İstanbul Yiyecek ve İçecek Grubu (İYİG)

Restorancılık  

www.iyig.com.tr

İstanbul Yiyecek ve İçecek Grubu (İYİG) hakkında:

stanbul Yiyecek İçecek Grubu (İYİG) gastronomi sektörünün hızla gelişen yeni akımlarına yön vererek, Türkiye'de lider bir konumda yer almaktadır. Giderek hızlanan yaşam temposu global olarak hayat standartlarını etkilemekte ve bu konuda fazla seçenek tanımamaktadır. İstanbul Yiyecek İçecek Grubu, öncü yaklaşımları sayesinde "İyi Yemek” konseptini her şart altında, kaliteden ödün vermeden müşterilerine sunarak, değer yaratmayı hedef edinmiştir. 1996 yılında temeli atılan İYİG, hedef müşterilerine farklı alanlarda kaliteli servis verebilmek üzere sürekli olarak kendisini yenilemekte ve hızla büyümektedir.

İstanbul Yiyecek İçecek Grubu, Mikla, numnum, Trattoria Enzo, Kronotrop ve Terra Kitchen işletmelerinin yanında workshop Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nden oluşmaktadır. İYİG, "Hızlı ve Rahat” yemek konseptinden "Rafine Mutfağa” kadar gastronomi sektörünün her dalında faaliyet göstermektedir. Başarısının anahtarı "yemek kökenli” bir işletme olması, girdiği her projede İYİG'i öncü olarak konumlandırmakta ve bu avantajlı konum, İYİG'i, konusunda titizlikle eğitilmiş uzman bir ekip, birikim ve tecrübe ile ödüllendirmektedir.

Bugün, İstanbul Yiyecek İçecek Grubu, Türkiye gastronomi platformuna yön vermekte ve lider bir konumda yer almaktadır. "Kaliteli Yemek ve Servis” anlayışını sürekli olarak geliştiren İYİG, yeni vizyoner projeleri özveri, heyecan ve başarı ile gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Mars Entertainment Group ve Colony Capital LLC ile 4 yıl süren başarılı ortaklıktan sonra 2012 yılının Aralık ayında, Türkiye’nin en başarılı girişim sermayesi fonlarından biri olan İş Girişim Sermayesi ile güçlerini birleştiren İYİG, sektördeki tecrübesi ve İş Girişim Sermayesi’nin yatırım gücü ile birlikte gerçekleştireceği atılımlar sonucunda sağlam bir şekilde büyümeye devam etmektedir.

Gürs'ün ilk işletmesi olan Downtown, rafine Akdeniz / İskandinav mutfağı sayesinde İstanbul gastronomi dünyasında bir ilke imza atmıştır. Hızlı hayat temposuna rağmen, kaliteli ve iyi yemeğin mümkün olduğunu vurgulamak üzere yaratılan Downtown Cookbook, uygulanması kolay tarifler ve yemek pişirme metodları sayesinde Downtown'un başarısını müşterilerinin evlerine kadar taşımayı başarmıştır.

"Doğu Akdeniz Mutfağı” yorumu ile kısa sürede vizyoner bir konuma yerleşen NuTeras 2001 – 2009 yılları arasında başarı ile yönetilmiş ve hem uluslararası hemde Türk basının da 600’ü aşkın haber ve makalelerde yer almıştır.

Lokanta İstanbul, İYİG'in daha geniş bir kitleye ulaşmak üzere geliştirdiği, "Rahat ve Canlı” konsepti ve Uluslararası/Türk mutfağı sayesinde birçok ödül almış ve İYİG başarı zincirine yeni bir halka daha eklemiştir. Farklı mekanlara "Kaliteli Yemek ve Servis” konseptlerini taşımak üzere kurulan Caterer işletmesinden sonra, İYİG "İyi ve Lezzetli Yemeğin” rahat bir ortamda sunulduğu numnum konsepti ile ürün paletini iyice genişletmeyi başarmıştır. Temmuz 2005'te açılan Mikla ile İYİG, Yeni Anadolu Mutfağı konsepti ile "Kaliteli Yemek” misyonuna bir artı daha katmış, yerel ve uluslararası platformda önemli bir oyuncu olarak konumlanmayı başarmıştır.

İYİG, müşterilerine farklı ve yenilikçi deneyimler sunmak için 2014 yılında, Mikla ve numnum konseptlerinin yanında güçlü bir İtalyan aile lokantası olan Trattoria Enzo, "İyi yemek ye, iyi hisset” sloganıyla iyi yemeği hızlı ve uygun fiyata sunan Terra Kitchen ve çekirdeğinden kavurma yöntemine, sunumuna kadar Türkiye’de kahveciliğin en uç noktası olan Kronotrop ile gastronomi dünyasında çıtayı en yukarılara çekiyor.

Başarılı işletmelerinin yanında, İYİG tasarladığı ve gerçekleştirdiği televizyon programları sayesinde "kaliteli yemek ve kolay pişirme tekniklerini” milyonlara taşımayı başarmıştır. Son olarak yayınlanan "Lokanta'dan Eve” yemek programı, kaliteli yemeği keyifli yaşam ve insani değerler ile özleştirmiş ve hızlı tempoda yaşayanlara farklı bir yaklaşım sunarak, korkmadan "iyi yemek” pişirmeye teşvik etmiştir.

İstanbul Yiyecek ve İçecek Grubu (İYİG) İş İlanları

İstanbul Yiyecek ve İçecek Grubu (İYİG) firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!