Kilis İş İlanları

 
Hepsini Temizle
Kilis
Sayfa:/9

İş Habercisi - Kilis İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?

Kilis İş İlanları

Kilis, Gaziantep’in bir ilçesiyken il olmuştur ve ülkedeki (nispeten) yeni iller arasındadır. Şehrin ekonomisi temel olarak tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır.

Şehrin mutfağı son derece güçlü olduğundan, hizmet sektörü de gelişmiştir. Şehre gastronomi turizmi amacıyla yurt içinden gelen birçok ziyaretçi bulunmaktadır. Bu ziyaretçilerin talebini karşılayacak restoranlar, oteller her geçen gün artmaktadır.

Şehirde, tarıma bağlı sanayi de yavaş yavaş gelişmektedir. Ayrıca şehirde bir organize sanayi bölgesi de bulunmaktadır.

Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayi Sektörü

Şehirde tarım önemli bir yer tutmaktadır ve ekonomik faaliyetler arasında üst sıralarda yer almaktadır. Şehirde sıkılıkla yetiştirilen ürünler arasında zeytin, buğday ve üzüm yer almaktadır. Bu ürünlerin üretilmesi sayesinde, sadece tarım değil, bu ürünlere bağlı olarak yapılan sanayi faaliyetleri de gelişmiştir. Pekmez, alkol ve zeytinyağı üretiminin yapıldığı birçok imalathane vardır ve bunlar sık şekilde personel aramaktadır.

Eğitim ve Sağlık Sektörü

Şehirde kentleşme hızının artmasıyla birlikte, birçok okul ve hastahane açılmıştır. Okullarda öğretmene ve idari personele ihtiyaç duyulmaktadır. Hastahanelerde ise zaman zaman doktor açığı oluşabilmektedir. Doktorların yanında, hemşireler ve diğer sağlık personelleri de istihdam şansı yakalamaktadır.

Şehre yeni inşa edilen hastaneler, okullar ve konutlar dolayısıyla inşaat sektörü de gelişmektedir. Birçok inşaat firması, yılın birçok döneminde çalışacak inşaat mühendisi, inşaat işçisi veya inşaat ustası aramaktadır. Bu ilanlar, Kilis iş ilanları sayfasından güncel olarak takip edilebilmektedir.