Çevirmen İş İlanları

Hepsini Temizle
Çevirmen
 • MTM Medya Takip Merkezi İstanbul Avrupa 27 Eylül 2016

  İş Açıklaması Şirketimizin  Dış Ticaret ve Ar-ge departmanında çalışacak, İngilizce yazılı ve sözlü iletişim kurabilecek. 

  Aranan Nitelikler {C}·         Üniversitelerin ingilizce eğitim veren bölümlerinden mezun (tercihen filoloji, mütercim tercümanlık), {C}·         İyi düzeyde sözlü, yazılı İngilizce ve Türkçe dil bilgisine sahip,  {C}·         MS Office programlarına hakim, {C}·         Araştırmacı ve gelişmeye açık, 23-45 yaş aralığında, İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden,   Erkek adaylar için askerlik engeli olmayan

  Sektör: Medya, Dış Ticaret

  Pozisyon: Çevirmen

 • İş Açıklaması 1999'dan bu yana,Estetik ve Rekonstrüktif prosedürde hizmet veren Estetik International Sağlık Grubu olarak,plastik ve kozmetik cerrahi ayrıca güzellik merkezlerimizle,bireylere değer katmaya devam ediyoruz. Başarılarıyla ilklere imza atan kurumumuzda,yeniliklere hep birlikte yürüyeceğimiz İstanbul-Genel Müdürlüğümüz için "Uluslararası Hasta İlişkileri Uzmanı" aramaktayız.

  Aranan Nitelikler -Graduated from university (marketing preferable) -Fluent speaker of Arabic(Asnative language preferable) -Fluent speaker of English as foreign language -Nomilitary obligatary for male candidates. -Creative skilled at communication and team worker promlem salver. -Asian side resident preferable. -We are looking for international patient specialist.

  Sektör: Sağlık/Hastane

  Pozisyon: Çevirmen, Tercüman, Uzman

 • Bu Tanıtım Organizasyon İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 27 Eylül 2016

  İş Açıklaması İstanbul  Kavacık’ta bulunan ve  fuar sektöründe faaliyet gösteren firmamızın ofisinde gerçekleşecek olan organizasyonlarımızla ilgili olarak aramalardan sorumlu olacak şekilde görev alacak ve çok iyi Arapça konuşabilen  personel aranmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan adayların başvuruları değerlendirilmeyecektir.   İşin Tanımı: Gerçekleşecek olan fuarlarımız için firmaların katılım durumlarının telefon aracılığı ile Arapça olarak teyit edilmesi ve gerekli raporlamaların yapılmasından sorumlu olunacaktır. Çalışma Süresi: Hafta içi hergün  - Çalışma 6 Ay sürecektir. Çalışma Saatleri: Hafta İçi 09:00 – 18:00 Maaş: Çalışılan günler üzerinden günlük 110 TL (yol ve yemek içerisinde ) + SSK olarak hesaplanacaktır. T.C. vatandaşı olan adaylar değerlendirilecektir.  

  Aranan Nitelikler -Çok iyi derecede Arapça bilen, ( Konuşma , okuma , yazma ) -MS Office programlarına hakim, -Prezentabl ve insan ilişkilerinde başarılı, -İş disiplinine sahip olan adayların başvurularını bekliyoruz.

  Sektör: Ajans, Fuar ve Organizasyon, Turizm

  Pozisyon: Asistan, Çevirmen, Görevli, Host, Hostes

 • İş Açıklaması TERCÜMANLAR ARANMAKTADIR İş Açıklaması Devam etmekte olan projelerimizde görev almak üzere, Serbest (freelance) ve Yeminli Tercüman olarak çalışmak üzere  aşağıda belirtilen dillerde tercümanlara ihtiyacımız vardır. Müracaat edecek adaylarda aşağıda belirtilen özellikler aranmaktadır.

  Aranan Nitelikler DİLLER ve POZİSYONLAR Başvuru aşamasında cv niz değerlendirildikten sonra uygun görülen adaylara dil yönlerinde deneme metni tercümeleri yaptırılacaktır. Aşağıda belirtilen şartlara uymayan müracaatlar değerlendirmeye ALINMAYACAKTIR. İstenen Yetenek ve Uzmanlıklar •             İlgili üniversitelerden mezun, •             Uzman olduğu dili her iki yönde de kullanabilen, •             En az iki yıl ofis içi veya freelance çalışma tecrübesi, •             Office programlarına hakim, •             Kalite yönetim sistemi dahilinde çalışabilecek •             Referans verebilecek, •             YEMİNLİ TERCÜMAN pozisyonlar için T.C VATANDAŞLIĞI şartı DİLLER : -ALMANCA   -ÇEKÇE -DANCA -ENDONEZCE -ERMENİCE -FLEMENKÇE -FRANSIZCA -GÜRCÜCE -İBRANİCE -İNGİLİZCE -İSPANYOLCA -İSVEÇCE -İTALYANCA -KAZAKÇA -KORECE -KÜRTÇE -LEHÇE -MOLDOVCA -ÖZBEKÇE -PORTEKİZCE -ROMENCE -SLOVAKÇA -SLOVENCE -SORANİCE -TÜRKMENCE -UKRAYNACA -YUNANCA

  Sektör: Tercüme Hizmetleri

  Pozisyon: Çevirmen, Tercüman

 • İnkılâp Kitabevi İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 26 Eylül 2016

  İş Açıklaması Yayınevi profiline ve gündeme uygun kitapları keşfetmek veya projeler üretmek, yayın kurulunda onaylanan kitapların fiziksel üretimine dek tüm süreçlerini takip etmek.

  Aranan Nitelikler Üniversitelerin Türk, İngiliz veya Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun, Yayıncılık alanında en az beş yıl tecrübesi olan, İngilizceye ileri düzeyde hakim, İngilizcenin yanı sıra Fransızca ya da Almanca dillerinden en az birine hakimiyet tercih sebebi, Ekip çalışmasına yatkın, Gündemi takip eden ve sıkı bir kitap okuru olan, Yönetici vasıflarına sahip, Sadece yayıncılık alanında kariyer hedefleyen, 30 yaş ve üzerinde, Erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış olması gerekmektedir,

  Sektör: Eğitim, Medya, Yayıncılık

  Pozisyon: Çevirmen, Editör

 • İş Açıklaması “Doctors Worldwide Turkey is looking for Translator for EU ECHO supported Refugee Health Project in İstanbul and İzmir.”   Doctors Worldwide Turkey is an international humanitarian aid organization who serves medical relief to communities in need through the provision of sustainable medical relief and health based development programs over 40 countries worldwide.   1. BACKGROUND With support of EU Humanitarian Aid and Civil Protection (ECHO), Doctors Worldwide Turkey (DWWT) provides primary health care (PHC) and psycho-social support for refugees in İstanbul and İzmir.   Translator is in charge of assisting management of the mission regards to the translation (Arabic/Turkish) of all documents and oral translation during consultations, meetings and professional conversations.    TASKS AND RESPONSIBILITIES Work closely with all teams, translating exactly and fully from Arabic/Turkish and vice-versa, everything said by either party in the consultation or conversation. Ask questions to the team if words and sentences are not well understood to be sure ideas are well communicated Kindly interrupt the interlocutors when it is needed to have time to translate Behave with self-restraint at all times and treat interlocutor kindly and with respect. Explain in other words if there is some misunderstanding. Translate written documents (Arabic/Turkish) Provide any help when requested by any member of the team. Participate in internal work meetings Report any security related issues to the referent or to the Field Coordinator Supporting operational organization of field trips and DWWT programs/activities.  CONDITIONS OF EMPLOYMENT Starting: ASAP Duration: Until 31st December 2016 Contract: Employee – Fixed Term Location: Istanbul and İzmir (Location can be changed if needed)    PROCESS OF APPLICATION Send your application file (CV, motivation letter) to email: admin.istanbul@yyd.org.tr Precise to what position you apply in the Subject of e-mail. Only shortlisted candidates will be contacted.    

  Aranan Nitelikler REQUIRED QUALIFICATIONS A Bachelors university degree or equivalent qualification in Arabic and Turkish linguistics, interpretation or related fields. Fluent in spoken and written Arabic and Turkish, knowledge of English is an advantage. Turkish national/resident with previous working experience in field and currently based in Turkey, able to live in İstanbul. Ability to maintain an adequate speed and volume of output. Ability to perform under continuous stress and deliver complete and accurate translation of a broad range of subjects. Good computer skills. High standards of accuracy, consistency and faithfulness to the spirit, style and nuances of the original text. Excellent teamwork and inter-personnel skills Health literacy Report/proposal writing skills Very enthusiastic and keen to work hard to achieve the objectives of the program Willing to live and work in challenging conditions. Ability to travel and relocate if required.

  Sektör: Sivil Toplum Kuruluşu

  Pozisyon: Çevirmen

 • İş Açıklaması Eğitim kurumumuzda, yeni dönemde planlanan "Moda Tasarımı ve Yaratımı" diploma programında "Tercüman" unvanıyla görev alacak yarı zamanlı çalışma arkadaşı arıyoruz.

  Aranan Nitelikler Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun ve/veya yurtdışında yaşamış, İngilizce ve Türkçe dillerine tercüme yapabilecek seviyede hakim olan, Tercihen moda ve tekstil terimleri bilgisi olan, 30 yaşını geçmemiş,  Genç, dinamik ve moda ile ilgili

  Sektör: Tercüme Hizmetleri, Tekstil, Eğitim

  Pozisyon: Tercüman, Çevirmen

 • Adecco Erenköy İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu 27 Nisan 2015

  İş Açıklaması Adecco Grup, merkezi İsviçre’de, 60’tan fazla ülke ve bölgede yaklaşık 33.000 çalışanı, 5.500 şubesiyle her gün 750.000’in üzerinde kişiye iş imkanı sağlayarak 100.000’in üzerinde firma ile buluşturmaktadır. İnsan kaynakları ve istihdam çözümleri konusunda dünya lideri olan Adecco, global bakış açısı ile lokal ihtiyaçların çözümlenmesinde geniş bilgi birikimini müşterileriyle paylaşmaktadır. Adecco Group bir Fortune 500 firması olup, SIX Swiss Exchange borsanına kotedir Danışmanlığını yapmakta olduğumuz Hızlı Tüketim sektöründe faaliyet gösteren uluslararası müşterimiz için "Çevirmen" aramaktayız.

  Aranan Nitelikler 4 yıllık üniversite mezunu, Çok iyi derecede İngilizce bilgisi olan, Tercihen SAP bilen, İletişimi güçlü, Takım çalışmasına yatkın, Sorumluluk bilinci yüksek Adecco, İşkur'un denetiminde 28.04.2010 tarihli 05 No'lu lisans sahibi özel istihdam bürosudur.

  Sektör: Hızlı Tüketim Malları

  Pozisyon: Tercüman, Çevirmen

İş Habercisi - Çevirmen İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?

Tercüman Nedir ?

Tercüman, kariyeri süresince bir metni veya konuşmayı başka bir dile çeviren kişidir.İş bulma sürecinde bu özellikleri göz önünde bulundurmanız yararınıza olacaktır. Siz de CV'nizi güncelleyerek size en uygun işi bulabilirsiniz.