Dardanel Şirketler Grubu

Gıda  

www. dardanel.com.tr

Dardanel Şirketler Grubu hakkında:

Türkiye’nin Balık Uzmanı olarak tanınan DARDANEL Şirketler Grubu; gıda sektöründe faaliyet gösteren ve pazar liderliğini elinde bulunduran büyük bir gruptur.
DARDANEL, Türkiye'nin yiyecek tüketme alışkanlıklarını dengeli beslenme yolunda olumlu olarak değiştiren, Türk insanına dengeli beslenme için daima sağlıklı ürünler sunan, uluslararası standartlarda gıda üreten lider bir kuruluştur.
1984 yılında Niyazi Önen tarafından kurulan ismini Çanakkale’nin mitolojideki karşılığından alan DARDANEL; Türk sofrasını ton balığı ile tanıştırdı ve kısa sürede ton balığı üretimi ile gıda sektöründe adını duyurdu. Değişen hayat şartları ve tüketicilerin değişen beslenme alışkanlıkları sonucu ortaya çıkan talebe cevap vermek için DARDANEL, 1986 yılında dondurulmuş meyve sebze, 1988 yılında da konserve meyve sebze üretimine başlamıştır.
DARDANEL 1989 yılında, tüketicilerin kaliteli sağlıklı ve pratik ürünleri tercih etmeye başlaması ile hazırlanması ve tüketilmesi kolay hazır gıda ve dondurulmuş hamur ürünleri ( pizza, milföy) üretmeye başlamıştır.
1991 yılında, günümüzde hala genç yaşlı herkesin hafızalarında olan ve bugün hala Dardanel marka unsurları arasında yerini koruyan “Ton Ton Ton Dardanel Ton” reklam müziği ilk kez kullanıldı ve Türkiye balığın faydalarını bu reklamlarla öğrendi ve Türk insanı daha sık balık tüketmeye başladı. Türkiye’nin en kısa TV reklamı rekoru hala DARDANEL’de bulunmaktadır.
1992 yılında; Çanakkalespor Dardanel tarafından satın alındı ve ismi 2008 yılında Çanakkale Dardanelspor olarak değiştirildi. Dardanelspor, Dardanel’in verdiği enerji ile 1. Lig’e kadar yükseldi.
1994 yılında; uluslararası bir simge olan, yunuslara zarar vermeden yapılan avcılığı belirtmek üzere kullanılan Dolphin Safe simgesini Türkiye’de sadece DARDANEL kullanım hakkına sahiptir.
DARDANEL hızla büyümesini devam ettirerek 1996 yılında Enez Konserveyi satın alarak, domates salçası, domates türevi ürünler, ketçap ve bezelye konservesi üretimine başlamıştır. 2021 yılında, bu fabrikanın ana iş birimlerine hizmet edecek şekilde yeniden faaliyete başlaması amacıyla yatırım çalışmaları devam etmektedir.

2005 yılında temelleri atılan, taze ve katkı malzemesi içermeyen ürünleri ile tanınan bir DARDANEL iştiraki olan Mister No; bugün ürettiği sandviç, taze meyve suyu, humus, pita cipsi ve hazır pizza ürünleriyle koca bir marka olmaya başarmıştır. 2016 yılında; Mister No ismini Mr. NO olarak değiştirmiştir.
2011 yılında, Bağdat Caddesi’nde açılan ilk şubesi ile balıkseverlerin beğenisini kazanan ve bugün 8 şubesi ile DARDANEL’in eşsiz lezzetini balıkseverlerle buluşturmaya devam eden Dardenia restaurantlar zinciri; Fish&Bread, Fish&Sushi konsepti ile hızla büyümeye devam etmektedir.

2013 yılında; DARDANEL, sürdürülebilir balıkçılığı desteklemek ve sürdürülebilir deniz ürünlerini sertifikalandırmak amacıyla kurulan Friend of the Sea’nin (FOS) gönüllü üyesi olmuştur.
DARDANEL; Dolphin Safe ve Friend of the Sea sertifikalarıyla, Türkiye'nin diğer yaşam türlerine saygılı ve denizlerle dost, tek ton balığını sofralarınıza getirmekten gurur duymaktadır.
2017 yılında; müşteri memnuniyeti odağıyla geliştirdiği Trace Your Fish uygulaması sektöre kazandırdığı inovatif yaklaşımlardan biridir. Bu uygulama ile, tüketiye sunulan her ürün üzerinde bulunan kod ile ürünün hikayesi tüketici tarafından izlenebilir hale gelmiştir.
2020 yılında; tüm dünyada etkisini sürdüren Covid-19 ile mücadele uygulamaları ile ilgili Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından; TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi almaya hak kazanmıştır.
DARDANEL'in ayrıca DARDANEL Medya Grubu ( Ton TV, Ton Radyo) olmak üzere iki hizmet şirketi de bulunmaktadır.
DARDANEL; Gıda güvenliği ve kalite standartları üzerine kurulu fabrikalarında kaliteli ve güvenilir hammaddeden son ürüne kadar çevre ve iş sağlığı&güvenliği kanunları kapsamında çalışanlarının sosyal ve etik haklarını da gözeterek İstanbul, Çanakkale ve çok yakında Edirne fabrikaları ile üretim gerçekleştirmektedir.


MİSYONUMUZ
 Dünyanın tüketim trendleri doğrultusunda, sağlıklı beslenmeye katkı sağlayacağını düşündüğümüz, yeni inovatif ürünler ve kategoriler geliştirerek var olan portföyünü zenginleştirmek.
 Türk geleneksel tüketiminde yer alan ürünleri de Türk ağız tadına uygun modernize ederek, gıda güvenliğine uygun şekilde tüketicilerine ulaştırabilmek.
 Piyasaya sürdüğü yeni ürünleri için, modern pazarlama ve satış tekniklerini kullanarak farkındalık yaratmak ve müşterilerinin tüketim alışkınlıklarında yer alabilmek.


VİZYONUMUZ;
 Yurtiçi ve Yurtdışı pazarlarda, gıda güvenliğini ve kanuni regülasyonları ön planda tutarak, doğal, sağlıklı, lezzetli ve pratik tüketilebilir ürünlerini müşterileri ile
buluşturarak sağlıklı beslenmelerini sağlamak.
 Yurtiçi pazardaki kişi başı su ürünleri konservesi tüketimini, 2023 yılına kadar beş katına çıkarmak.
 Yurtdışı pazarlarda mevcut 35 ülkeye yaptığı ihracatta markalı ticaret hacmini arttırmak ve stratejimize uygun yeni hedefler & pazarlar belirleyerek bu noktalara giriş yapmak.

Firma Bilgileri

  • Çalışma Saatleri
    • Haftaiçi: 08:45-17:45
    • Cumartesi Yok
    • Pazar Yok
    • Açıklama: Genel Merkez: Hafta içi: 08:45-17:45 Fabrikalar: Haftaiçi: 08:30-18:30

Dardanel Şirketler Grubu İş İlanları