüksek performansı" ödüllendiren ücret politikası vardır. Ücret ayarlamaları, şirket içi dengeler, çalışanların şirketin hedeflerine katkıları, kendilerini geliştirme çabaları, görevleri, enflasyon oranı ve piyasa koşulları dikkate alınarak gerçekleştirilir ve üstün performans gösteren çalışanlar katkıları ile doğru orantılı olarak ödüllendirilir.

İKON'da ÇALIŞAN MEMNUNİYETİ...
İKON olarak tüm faaliyetlerimizde çalışan memnuniyeti ve kurumsal fayda dengesini gözetmekteyiz. Bu kapsamda her yıl düzenli olarak çalışan memnuniyetini incelediğimiz anket uygulaması gerşekleştirmekteyiz. EFQM modeline göre düzenlediğimiz "İKON Çalışan Memnuniyet Anketi" nin sonuçları, detaylı olarak analiz edilmekte ve tüm çalışanlar ile paylaşılmaktadır.

Firma Bilgileri

 • Çalışma Saatleri
  • Haftaiçi: 08:00-17:30
  • Cumartesi: 00:00-00:00
  • Pazar: 00:00-00:00
 • Sosyal ve Yan Haklar
  •  Servis
  •  Araç (pozisyona bağlı)
  •  Yemek Kartı
  •  Prim (pozisyona bağlı)
  •  Yemekhane
  •  Kıyafet (pozisyona bağlı)
  •  Yol Yardımı
  •  Bayram Yardımı

İkon Yapı İş İlanları

İkon Yapı firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!