Hakkari İş İlanları

 
Hepsini Temizle
Hakkari
Sayfa:/11

İş Habercisi - Hakkari İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?

Hakkari İş İlanları

Hakkâri, Doğu Anadolu bölgesinde bulunmaktadır ve en az gelişmiş illerimizden birisidir. Şehrin nüfusunun %90’ı tarımla uğraşmaktadır. Ticari hayat çok gelişmemiştir. Ovalar aslında verimli olsa da iklim çok sert olduğundan tarım da istenilen kalitede yapılamamaktadır. Yine de istihdam olanakları vardır.

Tarım

Şehirde aslında birçok tarım ürününü yetiştirmek mümkündür fakat ciddi uğraş gerektirir. Yetişen tarım ürünleri arasında ilk sırada başak ve buğday gelmektedir. Tarlada yetiştirilen diğer ürünler arasında, arpa, mısır, pirinç, mercimek, patates ve tütün gelmektedir. Sebze anlamında en çok yetiştirilen ise domatestir. Az miktarda da olsa, patlıcan, hıyar gibi sebzeler de yetiştirilmektedir. Eskiden şehirde ciddi oranda bağcılık da yapılmaktaydı fakat üzüm yetiştirmekle uğraşan kesim zaman içinde ciddi şekilde azalmıştır. Özellikle hasat dönemlerinde, tarlalarda çalışacak vasıfsız eleman arayışı artmaktadır. Bunun yanında, ziraat mühendisleri gibi uzman personeller için de iş imkânları mevcuttur.

Hayvancılık

Şehir hayvancılığa son derece uygundur. Yaylaları, çayırları ve meraları hayvancılık için elverişlidir aynı zaman da su da boldur. Fakat hayvancılıktan istenen verim alınamamaktadır. Koyun, keçi ve sığır en çok beslenen hayvanlardır. Şehirde arıcılık da yavaş yavaş gelişmektedir. Hayvancılık alanında çalışacak personellere yılın birçok döneminde ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ilanlara, Hakkâri iş ilanları takip edilerek ulaşılabilir.

Eğitim ve Sağlık

Şehirde ciddi oranda öğretmen açığı bulunmaktadır. Yeni açılan birçok okulda çalışmak üzere öğretmen ve idari personel aranmaktadır.  Aynı zamanda, hastanelerde çalışmak üzere doktor ve sağlık personeline de ihtiyaç duyulmaktadır.