KTSD - Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği

Dernek ve Vakıf  

www.ktsd.org.tr/sayfa-1-anasayfa

KTSD - Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği hakkında:

Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği (KTSD) olarak 2014 yılında 18,8 Milyar TL, 2015 yılında ise 20,8 Milyar TL’nin üzerinde (2016 yıl sonu itibarıyla yıllık 22,3 Milyar TL'yi bulması tahmin ediliyor) bir pazarı oluşturan kozmetik, temizlik ve kişisel bakım sektörlerindeki üretici ve ithalatçı firmaları temsil ediyoruz. Ülkede ve dünyadaki gelişmeleri takip ederek, temsil ettiğimiz sektörlerin gelişimine destek oluyor; kozmetik, temizlik ve kişisel bakım alanında ülkeye ve topluma fayda sağlayacak bilimsel temelli projeler ile, Türkiye’nin bu alanlarda Avrupa standartlarında bir ülke olarak konumlanmasını sağlıyoruz.

Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği (KTSD), 1989 yılında kurulmuş olan Sabun ve Deterjan Sanayicileri Derneği (SDSD) ile 1993 yılında kurulmuş olan Kozmetik ve Tuvalet Müstahzarları Üreticileri Derneği'nin (KTMD) temizlik ve kişisel bakım sektörlerinin ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmek için birleşmesiyle 2010 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Temizlik ve kişisel bakım sektörlerinde üretici ve ithalatçı firmaların birliğini ve geniş kapsamlı temsilini sağlayan KTSD’nin öncelikli hedefi, ülkede ve dünyadaki gelişmeleri takip ederek, temsil ettiği sektörlerin gelişimine destek olmaktır.

KTSD, temizlik ve kişisel bakım alanında ülkeye ve topluma fayda sağlayacak bilimsel temelli projeleri hayata geçirerek, Türkiye’nin bu alanlarda Avrupa standartlarında bir ülke olarak konumlanmasını sağlamayı, önde gelen sorumluluklarından biri olarak kabul etmiştir. Derneğin 2010 yılında Sağlık Bakanlığı ile birlikte hayat geçirdiği “Suya Sabuna Dokunun!” kampanyası, toplumsal sorumluluk yaklaşımının en güncel örneklerinden biridir.

KTSD’nin kısa vadeli hedefleri arasında "piyasa verileri ve teknik bilgiler ışığında temizlik ve kişisel bakım sektörlerinin bilgi kaynağı altyapısı oluşturulması" gelmektedir. İlgili sektörlerin temsilcilerine yönelik bilgilendirme toplantıları, eğitimler, seminerler düzenlemeyi planlayan KTSD, temsil ettiği sektörlerin Avrupa Birliği uyum politikaları kapsamında kamusal alandaki en güçlü sosyal paydaşıdır.

KTSD - Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği İş İlanları

KTSD - Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!