Başkent Üniversitesi İzmir Zübeyde Hanım Hastanesi

Başkent Üniversitesi İzmir Zübeyde Hanım Hastanesi
Başkent Üniversitesi İzmir Zübeyde Hanım Hastanesi izmir.baskenthastaneleri.comtr
Firmayı Şikayet Et
Başkent Üniversitesi İzmir Zübeyde Hanım Hastanesi İş İlanı Ara

Başkent Üniversitesi İzmir Zübeyde Hanım Hastanesi Hakkında

3 Eylül 1994’de faaliyete geçen Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Uygulama ve Araştırma Merkezi, Yüksek Öğretim Kurumu’nun 10.03.1998 tarih ve 98.10.787 sayılı Yürütme Kurulu kararı uyarınca, Başkent Üniversitesi bünyesinde faaliyet göstermektedir ve Ankara dışında kurulan ilk bağlı kuruluş olma özelliğini taşımaktadır.

 

Kuruluş Yönetmeliği’ne göre, Merkez Yönetim Kurulu, bölgeye ilişkin sağlıkla ilgili alanlarda araştırma ve uygulamaları yaptırmak üzere programlar düzenler ve araştırmacılara uygulamalarını gerçekleştirmek amacıyla gerekli tesisleri kurar (madde 11). Diğer yandan, Yönetmeliğin 12. maddesine göre, sağlık bilimleri alanında ön lisans, lisans ve lisansüstü eğitim- öğretime devam eden öğrencilere eğitimleriyle ilgili yardımcı hizmetleri sunmak üzere gerekli önlemleri alır. Genel sağlık bilimleri alanında hizmet içi kurslar, paneller, seminerler ve benzeri faaliyetleri düzenler. Merkez, sağlık hizmetleri alanında yapılan araştırma, eğitim ve uygulamalarına destek olmak üzere uygulama birimleri kurar ve işletir.

 

Kuruluş Yönetmeliği’nin belirtilen maddelerinde de açıkça görüleceği üzere, Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin üniversiter yapı içinde akademik hüviyeti yasal olarak tespit edilmiş olup; 1998 yılında, Türkiye’de sağlık sektöründe ilk kez TS-EN-ISO 9001:2000 versiyonu Kalite Sistem Belgesi’ni alan bir kuruluştur. Ayrıca 2018 yılında TS-EN-ISO 9001:2015 versiyonu olarak kalite belgemiz revize edilmiştir.

Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde, aşağıda belirtilen alanlarda, Tıp Fakültesi bünyesindeki anabilim dalı başkanlarının koordinasyonu ile, deneyimli öğretim üyesi ve uzman hekimlerimiz tarafından tıbbi tetkik ve tedavi hizmetleri verilmektedir.

 

POLİKLİNİK VE ÜNİTELERİMİZ

 

BOSTANLI HASTANE BİNASI

Hastane binamız 1994 yılından bu yana hizmet vermektedir.

Bünyesinde; Acil Servis, Genel Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji, Çocuk Hastalıkları, Dahiliye, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon poliklinikleri mevcuttur.

 

Üniteler:

Ameliyathane Ünitesi (3 Salon)

Yataklı Tedavi Ünitesi (25 Yatak Kapasiteli)

Yoğun Bakım Ünitesi (6 Yatak Kapasiteli)

Merkez Laboratuvar Ünitesi (Biyokimya, Mikrobiyoloji, İmmunoloji, Seroloji, Hematoloji)

Kan Bankası

Radyoloji Ünitesi (Bilgisayarlı Tomografi, Röntgen, USG, Renkli Doppler)

Sterilizasyon Ünitesi

 

 

 

MAVİŞEHİR EK HİZMET BİNASI

Mavişehir Ek Hizmet Binamız 2011 yılından beri hastanemiz bünyesinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Bünyesinde;Ortopedi ve Travmatoloji, Genel Cerrahi, Gastroenteroloji, Üroloji, Aile Hekimliği, Psikiyatri, Çocuk ve Ergen Psikiyatri, Endokrinoloji, Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Hastalıkları, Beyin Cerrahi, Nöroloji, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz, Dahiliye, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Dermatoloji, Göğüs Hastalıkları poliklinikleri mevcuttur.

 

Üniteler:

Laboratuvar Ünitesi

Radyoloji Ünitesi (Röntgen, USG, Renkli Doppler, Kemik Dansitometri, Mamografi)

 

 

 

ÇİĞLİ EK HİZMET BİNASI VE HEMODİYALİZ ÜNİTESİ

Çiğli Ek Hizmet Binası ve Hemodiyaliz Ünitesi 2013 yılından bu yana hastanemiz bünyesinde hizmet vermektedir.

Bünyesinde;Ortopedi ve Travmatoloji, Romatoloji, Dahiliye, Göz Hastalıkları, Çocuk Hastalıkları, Kadın Hastalıkları, Psikiyatri, Göğüs Hastalıkları, Genel Cerrahi, Nefroloji poliklinikleri mevcuttur.

Üniteler:

Hemodiyaliz Ünitesi (28 Makine kapasiteli, 3 salona haiz)

Laboratuvar Ünitesi

Patoloji Ünitesi

Radyoloji Ünitesi (MR, Röntgen, USG, Renkli Doppler)

Başkent Üniversitesi İzmir Zübeyde Hanım Hastanesi İş Başvurusu

Başkent Üniversitesi İzmir Zübeyde Hanım Hastanesi, kariyerinizi zirveye taşımanız için kapılarını açıyor!

Başkent Üniversitesi İzmir Zübeyde Hanım Hastanesi firmasına iş başvurusu yaparak heyecan verici bir kariyerin kapılarını aralayabilirsiniz. Siz de Başkent Üniversitesi İzmir Zübeyde Hanım Hastanesi ailesine katılarak profesyonel gelişiminize katkı sağlamak ve keyifli bir çalışma ortamında yer almak için hemen başvurun.

En güncel Başkent Üniversitesi İzmir Zübeyde Hanım Hastanesi iş ilanlarına göz atın ve hayalinizdeki işe bir adım daha yaklaşın!

Başkent Üniversitesi İzmir Zübeyde Hanım Hastanesi iş ilanlarına iş başvurusu yapmak için aday girişi yapın veya cv oluşturun.

Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver