Alkon Group

Mağazacılık / Perakendecilik  

www.alkon.com.tr

Alkon Group hakkında:

Dünya’nın en lüks ve seçkin markalarını Türk erkekleriyle tanıştırmayı amaçlayan Ali Çelen, 1999 yılında Alkon Grubu’nu kurmuştur. Alkon Grup kurulduğu ilk günden beri olağanüstü müşteri hizmeti anlayışı, lüksü ve kaliteyi her detayında hissettiren ürün yelpazesi ve şıklığın evrensel simgesi olmuş dünya markalarını Türkiye’ye taşımayı hedeflemiştir.

İlk mağazasını Eylül 1999’da Classico adı altında açan Alkon; Brioni, Stefano Ricci, Zilli, Umberto Bilancioni, Schiatti, Artioli, Cesare Paciotti ve Zimmerli gibi Dünya’nın en lüks İtalyan markalarını kendi çatısı altında Ankara’lı müşterilerinin beğenisine sunmuştur.

2009 senesinde ise Brioni’nin Türkiye’deki ilk mağazasını Nişantaşı’nda açmıştır. Dünya liderlerinin ve güçlü işadamlarının bir numaralı tercihi olan Brioni ilk defa Türk müşterilerini el işçiliğiyle taçlandırılmış kişiye özel dikim servisiyle tanıştırmıştır.

Türkiye’de ilk mağazasını 2011’de Alkon ile açan Zilli ise grubun Nişantaşı’ndaki ikinci mağazasıdır. Zilli markası dinamik, gösterişli ve trenlere uyum sağlamayı seven, kalite ve konfordan ödün vermeyen müşterilerine yeni bir lüks deneyimi yaşatmıştır.

Tasarımlarında hiçbir zaman kaliteden ödün vermeyeceğini ilke haline getirmiş olan Stefano Ricci’nin Türkiye’deki ilk mağazası ise Ankara’daki JW Marriott Otel’in içinde açılmıştır. Lüks ve kalitenin mühürlenmiş olduğu tasarımlarındaki zamansız ve klasik silüetleriyle öne çıkan marka, kariyerine önem veren ve her daim şıklığıyla ön plana çıkan erkeklere hitap etmektedir.

Grubun bünyesine kattığı ilk erkek giyim harici marka olan lüks İtalyan ev tekstili markası Frette ise 2012’de Türkiye’deki ilk mağazasını açtı. Kökleri 1860 senesine dayanan markanın en ilgi çekici yanı ise, zamanında Osmanlı ile Avrupa kapitallerini birleştirip günümüzde halen Avrupa’da sefer yapan Orient Express’ten, cağdaş birinci sınıf otel zincirleri olan Savoy ve Ritz’e kadar uzanan lüks otel ve restoranları kendi üstün kaliteli ev tekstil ürünleri ile donatmasıdır.

2014 senesinde Alkon, Stefano Ricci’nin Türkiye’deki ikinci mağazasını Nişantaşı’nda açmıştır. Mağaza tasarımı bizzat Stefano Ricci tarafından yapılmış olup, içinde kullanılan bütün mobilyalar ve malzemeler ise Floransa’dan özel olarak getirilmiştir. Mağazada yer alan VIP bölümü markanın önde gelen müşterilerine özel ve kişisel bir alışveriş imkanı sunmaktadır. Bu bölümde aynı zamanda markanın “Home Collection” ürünleri Türkiye’de ilk defa bu alanda sergilenmektedir. Stefano Ricci’nin yeni mağazası Alkon Grubu’nun senelerdir sunmuş olduğu titiz ve üst kalitedeki müşteri hizmeti anlayışını sürdürmektedir. Mağazanın gösterişli mimarisi ve bulundurduğu özel ürünleri müşterilerine sınırsız bir lüks ve kalite şöleni sunmaktadır.

Senelerdir emin adımlarla yürüyen Alkon Grup, Dünya’nın en önde gelen markalarının seçkin ustaları elinden çıkmış ve en ince işçilikle üretilmiş ürünlerini müşterilerine sunarak onları her daim bir adım ileri taşıma görevini benimsemiştir. 15 senedir kaliteli ve sıradaşı ürünleri en uygun fiyatlarla sunan Alkon, sağlıklı büyümesini önümüzdeki yıllarda açacağı yeni mağazalarla sürdürecektir. Aile şirketi köklerini İnsan Kaynakları hedeflerinde de uygulayan Alkon’un en temel hedeflerinden biri ise artan mağaza sayısı ve çalışanlarıyla beraber güvenli bir aile ortamı yaratmaktır.

Firma Bilgileri

  • Çalışma Saatleri
    • Haftaiçi: 10:00-19:00
    • Cumartesi: 10:00-19:00
    • Pazar Yok

Alkon Group İş İlanları

Alkon Group firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!