Deprem Öncelikli İş İlanları Deprem Öncelikli İş İlanları

İk Metrik performans değerlendirme sistemi ile sektöre önemli katma değer sağlıyoruz!

Kariyer Rehberi

İk Metrik performans değerlendirme sistemi ile sektöre önemli katma değer sağlıyoruz!

"İk Metrik performans değerlendirme sistemi ile sektöre önemli katma değer sağlıyoruz!"


More Payroll Teknolojik İnsan Kaynakları Genel Müdürü Dr. Bülent ÖZ ile hizmetleri ve İK metrik performans sistemi hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.~Sizi ve kurumunuzu biraz tanıyabilir miyiz?

2008 yılında Bursa’da kurulan More Payroll Teknolojik İnsan Kaynakları Şirketimiz halihazırda İstanbul, Antalya, Sakarya, Mersin ve Bursa merkez şubemizde 75 kişilik güçlü insan kaynağı ve teknik altyapısıyla sektörüne yön vermektedir. 

Outsourcing Bordrolama hizmeti, teşvik hizmetleri, Kvkk hizmetleri ve insan kaynakları alanında yazılım hizmetleriyle faaliyetlerine devam etmektedir. Kurulduğu günden bu güne şirketimizde genel müdür olarak faaliyetlerime devam etmekteyim.


~Özellikle sıkça duyduğumuz Soft İk alanındaki İkmetrikten biraz bahseder misiniz?

Yaklaşık 10 yılı aşkın bir süredir 500'e yakın firmaya insan kaynakları soft alanında danışmanlık hizmetleri verdik. Yaptığımız bu danışmanlık hizmetlerinin en önemli çıktısı sürdürülebilir insan kaynakları uygulamaları olduğunu gördük. Danışmanlık hizmetleriyle edinmiş olduğumuz deneyimlerimizden yola çıkarak ikmetrik performans değerlendirme yazılımımızı üç yıllık bir emeğin sonucunda sektörün hizmetine sunduk.~İk metrik performans değerlendirme sistemini diğerlerinden ayıran en önemli özelikler nedir?

İkmetrik performans değerlendirme sistemimiz web tabanlı bir yazılım olup performans değerlendirme sistemini 4 farklı sistem üzerinde değerlendirmektedir: 

1- Bireysel performans değerlendirme sistemi

2- işletme performans değerlendirme sistemi

3- Raporlama sistemi

4- İş ve sosyal güvenlik hukukuna uygunluk olarak karşımıza çıkmaktadır.~Performans değerlendirme kriterlerinizde hangi unsurları dikkate alıyorsunuz?

İKMetrik bireysel performans değerlendirme sisteminde 12 ayrı kriter yapılandırılmış olup bunlar ; üst değerlendirme,  ast değerlendirme,  öz değerlendirme, polivalans değerlendirme,  hedeflerle yönetim değerlendirmesi vb. gibi 12 ayrı kriterde değerlendirme sistemi yapılandırılmıştır. 

Aynı şekilde işletme performans değerlendirme sisteminde de 16 ayrı kriter sisteme entegre edilerek yapılandırılmıştır.


~Sistemin raporlanması ve hukuka uygunluğu açısından değerlendirir misiniz?

Sistemin tüm çıktıları bireysel bazda raporlama, işletme bazda raporlama sistemi tanımlanmış olup ayrıca tüm sistem yürürlükte bulunan tüm iş ve sosyal güvenlik hukuku mevzuatına hukukçularımız vasıtasıyla entegre edilmiştir. 


Sistemin sektörümüze önemli katma değerler yaratacağına inancımız tam!

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim