Çevirmen İş İlanları

Hepsini Temizle
Çevirmen
 • Çevirmen/Tercüman
  Mecidiyeköy Tercüme
  İstanbul Avrupa 28 Ağustos 2015

  İş Açıklaması Mecidiyeköyün merkezinde yer alan ofisimiz için tam zamanlı ofis içinde çalışabilcek çeviri ve redaksiyon yapabilen eleman alınacaktır.

  Aranan Nitelikler -MS Office Word programına çok iyi derecede hakim olan - İngilizce'yi çok iyi derecede bilen -Türkçe yazım kurallarına hakim olan -Tercihen üniversitelerin Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun

 • Tercüman
  Kenbil Tercüme Ltd. Şti.
  İstanbul Avrupa 28 Ağustos 2015

  İş Açıklaması * Ofisimize Tam Zamanlı * Yazılı ve Sözlü Çeviri yapabilecek * İstanbul Avrupa Yakası Beylik Düzü veya Esenyurt Civarında İkamet Eden * Profesyonel anlamda İngilizce Tercüman arıyoruz. * Ek dil Bilmesi veya daha önce Tercüme Bürosunda çalışmış olması tercih sebebidir. İlgilenenlerin Özgeçmişini info@kenbiltercume.com adresine göndermeleri rica olunur. Yetkili : Sibel Hanım Tel :0212 552 98 12 - 652 98 90

  Aranan Nitelikler Tercüme Deneyimi Bilgisayara Hakim olmak Üniversitede Dil Eğitimini almış olmak

 • Çevirmen / Tercüman
  Azim Tercüme
  İzmir 28 Ağustos 2015

  İş Açıklaması 2004 yılından bu yana çeviri sektöründe faaliyet gösteren ve kendini bu alanda kanıtlamış olan kurumumuzda tam zamanlı çalışmak üzere öncelikle İngilizce olmak üzere, Almanca, Rusça veya Fransızca dillerinde çeviri yapmak üzere çalışma arkadaşları aranmaktadır. Freelance başvurularınızda mutlaka pozisyonunuzu freelance olarak belirtiniz. Diğer durumda tüm başvurular ofis bünyesinde tam zamanlı olarak değerlendirilecektir.

  Aranan Nitelikler Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Nitelikli çeviri ve kontrol yapabilecek seviyede dil bilgisine hakim, Office programlarına hakim, Zaman yönetimi becerisi olan, İş disiplinine sahip, istekli ve gelişime açık.

 • Çeviri Editörü
  Novitas Çeviri Hizmetleri
  İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 28 Ağustos 2015

  İş Açıklaması İngilizce ve Türkçe yazılmış metinlerin kontrolü, Çevirmenlerin gelişimine yönelik geribildirimler verilmesi, Kontrol sonrası oluşan verilerden stil kılavuzları hazırlanması, Şirket veri tabanlarının sağlıklı işleyişinin sağlanmasına yönelik süreç iyileştirmeleri.

  Aranan Nitelikler 2005 yılında, İstanbul’da kurulan Novitas Çeviri Hizmetleri sektörlerinin önde gelen firmalarına medikal, bilişim, teknik, otomotiv, medikal cihaz, hukuk, telekomünikasyon, finans ve pazarlama alanlarında çeviri hizmetleri sunmaktadır. Misyonumuz özel geliştirilmiş kalite sistemleri ile çevirilerde en üst seviye kaliteyi sağlamak, müşterilerimizin çeviri alanında ihtiyaç duydukları her türlü ek hizmeti sunarak çeviri alanında iş ortağı olmaktır. Bu amaca yönelik olarak Novitas, hizmet verdiği çeviri alanlarında ilerleme ve kariyer odaklı takım arkadaşları ile ekibini genişletme amacını taşımaktadır. ÇEVİRİ EDİTÖRÜ Aranan Nitelikler: Mütercim Tercümanlık, Filoloji, Çeviribilim bölümlerinden ya da İngilizce eğitim veren bölümlerden mezun, İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye nitelikli çeviri ve kontrol yapabilecek seviyede İngilizce ve Türkçe dillerine hakim, Çevirmen veya editör olarak bir çeviri işletmesinde kadrolu ya da serbest olarak en az 3 yıl deneyimli, Çeviri/editörlük deneyimi aranan aşağıdaki alanlardan en az birinde deneyimli: Teknik Otomotiv Hukuk Pazarlama Trados ve Xbench başta olmak üzere bilgisayar destekli çeviri ve kalite kontrol teknolojilerini kullanabilen ya da öğrenmeye istekli, Kalite odaklı, zaman yönetimi güçlü, ayrıntıya önem veren, Araştırma becerileri gelişmiş, detaylar konusunda titiz ve gelişime açık. Tüm başvurular gizli tutulacaktır. Çalışma yeri Zincirlikuyu Esentepe’ dedir.

 • Çeviri Projeleri Sorumlusu
  Novitas Çeviri Hizmetleri
  İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 28 Ağustos 2015

  İş Açıklaması 2005 yılında, İstanbul’da kurulan Novitas Çeviri Hizmetleri sektörlerinin önde gelen firmalarına medikal, bilişim, teknik, otomotiv, medikal cihaz, hukuk, telekomünikasyon, finans ve pazarlama alanlarında çeviri hizmetleri sunmaktadır. Misyonumuz özel geliştirilmiş kalite sistemleri ile çevirilerde en üst seviye kaliteyi sağlamak, müşterilerimizin çeviri alanında ihtiyaç duydukları her türlü ek hizmeti sunarak çeviri alanında iş ortağı olmaktır. Bu amaca yönelik olarak Novitas, hizmet verdiği çeviri alanlarında ilerleme ve kariyer odaklı takım arkadaşları ile ekibini genişletme amacını taşımaktadır. Aranan Nitelikler Mütercim Tercümanlık, Filoloji, Çeviribilim bölümlerinden ya da İngilizce eğitim veren bölümlerden mezun, Çevirmen olarak veya çeviri projeleri yönetimi konusunda en az 1 yıllık deneyimli, MS Office programları ve internet uygulamalarının yanı sıra, tercihen Trados veya benzeri bilgisayar destekli çeviri (CAT) araçlarını kullanabilen, Raporlama ve yazışma becerileri konusunda kendine güvenen, Birden fazla projenin koordinasyonunu yürütebilme becerisine sahip, Kısa teslim süreleri ve müşteri beklentilerinin karşılanması için organizasyon ve zaman yönetimi becerisi olan, İş disiplinine sahip, özverili çalışmaya istekli, Araştırmacı, detaylara özen gösteren ve gelişime açık, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, Tercihen Avrupa yakasında ikamet eden Tüm başvurular gizli tutulacaktır.

  Aranan Nitelikler Müşteriden gelen çeviri taleplerini almak, Teklif hazırlayarak müşteriye iletmek ve takip etmek, İşe en uygun çevirmeni belirlemek ve atamak, İşi muhasebeleştirebilmek için proje yönetimi programına kayıtlarını girmek, Çevirmen ekibini güçlendirmek üzere İK faaliyetlerine destek vermek, Gerektiğinde günlük iş akışında çeviri yapmak, Müşterilerle, iç ve dış kaynaklarla iyi ilişkiler kurulmasını sağlamak, Projelerle ilgili tüm kayıtları şirket kuralları doğrultusunda dosyalanmak ve saklanmak. Ofisimiz Şişli Esentepe’dedir.

 • İş Açıklaması Kurumumuzun eğitim tekniklerini kullanarak öğrencilerin eğitimine destek olabilecek. Öğrencilerin gelişimlerinin takibini yapacak ve verim arttırıcı önerilerde bulunabilecek. Hafta içi 4 gün 17.00-21.30, hafta içi 1 gün izin ve hafta sonu 1 gün 10.00-18.00’dir, hafta sonu 1 gün izin vardır.

  Aranan Nitelikler Üniversitelerin İngiliz veya Amerikan Dili Edebiyatı/İngilizce Öğretmenliği, Mütercim Tercümanlık (İngilizce) bölümlerinde en az 3.sınıf öğrencisi olan, İletişim becerileri gelişmiş, İlgili, dinamik, Motivasyonu yüksek, Organizasyon kabiliyeti güçlü, Profesyonel dış görünüş ve davranışlara sahip, Firmamız şubelerinin olduğu İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir, Kocaeli, Konya, İzmir, Gaziantep illerinde Part-time İngilizce Öğretmeni olarak çalışacak takım arkadaşları aramaktayız.

 • İş Açıklaması • Kurumumuzun eğitim tekniklerini kullanarak öğrencilerin eğitimine destek olabilecek. • Öğrencilerin gelişimlerinin takibini yapacak ve verim arttırıcı önerilerde bulunabilecek. • Çalışma Şekli: Hafta içi 5 gün 10.30 - 17.30 ve 14.00 - 21.30 (Shiftli çalışma) Hafta sonu 1 gün 10.00 - 18.00

  Aranan Nitelikler • Üniversitelerin İngiliz veya Amerikan Dili Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, Mütercim Tercümanlık (İngilizce) bölümlerinden mezun, • İletişim becerileri gelişmiş, • İlgili, dinamik, • Motivasyonu yüksek, • Organizasyon kabiliyeti güçlü, • Profesyonel dış görünüş ve davranışlara sahip, • Full time çalışabilecek, Firmamız şubelerinin olduğu İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir, Kocaeli, Konya, İzmir, Gaziantep illerinde çalışacak İngilizce Öğretmenleri aramaktayız.

 • İş Açıklaması • Kurumumuzun eğitim tekniklerini kullanarak öğrencilerin eğitimine destek olabilecek, • Öğrencilerin gelişimlerinin takibini yapacak ve verim arttırıcı önerilerde bulunabilecek, • Çalışma Şekli: Hafta içi 5 gün 10:30 - 17:30 ve 15:00 - 22:00 (Shiftli çalışma) Hafta sonu 1 gün 10:00 - 18:00, hafta sonu diğer gün izin vardır.

  Aranan Nitelikler • Üniversitelerin İngiliz veya Amerikan Dili Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, Mütercim Tercümanlık (İngilizce) bölümlerinden mezun, • İletişim becerileri gelişmiş, • İlgili, dinamik, • Motivasyonu yüksek, • Organizasyon kabiliyeti güçlü, • Profesyonel dış görünüş ve davranışlara sahip, • Full time çalışabilecek, Firmamızın Beylikdüzü Şubesinde 10 ay (dönemsel) çalışacak İngilizce Öğretmeni aramaktayız. (Karşılıklı memnuniyet söz konusu olursa devamı olabilecektir).

 • İş Açıklaması

  Aranan Nitelikler Üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık, Filoloji, Çeviri Bilim bölümlerinden bölümlerden mezun, Serbest çevirmen ya da kadrolu çevirmen olarak az 2 yıllık çeviri deneyimine sahip, İngilizce-Türkçe / Türkçe - İngilizce veya Almanca - Türkçe / Türkçe - .Almanca dil çiftinde nitelikli çeviri yapabilecek, İş disiplinine sahip, öğrenmeye istekli, esnek çalışma saatlerine uyumlu, Çeviri yapmaya gönül vermiş, sorumluluk bilinci yüksek kıdemli Çevirmenler aranmaktadır.

 • İngilizce Öğretmenleri
  Yabancı Dil Merkezi
  İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 28 Ağustos 2015

  İş Açıklaması MECİDİYEKÖYDEKİ YABANCI DİL KURSUMUZA TAM ZAMANLI VE YARI ZAMANLI OLARAK İNGİLİZCE KONUŞMA DERSLERİ VEREBİLECEK VE KAYIT OLMUŞ VEYA OLACAK ÖĞRENCİ TAKİBİ YAPABİLECEK İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ ALINACAKTIR..

  Aranan Nitelikler - ÇOK İYİ DÜZEYDE İNGİLİZCE KONUŞABİLME YETENEĞİNE SAHİP - PREZENTABL - MS OFFICE PROGRAMLARINI KULLANABİLEN - BAY - BAYAN

 • Tuyap ve Cnr Yabancı Dil Fuar Hostesleri
  Bu Tanıtım Organizasyon
  İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 27 Ağustos 2015

  İş Açıklaması Organizasyon ve fuar alanında faaliyet gösteren BUajans firmasının 2015 - 2016 fuar döneminde katılacağı fuarlarda görevlendirilmek üzere iyi derecede İNGİLİZCE, RUSÇA, ÇİNCE, ALMANCA, İSPANYOLCA, ARAPÇA bilen hostesler aranmaktadır. Fuar dönemi Eylül başından Haziran ayı ortasına kadar sürmektedir. GÖREV: Misafir karşılama, tercüme ÇALIŞMA SAATLERİ: Genel olarak Çarşamba - Pazar günleri arasında, haftada 3 ya da 4 gün, 10:00 - 19:00 saatleri arası. ÜCRET : Performansa, yabancı dil seviyesine, olumlu geri dönüşlere ve işe bağlı olarak artabilmekle birlikte minimum günlük 70 TL + Yemek + SSK (yabancı dil seviyesi ve işe bağlı olarak 70 - 200 TL + yemek arasında değişebilmektedir) NOT: CNR ve TUYAP FUAR MERKEZLERİ'ne yakın konumda ikamet edilmesi tercih sebebidir. Uygun görülen adaylarla Kadıköy Hasanpaşa ofisimizde görüşme yapılacaktır. Başvuru için lütfen aşağıdaki linkten ulaşacağınız formu doldurunuz. Secret CV üzerinden yapılacak başvurular değerlendirilmeyecektir. BAŞVURU FORMU: http://form.jotformpro.com/form/50401904663954

  Aranan Nitelikler -Üniversite mezunu veya halen devam etmekte olan, -Bayan -Prezantabl, -18 - 27 yaş aralığında, -İş disiplinine sahip, -İnsan ilişkilerinde başarılı.

 • Tercüman
  İhlas Holding
  İstanbul Avrupa 25 Ağustos 2015

  İş Açıklaması İngilizce – Türkçe, Fransızca - Türkçe sözlü ve yazılı çevirilerin yapılması.

  Aranan Nitelikler • Üniversitelerin ilgili, tercihen Mütercim Tercümanlık ve Çeviri bölümlerinden mezun, • İngilizce-Türkçe, Fransızca-Türkçe çeviri konusunda minimum 5 yıl deneyimli, • Mükemmel ve çok akıcı düzeyde İngilizce ve çok iyi düzeyde Fransızca dil bilgisine sahip, • Tercihen finans, hukuk çeviri alanında tecrübeli ve tercihen Arapça ve İtalyanca bilen • Zaman yönetimi konusunda başarılı, titiz ve dikkatli, • Yeniliklere ve öğrenmeye açık, • Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan, • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, • Tercihen üst düzey yönetici asistanlığı da yapabilecek, • İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden, yada ikamet edebilecek olan. Not : Yukarıdaki lisan bilgisi özelliklerine haiz olmayan adayların başvurmaması önemle rica olunur.

 • Tercüman
  Acıbadem Sağlık Grubu
  İstanbul Avrupa 17 Ağustos 2015

  İş Açıklaması 1991 yılından günümüze, yaygın biçimde koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmeti veren, sağlık bilimleri alanındaki akademik çalışmalara ve bilimsel araştırmalara olanak sağlayarak, sağlıkla ilgili her konuda yeni bilgi ve uygulamaların geliştirilmesini destekleyen Acıbadem Sağlık Grubu, hastaneler ve tıp merkezlerinin yanı sıra sağlıkta dünyaya örnek olabilecek entegre bir özel sağlık sistemi modeli sunmaktadır. Acıbadem Sağlık Grubu bünyesinde 12.000’i aşkın çalışan ve 17 genel amaçlı hastane, 12 tıp merkezi ve destek hizmet kuruluşları bulundurmaktadır. Acıbadem Sağlık Grubu hastanelerindegörevlendirilmek üzere 'Tercüman / Çevirmen' aranmaktadır. Ofis içi çalışma ortamında, tam zamanlı olarak bağlı bulunduğu yöneticisinin talep ettiği sürede gerekli dokümanların İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye birebir tercümesini yapmak. Bağlı bulunduğu yöneticinin yazılı veya gerektiği zamanlarda ardıl(sözlü) çeviri ihtiyacını karşılayarak, sağlıklı iletişim kurmasına ve idari işlerinin yürütülmesine yardımcı olmak. Çevirisi yapılan metnin kurumun sözcük tercihlerine ya da sektörel terminolojisine uyumluluğunu kontrol etmek.

  Aranan Nitelikler Üniversitelerinİngilizce Mütercim Tercümanlık, İngiliz Dili ve Edebiyat, Amerikan Kültürü bölümlerinden mezun, Firmaya da çevirmenlik bürolarında tercümanlık ve çevirmenlik konusundadeneyimli, Tercihen İstanbul Avrupa Yakası'nda ikamet eden, Çok iyi derecede sözlü ve yazılı İngilizce bilgisine sahip,

 • Freelance Çevirmen
  Fcl Assist
  İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, Ankara, İzmir, Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Aksaray, Gümüşhane, Hatay, Isparta, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Tunceli, Uşak, Yozgat 7 Temmuz 2015

  İş Açıklaması Projelerimiz kapsamında değerlendirilmek üzere, imla kurallarına dikkat ederek İngilizce videoları Türkçe çevirilerini yapabilecek Freelance Çevirmen arkadaşlar arıyoruz.

  Aranan Nitelikler İngilizceye hakim, İngilizce - Türkçe tercüme yapabilecek, Türkçe imla kurallarına dikkat edebilecek.

 • Yayınevi Editörü
  İnkılâp Kitabevi
  İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 8 Haziran 2015

  İş Açıklaması Yayınevi profiline ve gündeme uygun kitapları keşfetmek veya projeler üretmek, yayın kurulunda onaylanan kitapların fiziksel üretimine dek tüm süreçlerini takip etmek.

  Aranan Nitelikler Üniversitelerin Türk, İngiliz veya Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun, Yayıncılık alanında en az beş yıl tecrübesi olan, İngilizceye ileri düzeyde hakim, İngilizcenin yanı sıra Fransızca ya da Almanca dillerinden en az birine hakimiyet tercih sebebi, Ekip çalışmasına yatkın, Gündemi takip eden ve sıkı bir kitap okuru olan, Yönetici vasıflarına sahip, Sadece yayıncılık alanında kariyer hedefleyen, 30 yaş ve üzerinde, Erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış olması gerekmektedir,

 • Yeni Mezun Çevirmen
  Adecco Erenköy
  İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 27 Nisan 2015

  İş Açıklaması Adecco Grup, merkezi İsviçre’de, 60’tan fazla ülke ve bölgede yaklaşık 33.000 çalışanı, 5.500 şubesiyle her gün 750.000’in üzerinde kişiye iş imkanı sağlayarak 100.000’in üzerinde firma ile buluşturmaktadır. İnsan kaynakları ve istihdam çözümleri konusunda dünya lideri olan Adecco, global bakış açısı ile lokal ihtiyaçların çözümlenmesinde geniş bilgi birikimini müşterileriyle paylaşmaktadır. Adecco Group bir Fortune 500 firması olup, SIX Swiss Exchange borsanına kotedir Danışmanlığını yapmakta olduğumuz Hızlı Tüketim sektöründe faaliyet gösteren uluslararası müşterimiz için "Çevirmen" aramaktayız.

  Aranan Nitelikler 4 yıllık üniversite mezunu, Çok iyi derecede İngilizce bilgisi olan, Tercihen SAP bilen, İletişimi güçlü, Takım çalışmasına yatkın, Sorumluluk bilinci yüksek Adecco, İşkur'un denetiminde 28.04.2010 tarihli 05 No'lu lisans sahibi özel istihdam bürosudur.

 • Engelli Aday

  Özel Tasarımlı İlan

  Videolu İlan

  Eski Hükümlü

 • Staj

  Mavi Yaka

  Şehit Yakını/Terör Mağduru

  Haritalı İlan

 • Sorulu İlan

  Takip Edilen İlan

  Takip Edilen Şirket

  İncelenmiş İlan

İş Habercisi - Çevirmen İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?