İthalat Sorumlusu İş İlanları

Hepsini Temizle
İthalat Sorumlusu
 • İş Açıklamasıİş Tanımı Şirketimiz Elektrik Pano montajında kullanılan ekipman ve aksesuarların satışını yapmaktadır. İzmir Gaziemir Sarnıç Bölgesindeki şubemiz için; Teklif hazırlama, satış ve raporlama konusunda görev alacak, İthalat bölümü için yurtdışı yazışmalarına destek verecek. Dosyaların düzen ve arşivlenmesini sağlayacak, Diksiyonu düzgün ve takım çalışmasına yatkın, Satış İthalat sorumlusu arıyoruz.
  Aranan NiteliklerYazılı ve sözlü İngilizce dil bilgisi Yazılı ve sözlü İngilizce dil bilgisi En az lise mezunu olmak, En az 2 yıl deneyim sahibi, Ofis programlarını iyi derecede kullanmak, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak. Tercih Nedenleri İyi derecede İngilizce bilmek.

  Sektör: Elektrik ve Elektronik, Ambalaj ve Kağıt, Beyaz Eşya, Bilgisayar / BT / Internet, Cam ve Seramik, Dağıtım, Danışmanlık, Dayanıklı Tüketim Malları, Demir-Çelik, Denizcilik, Deri/Ayakkabı, Dernek ve Vakıf, Dış Ticaret, Eğitim, Eğlence, Endüstri, Faktoring, Gayrimenkul, Gıda, Halkla İlişkiler, Havacılık, Hayvancılık, Hizmet / İşletme Servisi, Holding, Hukuk, İlaç, İmalat, İnşaat, İthalat/İhracat, Kamu, Kimya, Kozmetik, Leasing/Finansal Kiralama, Madencilik, Mağazacılık / Perakendecilik, Mali Denetim-Vergi, Mali Müşavirlik, Medya, Mimarlık, Lojistik, Otelcilik, Otomotiv, Akaryakıt/Petrol ve ürünleri, Reklamcılık, Restorancılık, Sağlık/Hastane, Sanat, Savunma/Güvenlik, Sigortacılık, Sosyal Servisler, Tarım ve Orman Ürünleri / Ziraat, Tekstil, Telekomünikasyon ve Network, Tıbbi Malzeme, Toptancılık, Turizm, Ulaşım, Yapı Malzemeleri, Yatırım / Menkul Değerler, Yayıncılık, Diğer, Yatırım /Menkul D. /Borsacılık, Hızlı Tüketim Malları, Bankacılık / Finans, Fuar ve Organizasyon, Ajans, Pazar / Piyasa Araştırma, Müşteri ilişkileri, Alüminyum, Aydınlatma, Belgelendirme/Marka/Patent, Bioteknik, Mobilya/Dekorasyon, Büro Makineleri, Isıtma/Soğutma/İklimlendirme, Enerji, Gemi/Yat/Tersane, Çevre, Kuyumculuk/Pırlanta, Otomasyon, Makine, Çağrı Merkezi, Matbaacılık/Baskı, Mühendislik, Sivil Toplum Kuruluşu, İnsan Kaynakları, Spor, Kırtasiyecilik, Çimento, Gümrükleme, Mekanik Tesisat, Rehabilitasyon, Network Marketing, Plastik, Barter, E-Ticaret, Optik, Yumurtacılık/Tavukçuluk, Metal Sanayi, Oyuncak, İş Sağlığı ve Güvenliği, Süt ve Süt Ürünleri, Proje ve Taahhüt, Ofis Malzemeleri, Kargo-Kurye, Catering, Tekstil Boya ve Kimyasalları, Su Ürünleri, Açık Hava Reklamcılığı, Tercüme Hizmetleri, Işık,Ses ve Görüntü Sistemleri, Tanıtım Ve Promosyon Ürünleri, Bina ve Tesis Yönetimi, Güvenlik Sistemleri, Güvenlik Hizmetleri, Döküm, Yalıtım, Ödeme Hizmetleri, Motosiklet, Asansör ve Yürüyen Merdivenler, Üretim / Endüstriyel Ürünler, Kıymetli Maden

  Pozisyon: İthalat Elemanı, İthalat Sorumlusu, İthalat Uzmanı, Satış Sorumlusu, Dış Ticaret Elemanı, İthalat Uzman Yardımcısı, Satış Elemanı

 • İthalat Operasyonları Kıdemli Uzmanı

  FLO Mağazacılıkİstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 3 Şubat 2023
  İş AçıklamasıBiz Kimiz? Burası FLO! Hayatına dokunduğumuz tüm paydaşlarımıza “Benim Geleceğim Burada’’ dedirtecek olan gelişimin daima peşinden gideriz. Bu gelişim fırsatlarından yararlanarak FLO’yu aidiyet duygumuzu besleyecek bir yaşam alanına dönüştürürüz. Bu yaşam alanını da hayatlarımızın ayrılmaz bir parçası olan teknoloji imkanlarından ayrı düşünmeyiz. 3 kıtada 20’den fazla ülkede faaliyet gösteren şirketimiz bünyesinde; FLO, In Street, Nine West, Lumberjack ve Reebok mağaza zincirlerinin yanı sıra, mağazalarımızda satışını gerçekleştirdiğimiz, toptan ve online satışını yaptığımız Kinetix, Polaris, Butigo, Dockers by Gerli, U.S. Polo ASSN, İnci, Lotto gibi her biri kendi alanında lider ayakkabı markalarımız bulunmaktadır. 680’ın üstünde mağazamızla, 14.000’in üzerindeki çalışanımızla hizmet vermekteyiz. FLO’da “İthalat Operasyonları Kıdemli Uzmanı” hangi görevlerden sorumludur? İthalat operasyon süreçlerini yürüterek takibi ve raporlamasını yapmak, İhtiyaç halinde yurt dışı sertifikasyon işlemlerini takip etmek, Gümrük firmaları ile koordineli çalışarak sevkiyatların gümrük süreçlerinin kontrol ve takibini yapmak, İhtiyaç halinde yurt dışı ithalat depo konsolidasyon işlemlerini takip ederek, kontrollerini yapmak, Yüklemelerin ülke operasyonları dahilinde teslim alınmasından Türkiye ve ilgili ülkeye teslimine kadar geçen süreçteki operasyonu izleyerek, forwarder firmalar ile takibini yapmak, Operasyon adımlarını ilgili KPI'lara göre raporlamak, Sorumlu olduğu görevlerde iyileştirici, geliştirici çalışmalarda yer almak, Bağlı bulunduğu yöneticilere analiz ve raporlama süreçlerinde destek vermek.
  Aranan Niteliklerİş tanımının senin için uygun olduğunu düşünüyorsan ve; Üniversitelerin tercihen Dış Ticaret, Lojistik, Endüstri Mühendisliği vb. bölümlerinden mezunsan, Perakende sektöründe benzer pozisyonda en az 4 yıl deneyimliysen (tercihen), Dış Ticaret, Lojistik ve Gümrük Mevzuat uygulamalarına hakimsen, Çok iyi seviyede İngilizce bilgisine sahipsen, MS Office uygulamalarını çok iyi derecede kullanabiliyorsan, SAP programını kullanabiliyorsan (tercihen), “İş takibi ve raporlama becerim yüksek” diyorsan, başvurunu sabırsızlıkla bekliyoruz. FLO’da işe alım süreci nasıl ilerler? Başvuruda bulunan tüm adaylarımızı dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeden eşit görüyoruz. İlgili pozisyondan beklenen yetenekleri ölçümlemek adına test ve envanter uyguluyor, yetkinlikleri doğru belirleyebilmek adına yapılandırılmış mülakatlarla süreçlerimizi yürütüyoruz. Her adayımızı sürecin her aşamasında mutlaka bilgilendiriyoruz.

  Sektör: Deri/Ayakkabı, Mağazacılık / Perakendecilik

  Pozisyon: İthalat Sorumlusu, İthalat Uzmanı, Deniz Operasyon Sorumlusu, Hava Deniz İthalat Sorumlusu

 • Import Operations Specialist

  Firma Adı Gizliİstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 3 Şubat 2023
  İş Açıklaması

  We are looking for a " Import Operations Specialist" with below requirement for our global client.

  • Providing optimum vehicle dispositions
  • Communicating with customers and providing information
  • Keeping costs under control with the most optimum orientation of vehicles
  • Reporting voyage profitability with weekly reports
  • Business development to increase profitabilition
  • Providing billing and expense management for the vehicles it is responsible for
  • Communication with GW offices, operations management and business development
  • Communication and business development with suppliers
  Aranan Nitelikler
  • University Degree
  • Min 5 years of experience in international road import operations
  • Fluent in English
  • Proficient in MS Office programs
  • Prone to teamwork, problem-solving and organizational skills
  • Having a good command of Partial Transport and disposition,
  • Male candidates must have completed military service

  Sektör: Lojistik

  Pozisyon: İhracat Uzmanı, İthalat Sorumlusu, İthalat Uzmanı, İthalat İhracat Uzmanı

İş Habercisi - İthalat Sorumlusu İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?