Gümüşhane İş İlanları

 
Hepsini Temizle
Gümüşhane
Sayfa:/11

İş Habercisi - Gümüşhane İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?

Gümüşhane İş İlanları

Gümüşhane, Karadeniz bölgesi içinde yer alan ve Trabzon’a komşu durumda bulunan bir ildir. Şehrin arazilerinin yalnızca çeyreği ekilebilir arazi kategorisinde olmasına rağmen, ekonomi temel olarak tarıma dayanmaktadır. Sanayi anlamında geri kalmış olan il, gelişmişlik endeksinde 66.sırada gelmektedir.

Tarım

Gümüşhane iş ilanları arasında en çok yer kaplayan alan tarımdır. Tarıma uygun ova ve vadiler çok değildir fakat Kelkit ve Şiran ilçelerinin ovalarında tahıl ekimi yapılmaktadır. Meyvecilik de gelişim göstermektedir. Şehirde bulunan meyve ağaçlarının yarısı elmadır. Elmanın yanında, armut, vişne, kiraz, erik ve dut ağaçları da bulunmaktadır. Ayrıca, göbek, gelin kırmızı ve sandık elması ve hacıhamza, abbasi, kabak ve mahrani cins armutları da Türkiye’de meşhurdur. Şehrin istihdam olanaklarının büyük kısmı tarım alanında gerçekleşmektedir.

Hayvancılık

Şehirde meralar geniş yer kaplamaktadır ve bu yüzden hayvancılık gelişim göstermektedir. Şehirde en çok yetiştirilen hayvanlar, koyun, kıl keçisi ve sığırdır. Ayrıca, binek hayvanı olarak kullanılmak üzere at da beslenmektedir. Bu hayvanların bakımını yapacak personele ve veterinere devamlı olarak ihtiyaç duyulmaktadır.

Maden Sektörü

Şehrin ismi gümüşten gelmektedir ve şehir aslında maden kaynakları bakımından zengindir. Fakat maden çıkartma konusunda etkili teknikler kullanılmadığından bu zenginliğin büyük kısmı toprağın altında kalkmaktadır. Sadece, Kelkit’teki yataklardan az miktarda maden kömürü ve linyit çıkmaktadır. Bu madenlerin çıkartılmasında personele ihtiyaç duyulmakta ve az da olsa istihdam sağlanmaktadır.